Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2017, 18:49

autor: Vergil

Premierowa dostawa Nintendo Switch niemal wyprzedana w Japonii

Wiele wskazuje na to, że Nintendo idealnie wpasuje się ze swoją nową konsolą w gusta Japończyków. Większość egzemplarzy urządzenia, jakie obejmie premierowa dostawa na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni, została już sprzedana. Ponadto pokazano, jak będą wyglądały wydania pudełkowe gier na tę platformę.

Oglądając konferencję, na której Nintendo odsłoniło większość kart związanych ze swoją nową konsolą, można było mieć mieszane uczucia – uczciwie trzeba przyznać, że było to dość osobliwe doświadczenie, przynajmniej z perspektywy „zachodniego” widza. Wygląda jednak na to, że zarówno taka forma prezentacji, jak i samo urządzenie przypadły do gustu Japończykom.

Doskonała sprzedaż... a do premiery kawał czasu

Takie pudełka 3 marca zagoszczą na sklepowych półkach całego świata. Pytanie tylko – jak długo się na nich utrzymają? - Premierowa dostawa Nintendo Switch niemal wyprzedana w Japonii - wiadomość - 2017-01-27
Takie pudełka 3 marca zagoszczą na sklepowych półkach całego świata. Pytanie tylko – jak długo się na nich utrzymają?

Jak bowiem poinformowała firma analityczna Media Create, konsola sprzedaje się w Kraju Kwitnącej Wiśni niczym przysłowiowe „świeże bułeczki”. 80% egzemplarzy, które mają trafić na japońskie sklepowe półki, zostało już wykupione w przedpremierowych zamówieniach. Gigant z Kioto może zatem pozytywnie spoglądać w przyszłość – wszak nie tak dawno temu informowano, że do końca marca korporacja zamierza sprzedać dwa miliony egzemplarzy Switcha. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że producent bez problemu zrealizuje swoje plany.

Na tym jednak wieści na temat Switcha się nie kończą. W sieci pojawiły się bowiem pierwsze fotografie, na których możemy zobaczyć, jak w porównaniu z grami na PlayStation Portable będą prezentować się opakowania tytułów, jakie zmierzają na tę konsolę.

Nowa Zelda będzie kusić nie tylko nowatorskim podejściem do rozgrywki i wysokiej jakości oprawą graficzną, lecz także piękną okładką. Bo kto Linkowi zabroni? (źródło: allgamesdelta.com) - Premierowa dostawa Nintendo Switch niemal wyprzedana w Japonii - wiadomość - 2017-01-27
Nowa Zelda będzie kusić nie tylko nowatorskim podejściem do rozgrywki i wysokiej jakości oprawą graficzną, lecz także piękną okładką. Bo kto Linkowi zabroni? (źródło: allgamesdelta.com)

Jak można było się spodziewać, pudełka są wyraźnie mniejsze od tych, z jakimi mamy do czynienia w przypadku gier na konsole stacjonarne. Nie są jednak tak małe, jak te, w jakich na sklepowe półki trafiają (trafiały?) gry na PlayStation Vita.

Nintendo Switch trafi do globalnej sprzedaży 3 marca bieżącego roku. Na start, konsola nie otrzyma jednak zbyt wielu mocarnych tytułów – wśród nich bryluje potencjalny system seller, czyli The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W ciągu najbliższych miesięcy sprzęt otrzyma jednak wsparcie od deweloperów 1st i 3rd party, a wśród zmierzających na niego produkcji uwagę przykuwają przede wszystkim Super Mario Odyssey, Splatoon 2, czy choćby Xenoblade 2.

Fani japońskiej myśli technologicznej z pewnością nie będą mieli na co narzekać. Czy jednak Switch zdoła przekonać do siebie graczy, którzy dotychczas nie mieli zbyt wiele wspólnego z konsolami Nintendo? Wbrew pozorom, ta trudna sztuka może się udać – wszak to jedyny producent konsol, który nic sobie nie robi z graficznego wyścigu, stawiając na zapewnienie graczom zupełnie innych doznań.