Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 września 2015, 18:50

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

PlayStation 4 - aktualizacja 3.0 już dostępna

Zapowiedziana jakiś czas temu duża aktualizacja konsoli PlayStation 4 od dziś czeka na pobranie. Oprogramowanie sprzętu w wersji 3.0 pozwala na strumieniowanie rozgrywki do serwisu YouTube, zapewnia więcej miejsca w chmurze dla użytkowników PlayStation Plus i nie tylko.

Na początku września informowaliśmy, że firma Sony przymierza się do wypuszczenia dużej aktualizacji konsoli PlayStation 4. Od dziś rzeczone uaktualnienie czeka już na pobranie. Z najważniejszych nowinek update’u 3.0 należy przede wszystkim wymienić możliwość strumieniowania rozgrywki do serwisu YouTube. Ponadto pojawiła się nowa zakładka Events (Zdarzenia), w której wyświetlane są informacje o rozmaitych inicjatywach związanych z posiadanymi przez nas grami. Ponadto abonenci PlayStation Plus otrzymali do dyspozycji 10 GB miejsca na dane w chmurze, umożliwiono zapisywanie screenów w formacie PNG oraz dodano opcję, pozwalającą na tworzenie społeczności skupionych wokół danej tematyki, np. gier RPG. Pozostałe szczegóły znajdziecie w opublikowanym komunikacie oraz na powyższym materiale wideo.

Kilka najważniejszych nowości wprowadzonych wraz z aktualizacją 3.0. - PlayStation 4 - aktualizacja 3.0 już dostępna - wiadomość - 2015-09-30
Kilka najważniejszych nowości wprowadzonych wraz z aktualizacją 3.0.
PlayStation 4 - aktualizacja 3.0 już dostępna - ilustracja #2

PlayStation 4 to najnowsza konsola stacjonarna firmy Sony. Urządzenie zadebiutowało na rynku w listopadzie 2013 roku z miejsca stając się wielkim hitem. Do czerwca bieżącego roku japońskiemu koncernowi udało się sprzedać 25,3 milionów egzemplarzy. Wśród najciekawszych tytułów dostępnych na wyłączność warto wspomnieć o Bloodborne, DriveClub, Until Dawn czy też inFamous: Second Son.

Przyszłość konsoli także maluje się w różowych barwach, gdyż w planie wydawniczym Sony znajdują się takie tytuły jak Horizon: Zero Dawn, Uncharted 4: Kres Złodzieja, The Last Guardian oraz Ratchet & Clank. Ponadto na europejski debiut wciąż czeka usługa PlayStation Now, czyli serwis streamingujący gry znane z konsoli PlayStation 3 na różne urządzenia, w tym także na PS4.