Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 14:25

autor: XxX

Fortnite - sezon 10. wystartował. Są mechy i powrót do przeszłości

Doczekaliśmy się! Właśnie wystartował 10. sezon w grze Fortnite. Twórcy przygotowali sporo nowości i kilka istotnych zmian. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas powrót do przeszłości.

Aktualizacja 10.0 jest już możliwa do pobrania na wszystkich platformach. - Fortnite - sezon 10. wystartował. Są mechy i powrót do przeszłości - wiadomość - 2019-08-01
Aktualizacja 10.0 jest już możliwa do pobrania na wszystkich platformach.

Gracze z całego świata doczekali się rozpoczęcia sezonu 10. w grze Fortnite. Wprawdzie zwiastun mogliśmy obejrzeć już wczoraj, za sprawą brazylijskiego oddziału Epic Games, który nieco się zagalopował i udostępnił materiał na swoim Twitterze przedwcześnie, jednak teraz mamy również dostęp do całej garści oficjalnych informacji.

Nazwa sezonu 10. gry to „Poza Czasem”. Tytuł ten nie pojawił się bez przyczyny. Gracze mają możliwość odwiedzenia lokacji, które do tej pory uważane były za zniszczone. Wśród nich znalazło się m.in. Dusty Depot, które kilka sezonów temu zostało dosłownie zmiecione przez meteoryt.

Oprócz tego do dyspozycji uczestników rozgrywki zostały oddane bojowe mechy. Każdy z nich jest w stanie pomieścić w sobie maksymalnie dwóch graczy. Społeczność wyraziła już swoje obawy związane z pojawieniem się nowych maszyn. W przeszłości niejednokrotnie zdarzało się, że pojazdy bojowe burzyły równowagę i psuły balans w grze.

W nowym sezonie klasycznie obecny jest również karnet bojowy w cenie 950 V-dolców. Zaraz po zakupie gracze otrzymują dwa stroje: X-Lord i Katalizator. Wszystkie kolejne nagrody odblokowywane są po awansowaniu karnetu na kolejne stopnie. 100 poziom pozwala odblokować strój o nazwie Rycerz Ultima.

Nowością w karnecie są misje oraz możliwość podarowania go znajomemu. Upominek będziecie mogli przesłać na każdą możliwą platformę aż do 15 sierpnia.

Sezon 10. Fortnite to również nowe, stworzone przez graczy, kreatywne tryby okresowe. Z niektórymi mieliśmy już do czynienia w ciągu ostatnich tygodni. Oprócz tego w kampanii Ratowanie Świata również pojawiło się kilka zmian. W nowym wydarzeniu okresowym zadanie graczy polega na przedostaniu się do rozgłośni radiowej. W kampanii pojawiła się również Szafka, w której gracze znajdą emotki, pakiety muzyczne i ekrany wczytywania.

Nowy sezon wystartował dzisiaj. Około godziny 10 serwery zostały chwilowo wyłączone, jednak po niecałych dwóch godzinach znów zaczęły działać, dzięki czemu gracze mają już możliwość pobrania nowej zawartości i zanurzenia się w wir zabawy. Tym razem aktualizacja zajmuje nieco więcej niż zwykle – dotyczy to wszystkich możliwych platform.