Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 września 2018, 10:10

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Sony zapowiada PlayStation Classic

25. urodziny pierwszego PlayStation zostaną uczczone premierą PlayStation Classic – konsolki retro, która będzie sprzedawana z 20 grami na dysku i dwoma klasycznymi kontrolerami.

Sony świętuje urodziny marki PlayStation. - Sony zapowiada PlayStation Classic - wiadomość - 2018-09-19
Sony świętuje urodziny marki PlayStation.

Firma Sony zapowiedziała, że z okazji zbliżających się 25 urodzin pierwszej konsoli PlayStation, wypuści na rynek jej nowe wydanie. Retro PSX będzie do złudzenia przypominał wyglądem pierwowzór, jednak będzie o 45% mniejszy. W opakowaniu znajdziemy też kable HDMI i USB oraz dwa klasyczne, pozbawione gałek analogowych kontrolery.

Niemal 25 lat temu oryginalna konsola PlayStation została zaprezentowana światu. Opracowana przez firmę Sony Computer Entertainment, była pierwszą domową konsolą w historii gier komputerowych, która sprzedała się na całym świecie w liczbie 100 milionów urządzeń. Po raz pierwszy dała też konsumentom możliwość grania w swoich domach w gry z renderowaną w czasie rzeczywistym grafiką 3D. Dziś z przyjemnością ogłaszamy, że oryginalne doświadczenie PlayStation wróci w nowej, zminiaturyzowanej wersji - PlayStation Classic! – czytamy w notce blogowej poświęconej temu tematowi.

Sony zapowiada PlayStation Classic - ilustracja #2
Sony zapowiada PlayStation Classic - ilustracja #3
Zdjęcia PlayStation Classic. Źródło: oficjalny blog PlayStation.
Zdjęcia PlayStation Classic. Źródło: oficjalny blog PlayStation.

Konsolka będzie sprzedawana z 20 grami na dysku. Znajdziemy pośród nich takie pozycje, jak Final Fantasy VII, Tekken 3, Wild Arms, Ridge Racer Type 4 czy Jumping Flash!. Pełna lista nie jest na razie znana, ale Sony obiecuje, że trafi na nią więcej kultowych, docenianych przez fanów produkcji.

PlayStation Classic kupimy w Polsce od 3 grudnia, w cenie 449 zł. Kolejne informacje o urządzeniu zostaną przedstawione w nadchodzących miesiącach.

  1. Sony – strona oficjalna
  2. PlayStation – strona oficjalna