Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2011, 10:50

autor: Taven

Nintendo 3DS wyniesiony z fabryki - zdjęcia konsoli w Internecie

Oczekiwanie na premierę Nintendo 3DS okazuje się być dla niektórych graczy na tyle nie do zniesienia, że postanawiają wziąć oni wziąć sprawy w swoje ręce. Tak było z pewnym pracownikiem chińskiej fabryki produkującej przenośną konsolę, któremu udało się ukraść sprzęt dosłownie prosto z produkcyjnej taśmy i wynieść go do domu.

Oczekiwanie na premierę Nintendo 3DS okazuje się być dla niektórych graczy na tyle nie do zniesienia, że postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Tak było z pewnym pracownikiem chińskiej fabryki produkującej przenośną konsolę, któremu udało się ukraść sprzęt dosłownie prosto z produkcyjnej taśmy i wynieść go do domu. Nie trzeba było oczywiście długo czekać, aż wrzucone początkowo na jedno z for zdjęcia (gdzie temat został szybko zamknięty przez moderatorów) obiegną Internet.

Nintendo 3DS wyniesiony z fabryki - zdjęcia konsoli w Internecie - ilustracja #1

Trzy wrzucone w krótkich odstępach czasowych porcje fotografii i krótki film umieszczony w serwisie YouTube nie pokazują nam co prawda konsoli w akcji (nie ma ona jeszcze zainstalowanego żadnego oprogramowania), ale wciąż dostarczają porcji ciekawych informacji na temat tego, co zaoferuje nam najnowsze dzieło Nintendo. Przede wszystkim możemy się przekonać, jak ostatecznie wyglądać będzie 3DS. Jak się okazuje końcowy design sprzętu różni się nieco od tego, co zaprezentowała japońska firma we wrześniu ubiegłego roku – zupełnie „spłaszczone” zostały przyciski Start, Select i Home, tak by bezproblemowo można by było zamknąć konsolę. Dostajemy też dobry wgląd w to, jaki rozmiar będzie mieć ona w porównaniu do poprzedniczki i innych dotychczasowych platform przenośnych Nintendo, dzięki zdjęciom gdzie wszystkie one są ze sobą zestawione.

Nintendo 3DS wyniesiony z fabryki - zdjęcia konsoli w Internecie - ilustracja #2

Jeśli chodzi o techniczne kwestie, to potwierdzenia doczekała się nareszcie informacja o 96 MB pamięci RAM. Ze zbliżeń można odczytać także, że bateria 3DS-a dysponować będzie niebagatelną jak na sprzęt tego typu mocą 1300 mAh. Jest to 300 mAh różnicy w porównaniu do DS Lite i aż 460 w porównaniu do DSi.

Nintendo nie odpowiedziało jeszcze na te rewelacje, ale nie ma chyba najmniejszych wątpliwości co do autentyczności obiegających Internet zdjęć. Pytanie tylko, co z tego wynika dla graczy, skoro, by zobaczyć sprzęt w akcji (czyli to, co wydaje się być najbardziej interesujące) prawdopodobnie wciąż trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do 26 lutego – dnia japońskiej premiery konsoli.

Nintendo 3DS wyniesiony z fabryki - zdjęcia konsoli w Internecie - ilustracja #3

Wszystkie trzy zestawy zdjęć dostępne są w wysokiej rozdzielczości w serwisie 3dsbuzz.com.