Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 listopada 2015, 09:34

autor: Góral

PlayStation 4 z ponad 30 milionami sprzedanych egzemplarzy

W dwa lata po premierze konsoli PlayStation 4 firmie Sony udało się sprzedać ponad 30 milionów egzemplarzy urządzenia, co czyni je najszybciej rozchodzącą się konsolą z rodziny PlayStation.

PlayStation 4 to najszybciej sprzedająca się konsola z rodziny PlayStation. - PlayStation 4 z ponad 30 milionami sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-11-25
PlayStation 4 to najszybciej sprzedająca się konsola z rodziny PlayStation.

Koncern Sony Computer Entertainment pochwalił się najnowszymi wynikami sprzedaży konsoli PlayStation 4. Niespełna miesiąc temu donosiliśmy, że urządzenie powoli zbliża się do granicy 30 milionów egzemplarzy, a w międzyczasie udało się ją przekroczyć. Do 22 listopada, czyli w ciągu nieco ponad dwóch lat od momentu premiery sprzętu, japońska firma sprzedała 30,2 milionów egzemplarzy. Oznacza to, że PS4 jest najszybciej rozchodzącą się konsolą z rodziny PlayStation. Sytuacja jest tym bardziej ciekawa, że tempo sprzedaży konsoli cały czas wzrasta. W 2014 roku sprzedano bowiem 14,8 milionów egzemplarzy, a w tym roku przewidywano 16,5 milionów. W ostatnim czasie firma przekalkulowała wszystko raz jeszcze i doszła do wniosku, że klienci kupią więcej „czwórek”, a dokładniej pisząc 17,5 milionów.

Sony zdecydowanie ma się z czego cieszyć, ale to nie koniec walki o klientów. Andrew House, szef SCE, oznajmił, że jego firma jest: „zobowiązana do dostarczania angażujących gier i serwisów rozrywkowych”. W najbliższym czasie na PlayStation 4 ukażą się takie tytuły jak: Bloodborne: Game of the Year Edition, Gravity Rush Remastered, Dragon Quest Builders czy też Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Niestety nie mamy pojęcia jak na tle sprzętu Sony wypada konkurencyjny Xbox One. Microsoft po raz ostatni poinformował o sprzedaży konsoli w listopadzie 2014 roku - dowiedzieliśmy się wtedy, że XOne trafił do sklepów w liczbie 10 milionów egzemplarzy.