Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 stycznia 2021, 14:51

Czarne PS5 - nieoficjalne obudowy wracają do sprzedaży

Sprzedająca zamienniki obudów do konsoli PlayStation 5 firma, która wcześniej zaprzestała tej działalności po kontakcie z prawnikami Sony, ponownie wprowadziła swój produkt na rynek.

W SKRÓCIE:

  1. firma Customize My Plates ponownie wprowadziła do sprzedaży zamienniki obudów do konsoli PlayStation 5;
  2. sprzedaż wcześniej została zaniechana po wizycie prawników Sony;
  3. produkty trafią na rynek pod zmienioną nazwą – CMP Shells.

Jakiś czas temu donosiliśmy o firmie produkującej zamienniki obudów do konsoli PlayStation 5, która nie spodobała się Sony – Japończycy wykorzystali prawników, by doprowadzić do zatrzymania sprzedaży, zanim ta na dobre się rozkręciła. Wygląda na to, że przedstawiciele omawianego producenta – Customize My Plates – znaleźli sposób na obejście ograniczeń narzuconych przez koncern (via GameRant).

Na razie dostępne są dwa produkty, sprzedawane pod zmienioną nazwą CMP Shells. Pierwszym jest standardowa, całkowicie czarna obudowa (wyceniono ją na 49,99 dolara, czyli około 187 złotych bez kosztów wysyłki). Drugi to tzw. CMP Blackout – prezentuje się tak samo, jak CMP Shell, ale dodatkowo otrzymujemy wyglądającą podobnie obudowę na pada DualSense (cena to 69,99 dolara / 262 złote).

Redaktorzy GameRant donosili również o trzeciej propozycji – tzw. modelu Kratos z logiem God of War: Ragnarok, który również miał być sprzedawany w zestawie z pasującą do niego skórką na pada. Niestety, wygląda na to, że ten model został wycofany ze sprzedaży (być może w obawie o naruszenie praw autorskich), bowiem obecnie próżno go szukać na stronie producenta.

Firma CMP Shells zapewnia, że tym razem nie powinny pojawić się żadne problemy z anulowaniem zamówień.

Rezerwacja patentu jest w toku, a wszelka sprzedaż sfinalizowana przed jego zatwierdzeniem jest nietykalna. Nie wiedzieliśmy tego wcześniej. Teraz wiemy. Co więcej, nie zreplikowaliśmy niczyjego zastrzeżonego projektu. Nasze powłoki są lepsze od oryginału, umożliwiając większą wentylację. Będziemy mogli prowadzić sprzedaż nawet po zatwierdzeniu patentu – czytamy w opisie produktu.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Sprawdzamy pad do PS5 - DualSense to mała rewolucja
  3. PlayStation 5 – strona oficjalna
Czarne PS5 - nieoficjalne obudowy wracają do sprzedaży - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.