Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 listopada 2011, 11:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Następca Xboksa 360 będzie tańszy, mniejszy i wykorzysta system Windows 9?

Pojawiły się kolejne plotki na temat następcy Xboksa 360. Najnowsze doniesienia przedstawił MS nerd, który wcześniej ujawnił bardzo dokładne informacje na temat porzuconego przez firmę Microsoft tabletu Courier.

Człowiek ukrywający się pod pseudonimem MS nerd ujawnił kilka informacji na temat następcy Xboksa 360. Jego zdaniem konsola miałaby być mniejsza i tańsza od poprzedniczki, a jednocześnie działałaby na systemie operacyjnym Windows 9.

MS nerd znany jest przede wszystkim z tego, że swego czasu przedstawił bardzo dokładne informacje na temat porzuconego przez firmę Microsoft tabletu Courier. W związku z tym można sądzić, że w dzisiejszych spekulacjach również może kryć się trochę prawdy.

Następca Xboksa 360 będzie tańszy, mniejszy i wykorzysta system Windows 9? - ilustracja #1

Zdaniem tajemniczego informatora, nowy Xbox otrzymał kodową nazwę Loop (czyli po prostu Pętla), a swego czasu określano go mianem XboxTV. Oczywiście oficjalne nazewnictwo konsoli najprawdopodobniej będzie zupełnie inne. Według MS nerda, w środku znajdziemy „wielordzeniowy procesor odpowiedzialny za grafikę, sztuczną inteligencję, fizykę, dźwięk, sieć, szyfrowanie danych i sensory ruchu”. Tak jest, platforma rzekomo nadal ma obsługiwać kontroler Kinect.

Nowy sprzęt miałby być tańszy od Xboksa 360, przy czym chodzi tu zapewne o cenę startową konsoli. Przypomnijmy, że w 2005 roku ustalono ją na poziomie 399 euro (ok. 1750 złotych) za wersję Premium oraz 299 euro (ok. 1300 złotych) za uboższą edycję Core bez dysku twardego. Xbox Loop będzie podobno mniejszy od swojego poprzednika, a także powinien bazować na systemie operacyjnym Windows 9.

Trudno powiedzieć jak dużo wspólnego z prawdą mają powyższe doniesienia. Z pewnością firma Microsoft jeszcze jakiś czas wstrzyma się od jakichkolwiek zapowiedzi. Według ostatnich plotek, premiera następcy Xboksa 360 powinna odbyć się na przełomie 2013 i 2014 roku. Z kolei oficjalna prezentacja konsoli spodziewana jest na przyszłorocznych targach E3.