Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 sierpnia 2011, 13:48

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Playstation Vita - premiera w Europie dopiero w przyszłym roku

Sony oficjalnie potwierdziło, że ich najnowsza konsola przenośna trafi do sklepów w Europie i Stanach Zjednoczonych dopiero w 2012 roku. Na ten rok zaplanowano jedynie premierę w Japonii.

Sieć obiegła dzisiaj smutna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą się przekonać jak poradzi sobie najnowsze dziecko Sony w starciu z trójwymiarową konsolą Nintendo. Wbrew pojawiającym się ostatnio pogłoskom, wiceprezes Sony oświadczył dzisiaj w Japonii, że premiera PlayStation Vita w Europie i Stanach Zjednoczonych będzie miała miejsce dopiero w przyszłym roku.

Playstation Vita - premiera w Europie dopiero w przyszłym roku - ilustracja #1

Kaz Hirai potwierdził również, że zgodnie z planem PS Vita ukaże się jeszcze w tym roku w Japonii. Jeżeli więc bardzo Wam zależy na jak najszybszym przetestowaniu nowej konsoli, to nie macie innego wyboru jak tylko udać się na wrześniowe targi Tokyo Games Show. Warto w tym miejscu przypomnieć rozważającym sprowadzenie jej z Kraju Kwitnącej Wiśni, że PS Vita nie będzie miała blokady regionalnej.

Playstation Vita - premiera w Europie dopiero w przyszłym roku - ilustracja #2

Według wcześniejszych doniesień premiera nowej przenośnej konsoli w Wielkiej Brytanii powinna mieć miejsce w okolicach stycznia – lutego 2012 roku, a jej cena wyniesie 229 funtów (około 1060 zł) za wersję Wi-Fi oraz 279 funtów za 3G (1300 zł). W związku z tym istnieje duża szansa, że zadebiutuje wtedy również na pozostałych rynkach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych.