Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 stycznia 2021, 10:41

PS5 wróciło do sklepów i momentalnie się wyprzedało; scalperzy ponownie atakują

PlayStation 5 trafiło ponownie do sprzedaży i momentalnie się wyprzedało. Jeśli nie udało Wam się kupić konsoli PS5, to prawdopodobnie ubiegli was korzystający z botów scalperzy.

W SKRÓCIE:
  1. PS5 trafiło ponownie do sprzedaży i momentalnie się wyprzedało.
  2. W mediach społecznościowych grupy scalperskie chwalą się żniwami i zakupem kilku tysięcy sztuk konsoli.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami firmy Sony, w drugiej połowie stycznia do sklepów miała trafić kolejna partia konsol PlayStation 5. Sprzedawcy otrzymali więcej czasu, by przygotować się na atak scaplerów, którzy wykupują wszystko, by później wykorzystywać znikomą dostępność konsol i sprzedawać je ze sporą przebitką.

Nie wiemy, w jakiej skali działają boty zakupowe w Polsce. Jednak podobnie jak w pozostałych krajach, PS5 wyprzedało się u nas błyskawicznie. Niektóre sklepy sprzedawały „gołą” konsolę bez dodatków, jednak większość postanowiła nieco utrudnić zadanie scalperom i przygotowała droższe zestawy z grami i kontrolerem DualSense. Przykładowo Neonet oferował konsolę z dodatkowym padem i trzema grami (Cyberpunk 2077, Ghost of Tsushima i The Last of Us: Part 2) za 3469 zł. To nie pierwsze takie zagranie, wcześniej pojawiały się zestawy z grami Ubisoftu czy dodatkowym padem w Media Markt i RTV Euro AGD. Sklepy realizowały także zamówienia złożone w grudniu ubiegłego roku.

W Wielkiej Brytanii, jak donosi serwis VGC, również nie udało się powstrzymać scalperów. Sieć sklepów GAME wyprzedała całą dostawę PS5 w niecałe dziesięć minut. Krótko po tym grupa korzystająca z bota Carnage pochwaliła się, że zdobyła 2000 konsol, często po 10 sztuk lub więcej na jedną osobę. Przedstawiciel sklepu zapytany o sytuację oświadczył, że wszystkie zamówienia będą ręcznie weryfikowane i jeśli ktoś zamówił więcej niż jedną sztukę, to zakup PS5 zostanie anulowany.

Braki konsol i nierówna dystrybucja prowadzą do ciekawych sytuacji. W Japonii tamtejsi fani PlayStation obrazili się na Sony za to, że nie mogą zakupić konsoli w sklepach. Switch w ojczyźnie Sony miażdży PS5, sprzedając się kilkukrotnie lepiej.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation
  2. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  3. Sprawdzamy pad do PS5 - DualSense to mała rewolucja
PS5 wróciło do sklepów i momentalnie się wyprzedało; scalperzy ponownie atakują - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.