Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 14:10

autor: Serek

Przeciek: kompas zamiast minimapy i cross play w CoD: Modern Warfare

W sieci pojawiło się sporo ciekawych przecieków dotyczących gry Call of Duty: Modern Warfare. Według doniesień, produkcja ma zastąpić minimapę kompasem, a także oferować cross-play między PC, Xboksem One oraz PlayStation 4.

Więcej szczegółów jeszcze dziś wieczorem. - Przeciek: kompas zamiast minimapy i cross play w CoD: Modern Warfare - wiadomość - 2019-08-01
Więcej szczegółów jeszcze dziś wieczorem.

Machina marketingowa Call of Duty: Modern Warfare, czyli rebootu popularnej podserii, ruszyła na dobre. Nie ma dnia, żeby fani cyklu nie dowiadywali się coraz to nowszych informacji na temat tytułu. Jedne doniesienia (jak zawartość edycji kolekcjonerskiej czy powrót killstreaków) płyną wprost od twórców, inne natomiast docierają do nas w postaci przecieków prosto z imprezy zorganizowanej przez Activision. Tak też jest w przypadku informacji, według której w Cod: MW zamiast minimapy zobaczymy kompas. Trzeba przyznać, że byłoby to odważną decyzją ze strony Infinity Ward, gdyż gracze przyzwyczaili się do pomocnej mapki, która funkcjonowała (w takiej czy innej formie) w grach serii od lat.

Musimy jednak pamiętać, że nie jest to potwierdzona informacja, a jedynie domysły rzeszy fanów po zobaczeniu krążącego na Twitterze filmu, na którym widać (ledwo) kompas na górze ekranów grających osób. Z drugiej strony wydaje się wysoce nieprawdopodobne, żeby Infinity Ward nagle zmieniło koncepcje i powróciło do mapy (chyba, że będzie opcja wyboru między mapą a kompasem w menu). Kompas na górze ekranu w CoD: MW potwierdza również użytkownik Reddita, który uczestniczył w pokazie gry. Przy okazji zdecydował się opisać działanie nowej (chociaż w zasadzie powracającej) mechaniki. Nasi sojusznicy nie będą widoczni przez ściany, ale specjalny wskaźnik poinformuje gracza, kiedy ten będzie celował w kierunku członka drużyny. Kompas za pomocą czerwonej kropki pokaże kierunek, w którym znajdują się wrogowie, ale to użytkownik będzie musiał znaleźć przeciwnika i ustalić jego pozycję.

Do ciekawych przecieków dotarł również serwis DSOGaming. Według nich, Call of Duty: Modern Warfare ma wspierać rozgrywkę międzyplatformową między PC, Xboksem One oraz PlayStation 4. Co więcej, wersja na konsolę giganta z Redmond wspiera mysz oraz klawiaturę, a PC posiada wsparcie dla kontrolera. Produkcja ma oferować tryb multiplayer 20 na 20 graczy, rozgrywany na dużych mapach.

Znalazło się także coś dla miłośników mocniejszych brzmień, bowiem inne źródło podaje, że Activision wykupiło licencję na muzykę Metalliki. Serwis DSOGaming zaleca jednak podejście do tego tematu z dużą rezerwą. Wbrew wcześniejszym plotkom, podczas pokazu gry nie wspomniano słowem o trybie battle royale. Tytuł mimo dużej ilości krwi, na ekranie nie zobaczymy rozczłonkowania ani nadmiernej brutalności. Więcej informacji dowiemy się zapewne dziś o godzinie 19:00, kiedy twórcy mają ujawnić szczegóły trybu multiplayer.

Call of Duty: Modern Warfare trafi na półki sklepowe 25 października bieżącego roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Modern Warfare