Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2021, 15:10

Civilization 6 - nowa cywilizacja i tryb gry zaprezentowane

Ekipa ze studia Firaxis Games opublikowała film, w którym prezentuje nowości, jakie pojawią się w Sid Meier's Civilization 6 w ramach piątego DLC z przepustki New Frontier. Możecie się spodziewać między innymi nowej cywilizacji – Wietnamu – oraz kolejnego trybu gry.

Od marca ubiegłego roku posiadacze przepustki New Frontier do Sid Meier's Civilization VI otrzymali już cztery pakiety rozgrywki urozmaicające zabawę w tej kolejnej odsłonie kultowego cyklu turowych strategii. W tym miesiącu w ich ręce ma trafić następny. Prezentację elementów, które się w nim znajdą, możecie zobaczyć na poniższym filmiku przygotowanym przez ekipę ze studia Firaxis Games.

Jak widać, szykuje się całkiem sporo atrakcji. Twórcy przygotowali nową cywilizację, Wietnam, alternatywnego przywódcę dla Chin i Mongolii (Kubilaj-chana, znanego między innymi ze swoich prób podboju Japonii, o czym opowiada chociażby Ghost of Tsushima), skupiony przede wszystkim na aspekcie ekonomicznym tryb zabawy, niespotykaną dotąd dzielnicę, Rezerwat, mającą za zadanie między innymi zwiększenie atrakcyjności sąsiednich pól oraz dwa budynki – Gaj i Sanktuarium. Z pewnością wielu graczy ucieszy się, widząc te elementy w swojej rozgrywce.

Planowo opisywane DLC ukaże się 28 stycznia. Jest to przedostatnie rozszerzenie będące częścią przepustki New Frontier do Sid Meier's Civilization VI. Finałowe zadebiutuje w marcu tego roku. Już teraz wiemy, że w jego skład wejdą nowa cywilizacja i przywódca, kolejny tryb gry, niespotykane dotąd cuda świata, a także świeża mapa.

Jeśli chcielibyście zakupić przepustkę New Frontier do Sid Meier's Civilization VI, to możecie to zrobić za pośrednictwem tej strony. Na PC kosztuje ona 169 złotych.

Civilization 6 - nowa cywilizacja i tryb gry zaprezentowane - ilustracja #1
W Civilization VI wkrótce pojawi się nowa cywilizacja – Wietnam.

Przypominamy, że Sid Meier's Civilization VI, prócz komputerów osobistych, jest także dostępne na PlayStation 4, Xboksie One (oraz PlayStation 5 i Xboksie Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności), Switchu, a także urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Na wszystkich platformach, oprócz tej Nintendo, tytuł jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Civilization VI
  2. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału
  3. Civilization VI – poradnik do gry