Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 maja 2020, 13:10

autor: Froozyy

PewDiePie podpisał umowę na wyłączność z YouTube

YouTube ogłosił wczoraj, że od teraz najpopularniejszy solowy youtuber - PewDiePie - będzie streamował wyłącznie na platformie Google'a. Nie podano jednak żadnych szczegółów współpracy.

PewDiePie podpisał umowę na wyłączność z YouTube - ilustracja #1
PewDiePie od teraz będzie streamował wyłącznie na YouTubie.

Serwis YouTube ogłosił wczoraj, że podpisał umowę na wyłączność z najpopularniejszym solowym youtuberem na świecie - Felixem „PewDiePie” Kjellbergiem. Obejmuje ona transmisje na żywo, które od teraz Felix będzie mógł prowadzić tylko na platformie Google’a. Nie podano żadnych szczegółów współpracy, a więc nie wiemy, ile kosztowało firmę „zdobycie” PewDiePie’a na wyłączność, ani na jaki czas została podpisana umowa.

PewDiePie posiada obecnie ponad 104 mln subskrybcji na swoim kanale na platformie YouTube. Czyni go to największym solowym youtuberem na świecie, a jego wynik do tej pory udało się przebić tylko indyjskiemu kanałowi muzycznemu (ponad 137 mln subskrybcji). Oto jak o tej współpracy wypowiedział się sam Felix (via GameRant):

Streaming na żywo jest tym, na czym chce się skupić teraz i w kolejnych latach, więc możliwość współpracy z YouTube i bycie jedną z pierwszy osób korzystających z nowych funkcji jest niezwykle ekscytująca w kontekście przyszłości.

Oprócz PewDiePie’a wyłącznie dla YouTube streamują także m.in. Rachell „Valkyrae” Hofstetter, Lachlan „Lachlan” Power czy też Jack „CouRage” Dunlop. Zatrudnianie streamerów na własność nie jest niczym nowym w branży. W zeszłym roku było bardzo głośno o transferze Richarda Tylera „Ninjy” Blevinsa, który z Twitcha przeniósł się na konkurencyjną platformę Microsoftu – Mixera. Również tylko tam obecnie streamuje Michael „Shroud” Grzesiek. Podobną politykę ekskluzywnych streamerów zastosował później także Twitch oraz Facebook.