Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2019, 11:05

autor: AlexB

Plotki o trybie battle royale w Call of Duty: Modern Warfare

W sieci pojawiły się plotki na temat trybu battle royale, który ma pojawić się w grze Call of Duty: Modern Warfare. Według nich, zaoferuje on między innymi mapę trzy razy większą od tej z Blackout, rywalizację na 200 graczy oraz system reanimacji.

W ostatnich tygodniach spora część opinii publicznej żyła kontrowersjami w sposobie ukazania wojny w zapowiedzianym pod koniec maja Call of Duty: Modern Warfare. Dotyczą one jednak przede wszystkim kampanii dla pojedynczego gracza, a nie brakuje miłośników tej kultowej serii strzelanek, których interesuje przede wszystkim multiplayer. Czas zatem zaspokoić przynajmniej część ich ciekawości i pochylić się nad przeciekami opublikowanymi na twitterowym koncie Call of Duty Modern Warfare News. Są one związane z wciąż popularnym trybem battle royale. Ma on pojawić się w dniu premiery gry, lecz niewykluczone, że zadebiutuje w późniejszym terminie.

Battle royale w Call of Duty: Modern Warfare ma rzecz jasna polegać na tym, by pozostać ostatnią żywą osobą na mapie. Nie będzie to jednak łatwe. Według przecieków, do walki w jednym meczu stanie nawet 200 graczy (choć na razie ten format zabawy przetestowano jedynie ze 152 śmiałkami obecnymi na serwerze). Zostaną oni zrzuceni z samolotu AC-130 na mapę trzy razy większą od tej znanej z trybu Blackout z Call of Duty: Black Ops IIII. Ma ona być różnorodna – nie zabraknie na niej zarówno otwartych przestrzeni, jak i zamkniętych pomieszczeń. Obszar planszy będzie stopniowo zmniejszany przez chmurę trującego gazu.

Czy tryb battle royale będzie obecny w Modern Warfare? Przekonamy się o tym wkrótce. - Plotki o trybie battle royale w Call of Duty: Modern Warfare - wiadomość - 2019-07-03
Czy tryb battle royale będzie obecny w Modern Warfare? Przekonamy się o tym wkrótce.

W rzekomym trybie battle royale w Call of Duty: Modern Warfare ma również nie zabraknąć zrzutów zaopatrzenia, systemu gotówki (którą najprawdopodobniej będziemy zarabiali i wydawali na coraz lepsze bronie, podzielone na kilka poziomów), możliwości reanimacji oraz innych „elementów z poprzednich gier z podcyklu Modern Warfare”. W przecieku pada również stwierdzenie, że Infinity Ward wzięło różne misje kooperacyjne z gry i zmieszało je ze sobą. Nie wiadomo jednak do końca, co to może konkretnie oznaczać. Być może klasyczna rywalizacja typu battle royale będzie okraszona jakimiś zadaniami specjalnymi, w ramach których konieczne okaże się połączenie sił z dotychczasowymi rywalami.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 25 października bieżącego roku. Tytuł będzie działał na nowym silniku graficznym, przygotowywanym przez polski oddział studia Infinity Ward. Więcej szczegółów na jego temat znajdziecie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Modern Warfare
  2. Oficjalna strona firmy Activision