Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 października 2011, 19:00

autor: Sarge

Trwają prace nad kolejnym Xboksem. Nowy interfejs Xboksa 360 w listopadzie?

Życiorysy pracowników firmy Microsoft umieszczone w serwisie LinkedIn potwierdzają, że trwają prace nad następcą Xboksa 360. O nowej konsoli amerykańskiego giganta spekuluje się od dłuższego czasu.

W sieci nie przestają pojawiać się kolejne doniesienia na temat następcy Xboksa 360. Źródłem najnowszych rewelacji są życiorysy aktualnych lub byłych pracowników firmy Microsoft. Z kolei posiadacze dostępnej na rynku konsoli w listopadzie doczekają się długo oczekiwanej aktualizacji interfejsu.

Na profilu Jeffa Faulknera w serwisie LinkedIn czytamy, że od stycznia bieżącego roku jest on zaangażowany jako dyrektor kreatywny Xboksa nowej generacji. Z kolei Jonathan Harris od września ubiegłego roku pełni funkcję starszego dyrektora kreatywnego marki Xbox, projektującego następną generację.

Określenie „next-gen Xbox” pojawia się także w CV Patricka Corrigana, który od lutego do czerwca bieżącego roku zajmował się m.in. interfejsem użytkownika w nadchodzącej konsoli. Interesującym życiorysem może pochwalić się także Joe Langevin, który od maja ma za zadanie „zapobiegać zakłóceniom elektromagnetycznym w urządzeniach następnej generacji”.

Trwają prace nad kolejnym Xboksem. Nowy interfejs Xboksa 360 w listopadzie? - ilustracja #1

Jeśli ktoś do tej pory wątpił, że koncern Microsoft pracuje nad następcą Xboksa 360, to powyższe wpisy powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Obecna na rynku konsola w listopadzie „skończy” sześć lat, więc zapowiedź nowej platformy zbliża się nieuchronnie. Pozostaje tylko pytanie, kiedy dojdzie do stosownego ogłoszenia.

W ostatnich miesiącach wielokrotnie spekulowało się, że amerykański gigant zaprezentuje swój nowy sprzęt na przyszłorocznych targach E3. Najpierw taką informację ujawniło anonimowe źródło w firmie Crytek, a niedługo później potwierdził ją tajemniczy informator wewnątrz Microsoftu. Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje, że nad grami na nadchodzącą konsolę pracują już takie studia jak Rare, Lionhead, Turn 10, Remedy oraz THQ. Trudno powiedzieć ile w tych doniesieniach prawdy, ale są one całkiem prawdopodobne i w przyszłości mogą zostać potwierdzone.

Zanim to jednak nastąpi, posiadacze Xboksa 360 w przyszłym miesiącu doczekają się debiutu długo oczekiwanego, nowego interfejsu konsoli. Jak podaje serwis Eurogamer, firma Microsoft „celuje” w 25 listopada jako dzień publikacji stosownej aktualizacji.