Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 grudnia 2016, 13:39

Paterson, Głusza - weekendowe premiery filmowe

Ostatni tegoroczny weekend w polskich kinach przyniesie tylko cztery premiery, z których najważniejszą jest bez wątpienia świetnie przyjęty nowy film Jima Jarmuscha - Paterson. Adam Driver odpoczywa od Kylo Rena i raz jeszcze udowadnia, że jest znakomitym aktorem.

Paterson

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Doceniony przez krytyków komediodramat autora słynnej Nocy na Ziemi oraz Kawy i papierosów. Adam Driver to tytułowy główny bohater mieszkający w mieście noszącym to samo miano. Jego codzienność jest zwykła – budzi się u boku ukochanej, idzie do pracy (jest kierowcą autobusu), wraca. Jedyna niezwykłość to dar obserwacji, który Paterson przekuwa w poezję. Wiersze, spotkania z ludźmi, rozmowy, spojrzenia, westchnięcia… Wszystko to u Jarmuscha ma wielką wagę, a film dzięki temu jest zabawny, prawdziwy i celny. Jeśli wierzyć recenzjom, mamy do czynienia z jedną z najlepszych produkcji tego roku.

  1. Reżyseria: Jim Jarmusch
  2. Grają: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Method Man

Głusza

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Głusza to film mający na karku ponad rok, zakładam więc, że za jego grudniową premierą w naszych kinach stoi sukces serialu Westworld, z którym ta produkcja dzieli osobę Ewan Rachel Wood. Czy to pomoże temu małemu, niezależnemu postapokaliptycznemu dramatowi zebrać widownię? W sercu lasu mieszkają dwie siostry, zdane w zasadzie tylko na siebie. Gdy okazuje się, że zabrakło prądu, a najbliższe miasteczko jest niemal wymarłe, atmosfera się zagęszcza (choć nie możemy oczekiwać efektownej destrukcji czy cieszących oko krajobrazów). Podobno nie do końca się ten film udał, ale bez wątpienia wpisuje się w trend przedstawiania na ekranie silnych kobiecych postaci.

  1. Reżyseria: Patricia Rozema
  2. Tytuł oryginalny: Into the Forest
  3. Grają: Ellen Page, Ewan Rachel Wood, Max Minghella

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. [email protected] (horror z piątką bohaterów terroryzowanych przez tytułowe oprogramowanie),
  2. Wejście smoka (w oryginale „przybycie smoka” – irańska historia z kryminalną tajemnicą, dobrze oceniana przez recenzentów ).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.