Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 sierpnia 2019, 09:16

autor: Adrian Werner

Ninja porzucił serwis Twitch na rzecz Mixera firmy Microsoft

Ninja, czyli największa gwiazda Twitcha został podkupiony przez firmę Microsoft i od teraz będzie streamował wyłącznie w serwisie Mixer.

Od teraz Ninja będzie streamował wyłącznie w serwisie Mixer. - Ninja porzucił serwis Twitch na rzecz Mixera firmy Microsoft - wiadomość - 2019-08-02
Od teraz Ninja będzie streamował wyłącznie w serwisie Mixer.

Ninja, będący najpopularniejszym streamerem na Twitchu, ogłosił, że porzuca tę platformę na rzecz Mixera, czyli konkurencyjnego serwisu firmy Microsoft. Nie wiadomo, ile korporacja zapłaciła za pozyskanie tego twórcy na wyłączność, ale bez wątpienia była to spora suma.

Ninję na Twitchu śledzi 14,7 mln osób. To więcej niż dwaj kolejni najpopularniejsi streamerzy razem wzięci. Na początku tego roku Ninja ujawnił, że w 2018 r. zarobił 10 mln dolarów transmitując granie w Fortnite. Z kolei Electronic Arts zapłaciło mu milion dolarów za promowanie Apex Legends. Oferta Microsoftu musiała więc być wyjątkowo lukratywna.

Warto zwrócić uwagę na moment tego transferu. Wczoraj wystartował bowiem dziesiąty sezon Fortnite. Ninja znany jest głównie ze stremowania tej właśnie gry, więc to idealna okazja, aby zachęcić jego widzów do przesiadki na nowy serwis

Twitch to obecnie lider w swojej kategorii. W drugim kwartale tego roku widzowie spędzili 2,7 mld godzin oglądając wideo na tej platformie. Dla porównania w przypadku Mixera było to 119,1 mln godzin. Twitch zanotował jednak pierwszy w historii spadek oglądalności (o 2%), podczas gdy Mixer może pochwalić się 32-procentowym wzrostem w porównaniu z pierwszym kwartałem roku.

Mixer to obecnie trzeci najpopularniejszy serwis tego typu, za Twitchem i YouTube Gaming Live. Obecność tak znanego streamera jak Ninja powinna umożliwić Microsoftowi zmniejszenie dystansu do rywali, ale kolejność w tym rankingu najpewniej jeszcze przez długi czas nie ulegnie zmianie.

  1. Ninja w serwisie Mixer