Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 listopada 2019, 21:50

autor: Aquma

Project xCloud zmierza na PC i inne urządzenia. Biblioteka gier rośnie

Microsoft planuje intensywny rozwój platformy streamingowej Project xCloud. W testowej wersji usługi pojawi się kilkadziesiąt nowych gier. W przyszłym roku z platformy będą mogli skorzystać także posiadacze pecetów z systemem Windows 10. Grać będzie można z wykorzystaniem różnych padów bezprzewodowych.

Microsoft ma ambitne plany względem xCloud. - Project xCloud zmierza na PC i inne urządzenia. Biblioteka gier rośnie - wiadomość - 2019-11-15
Microsoft ma ambitne plany względem xCloud.

W czasie trwającej imprezy X019 w Londynie firma Microsoft poinformowała o postępach w rozwoju platformy streamingowej Project xCloud, w której niektórzy upatrują jednego z najpoważniejszych konkurentów Google Stadia. Przedstawiono informację na temat gier, które są dostępne dla osób testujących to rozwiązanie, a także poinformowano, że w przyszłym roku usługa zostanie udostępniona na komputerach z systemem Windows 10 (obecnie można grać na telefonach i tabletach z Androidem). Trwają też rozmowy mające na celu przeniesienie Project xCloud na inne platformy. Co ciekawe, w przyszłości będzie można grać z wykorzystaniem różnych padów bezprzewodowych - poza kontrolerem do Xboksa One platforma ma współpracować także z urządzeniami firmy Razer oraz... Dualshockami 4.

Dodatkowo w testowej wersji Project xCloud pojawi się przeszło pięćdziesiąt nowych produkcji. Spora część z nich to tytuły zewnętrznych firm, przy czym w wielu wypadkach będą to naprawdę znane pozycje, takie jak choćby Devil May Cry 5, Borderlands: The Handsome Collection, Darksiders 3, World War Z, WRC 7, Hitman, Tekken 7 czy Soulcalibur VI. Do biblioteki dołączy też rozbudowany katalog dzieł studiów należących do Microsoftu, w tym m.in. Gears 5, Forza Horizon 4, Halo Wars 2, State of Decay 2 czy Ori and the Blind Forest: Definitive Edition.

Darksiders 3 trafi do wersji testowej xCloud oraz przepustki Xbox Game Pass.
Darksiders 3 trafi do wersji testowej xCloud oraz przepustki Xbox Game Pass.

Microsoft planuje dziś wysłać kolejną serię zaproszeń do programu testowego omawianej usługi (i na pewno nie będzie to ostatnia seria invite’ów). W przyszłym roku Project xCloud zostanie wprowadzony na kolejne rynki, takie jak Kanada, Japonia, Indie czy Europa Zachodnia. Kluczem do sukcesu platformy ma być jej elastyczność i bezproblemowość. Przenoszenie gier do chmury nie wymaga pracy ze strony deweloperów (Microsoft poinformował, że przeszło 3,5 tys. tytułów z Xboksa One, a także 1,9 tys. obecnie opracowywanych działa na xCloud). Z kolei gracze mogą liczyć na synchronizację osiągnięć i zapisanych stanów gry z Xboksem One - decydując się na zabawę z wykorzystaniem xCloud nie będzie trzeba zaczynać jej od zera.

W 2020 roku gracze mają otrzymać możliwość grania w posiadane gry na konsolę Xbox One. Platforma xCloud zostanie też włączona do usługi Xbox Game Pass. Zapisy do programu testowego (a także szereg dodatkowych informacji na temat omawianej platformy streamingowej) znajdziecie pod tym adresem.

  1. Microsoft - strona oficjalna
  2. xCloud - strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.