Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2011, 11:00

autor: Sarge

PSP 2 równie potężne jak PlayStation 3?

Dopiero co informowaliśmy Was o prawdopodobnym terminie pierwszej prezentacji następcy PSP, a do sieci wypłynęły kolejne nieoficjalne doniesienia. Tym razem chodzi o moc konsoli i jej potencjalną datę premiery.

Dopiero co informowaliśmy Was o prawdopodobnym terminie pierwszej prezentacji następcy PSP, a do sieci wypłynęły kolejne nieoficjalne doniesienia. Tym razem chodzi o moc konsoli i jej potencjalną datę premiery.

Autorami tych rewelacji znowu są redaktorzy prestiżowego serwisu MCV. Powołując się na swoje zaufane źródła donoszą, że firma Sony projektowała swoją najnowszą platformę z myślą o tym, by była ona wysokiej jakości alternatywą dla PlayStation 3. Innymi słowy, urządzenie ma być równie potężne jak wspomniana „stacjonarka”.

Jeśli okazałoby się to prawdą, japoński gigant niejako kontynuowałby swoją politykę zapoczątkowaną kilka lat temu. Wystarczy przypomnieć, że pierwsze PSP zadebiutowało w czasach świetności PlayStation 2 i handheld stosunkowo niewiele ustępował możliwościami swojej starszej siostrze.

PSP 2 równie potężne jak PlayStation 3? - ilustracja #1

Mówi się również o tym, że Sony zamierza odwrócić uwagę od planowanych na 19 stycznia imprez w Nowym Jorku i Amsterdamie, gdzie Nintendo prawdopodobnie zdradzi najbardziej interesujące nas konkrety na temat 3DS-a. W tym okresie twórcy marki PlayStation mieliby przedstawić swoją strategię na ten rok, związaną oczywiście z rynkiem przenośnych sprzętów.

Podobno PSP 2 ma zadebiutować na świecie w czwartym kwartale, być może już w październiku. System zaoferowałby ekran HD i sterowanie oparte na dwóch analogach. Najwięksi wydawcy zostali ponoć poinformowani o tych danych i prowadzone są rozmowy na temat pierwszej fali gier, jakie miałyby zaatakować rynek.

Prawdopodobnie nie sprawdzą się doniesienia o tym, że nowa konsola obsługiwać będzie jedynie system cyfrowej dystrybucji. Niska popularność PSPgo najwidoczniej utwierdziła firmę w przekonaniu, że jeszcze zbyt wcześnie na tak drastyczne ruchy. Nie dojdzie jednak do rezygnacji ze ściągalnej zawartości, możemy się zatem spodziewać mniejszych produkcji i klasyków z PSone kompatybilnych z długo oczekiwaną platformą.

Tak jak wczoraj pisaliśmy, więcej dowiemy się prawdopodobnie 27 stycznia, kiedy odbędzie się specjalne spotkanie z dziennikarzami w Tokio. W następnych miesiącach imprezy GDC oraz E3 byłyby doskonałą okazją do tego, by jeszcze bardziej wypromować PSP 2, więc trzymamy rękę na pulsie.