Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 5 marca 2010, 10:11

autor: Maciej Śliwiński

Sony pracuje nad konkurencją dla iPada

Rywalizacja na rynku smartphonów i mobilnych urządzeń multimedialnych wchodzi w nowy etap. Do walki o użytkowników tych urządzeń przystępuje Sony, które według doniesień mediów pracuje nad dwoma gadżetami.

Rywalizacja na rynku smartphonów i mobilnych urządzeń multimedialnych wchodzi w nowy etap. Do walki o użytkowników tych urządzeń przystępuje Sony, które według doniesień mediów pracuje nad dwoma gadżetami.

Sony pracuje nad konkurencją dla iPada - ilustracja #1

Według internetowej witryny Wall Street Journal, pierwszym z nich ma być multimedialne urządzenie, łączące w sobie cechy netbooka, czytnika książek i gazet oraz PlayStation Portable. Nie trudno się więc domyślić, że gadżet Sony będzie przede wszystkim rzuceniem rękawicy Apple i próba konkurowania z zapowiedzianym nie tak dawno iPadem tej firmy. Według doniesień mediów, zabawka Sony może mieć jedną znacząca przewagę nad konkurencją. Będzie kompatybilna z wszystkimi produkcjami wydanymi przez tę firmę na konsole PSOne. Uzupełnieniem dla usług ma być również sieciowa platforma z różnego rodzaju mediami, wzorowana na konkurencyjnym iTunes. W jej ofercie mają znaleźć się filmy, muzyka, seriale telewizyjne oraz przede wszystkim pełen katalog gier ze wspomnianej, pierwszej konsoli z rodziny PlayStation. Premiera usługi, roboczo nazywanej w tej chwili Sony Online Service ma nastąpić pod koniec tego miesiąca.

Drugim z produktów, nad którym pracują inżynierowie japońskiej firmy ma być smartphone, posiadający bardzo zbliżone do iPhone funkcje, oraz dodatkowo również dający możliwość zabawy z grami z PSOne. W przypadku telefonu, firma blisko współpracuje z jednym z najbardziej znanych producentów tego typu urządzeń – Sony Ericsson.

Według mediów, premiera obu urządzeń miałaby nastąpić jeszcze w 2010 roku. Sony w tej chwili nie podaje jednak żadnych konkretów, zarówno związanych z ceną, dokładną datą premiery czy specyfikacją techniczną obu gadżetów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.