Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 października 2020, 10:34

Ładowanie gry w 8 sekund - więcej informacji o szybkości Xbox Series X

Xbox Series X odpali gry ze starszych konsol w kilka sekund. To wszystko bez dodatkowych optymalizacji i łatek. Wystarczy, że włożycie płytę do napędu lub uruchomicie grę z dysku konsoli.

W SKRÓCIE:
  1. Xbox Series X pozwoli znacząco skrócić czasy wczytywania gier z Xboksa One i 360.
  2. Wybrane osoby miały okazję sprawdzić różnicę w niektórych tytułach.
  3. Część gier wczytuje się w kilka sekund. W innych przypadkach czasy ładowania gier są krótsze przynajmniej o kilkadziesiąt sekund.

Gry z Xboksa One będą wczytywały się na Xboksie Series X nawet w kilka sekund. Od wczoraj pojawiają się kolejne nagrania, które pokazują, jaką różnicę robi w nowych konsolach Microsoftu dysk SSD. Różnica w porównaniu z obecną generacją jest o tyle imponująca, że mówimy o grach, które w żaden sposób nie zostały zoptymalizowane pod nową platformę.

Na Twitterze pojawiły się krótkie filmiki, pokazujące wybrane tytuły z Xboksa One na Xboksie Series X. Pomijając usprawnioną grafikę w niektórych wypadkach, wrażenie robi to, jak szybko niektóre gry wczytują się na nowej konsoli. Przykłady? The Division 2 w 8 sekund.

Równie szybko ładują się Far Cry: New Dawn i Tony Hawk’s Pro Skater 1+2.

Nieco gorzej wypada Red Dead Redemption 2 ze swoimi 37 sekundami. Jednak gdy porównamy ten wynik z ponad dwiema minutami na PS4 i Xboksie One, to widzimy różnicę.

Sprawdzono także Apex Legends i Forza Motorsport 7. Wynik? Niecałe 30 sekund. Obie gry wspierają także technologię szybkiego przełączania między tytułami.

To jednak nie wszystko. Stallion 83, numer jeden w rankingach Gamerscore na Xbox Live, zestawił bezpośrednio Xboksa One, One X i Series X, porównując czasy wczytywania Monster Hunter: World oraz emulatora Xboksa 360 podczas uruchamiania Fable Anniversary. Zestawienie pokazuje miażdżącą przewagę nowej generacji.

Jeśli macie zamiar kupić Xboksa Series X i ogrywać na nim starsze tytuły, to macie idealne przykłady, że nawet bez dodatkowych aktualizacji sporo zyskacie.

  1. Xbox Series X – strona oficjalna