53. Gry Zręcznościowe
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 53. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Sushi Academy
Zręcznościowe 29 maja 2009
Sushi Academy to gra skierowana do wszystkich miłośników kultury japońskiej. Zainteresuje także tych, którzy lubią dobrą kuchnię i nowe, egzotyczne potrawy.

Evasive Space
Zręcznościowe 16 lutego 2009
Gra zręcznościowa, w której wcielamy sie w pilota statku kosmicznego. W przeciwieństwie do większości podobnych tytułów, tutaj nie mamy możliwości niszcznia wrogów i przeszkód - zamiast tego musimy ich unikać.

Defender (1983)
Zręcznościowe 3 marca 1983
Konwersja słynnej gry zręcznościowej z automatów coin-op, którą w 1980 roku zaprogramował Eugene Jarvis z firmy Williams Electronics. Produkt pozwala zasiąść za sterami nowoczesnego myśliwca i wziąć udział w obronie planety przed najeźdźcami z kosmosu.

Time Crisis II
Zręcznościowe 5 października 2001
Kolejny przedstawiciel gatunku tzw. celowniczków. Oznacza to, iż gracz nie ma pełnej kontroli nad ruchami głównej postaci. Zajmujemy się jedynie likwidacją pojawiających się na ekranie przeciwników.

Sonic Wild Fire
Zręcznościowe 20 lutego 2007
Sonic and the Secret Rings jest powrotem do korzeni serii. Słynący z osiągania zawrotnych prędkości jeż ma duże pole do popisu, bowiem twórcy bardziej skupili się na akcji, niż eksplorowaniu świata, a sama gra ma więcej cech znanych z wyścigów, niż typowej platformówki.

Sonic the Hedgehog 2
Zręcznościowe 12 września 2007
Poprawiona reedycja drugiej odsłony popularnej serii platformówek z sympatycznym, niebieskim jeżem w roli tytułowej. Bohater ponownie musi pokrzyżować plany złowrogiemu Doktorowi Eggmanowi, który pragnie przejąć władzę nad światem. Tym razem gracze mogą pokierować poczynaniami zarówno Sonika, jak i jego kompana - Tailsa.

Retro Atari Classics
Zręcznościowe 11 marca 2005
Zbiór klasycznych gier od Atari. W skład zestawu wchodzą między innymi takie gry jak "Pong", "Missile Command", czy "Breakout". Część z nich pojawia się także w wersji ze zmienioną oprawą graficzną.

Q*bert
Zręcznościowe 22 lutego 2007
Q*bert to pozycja, będąca remakiem klasycznej zręcznościówki, wydanej po raz pierwszy w 1982 r. dla popularnych w tamtym czasie automatów. Developerzy udostępnili niniejszy tytuł posiadaczom konsoli PlayStation 3 w ramach usługi PlayStation Store, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczaniem odpowiedniej opłaty.

Bubble Bobble Double Shot
Zręcznościowe 23 marca 2007
Bubble Bobble Double Shot to platformówka, należąca do klasycznej serii, dobrze znanej miłośnikom elektronicznej rozrywki. Pierwsza odsłona owego cyklu miała miejsce w roku 1985 i była przeznaczona dla popularnych w tamtym czasie automatów.

Time Pilot
Zręcznościowe 30 sierpnia 2006
Time Pilot to strzelanina, stanowiąca remake klasycznej gry o tym samym tytule. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Konami w 1982 r. i została zadedykowana popularnym w tamtym czasie automatom. Wcielając się w postać dzielnego pilota należy uratować żołnierzy, będących w niebezpieczeństwie w różnych punktach czasu.

Ice Climber: NES Classics
Zręcznościowe 2 czerwca 2004
Kolejna konwersja z konsoli NES. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną zręcznościówką z 1984 roku. Gracz stara się wspiąć na szczyt góry, rozwiązując napotykane po drodze problemy.

Cooking Academy 2: Kuchnie Świata
Zręcznościowe 27 kwietnia 2009
Kontynuacja gry zręcznościowej poświęconej sztuce kulinarnej. Na wirtualnych kucharzy czeka 60 przepisów z 8 krajów: Chin, Włoch, Ameryki, Indii, Tajlandii, Meksyku, Japonii i Francji.

AaaaaA!!! - A Reckless Disregard for Gravity
Zręcznościowe 3 września 2009
AaaaaA!!! - A Reckless Disregard for Gravity to gra zręcznościowa, w której gracze mają okazję zmierzyć się z grawitacją i przećwiczyć skakanie (ze spadochronem) z wysokich konstrukcji. Istotą zabawy jest wykonywanie rozmaitych ewolucji, przekładających się na wynik punktowy. Deweloperzy ze studia Dejobaan Games przygotowali 80 poziomów, lokując akcję gry m.in. w Bostonie.

Switchfire
Zręcznościowe 21 grudnia 2006
Switchfire to budżetowa produkcja, należąca do gatunku staroszkolnych, arcade'owych strzelanin.

WarioWare Inc.: Mega MicroGame$
Zręcznościowe 21 maja 2003
WarioWare Inc.: Mega MicroGame$ to wyprodukowany z myślą o użytkownikach konsoli Game Boy Advance zbiór około 200 zwariowanych mini-gierek, z których większość nawiązuje do popularnych serii w portfolio wydawniczym koncernu Nintendo. Całość utrzymana jest w humorystycznej konwencji, co podkreślają zabawne scenki dialogowe oraz jaskrawo kolorowa oprawa wizualna.

101-in-1 Explosive Megamix
Zręcznościowe 28 listopada 2008
101-in-1 Explosive Megamix to zestaw aż 101 zabawnych mini-gierek, w które możemy grać zarówno w pojedynkę, jak i ze znajomym. Tak duża liczba różnych wyzwań zapewnia niezwykłą różnorodność.

Double Bloob
Zręcznościowe 1 grudnia 2011
Gra arkadowa, w założeniu twórców - krakowskiego studia Nibris - nawiązująca do Panga, wielkiego hitu sprzed wielu lat. Produkcja tematycznie skierowana jest raczej do młodszych graczy, aczkolwiek również dorosłe osoby nie powinny się nudzić przy zestrzeliwaniu tytułowych blobów.

Doomsday
Zręcznościowe 12 listopada 2007
Doomsday to stworzona przez białostockie studio Evermotion Games gra zręcznościowa, reprezentująca gatunek strzelanin, których akcję oglądamy z lotu ptaka. Pod względem ogólnej koncepcji program nawiązuje do takich klasyków jak Raiden, Swiv czy Raptor: Call of the Shadows.

Pinball Tycoon
Zręcznościowe 2 stycznia 2003
Dość klasycznie zrealizowany pinball. Do wyboru cztery różne stoły, które tematycznie związane są z historią Stanów Zjednoczonych. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla czterech osób.

Bust-A-Move 3000
Zręcznościowe 12 lutego 2003
Kolejna odsłona popularnej gry logiczno-zręcznościowej, tym razem w wydaniu na konsolę Gamecube. Jest to odmiana popularnego Tetrisa, polegająca na łączeniu ze sobą kulek tego samego koloru.

Hardcore Pinball
Zręcznościowe 16 grudnia 2002
Klasyczny i zarazem dość realistyczny pinball. Do wyboru cztery tematyczne stoły, nawiązujące między innymi do piłki nożnej czy starych samochodów.

A Nightmare on Elm Street
Zręcznościowe 12 kwietnia 1989
A Nightmare on Elm Street to gra zręcznościowa z 1989 roku, wyprodukowana przez firmę Westwood Associates (znaną lepiej pod nazwą Westwood Studios). Program nawiązuje do filmu Wesa Cravena pod tym samym tytułem, który opowiada o walce grupy nastolatków z psychopatycznym zabójcą – Freddym Krugerem, mordującym swoje ofiary we śnie.

The Dream of Neko
Zręcznościowe prace wstrzymane
The Dream of Neko to gra platformowa, przygotowana wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Historia w niej przedstawiona ukazuje losy tytułowego kotka. Pewnego dnia Neko postanawia uciąć sobie drzemkę. Niestety po przebudzeniu protagonista zdaje sobie sprawę, że w nieoczekiwany sposób stał się człowiekiem.

Sonic Rush Adventure
Zręcznościowe 14 września 2007
Sonic Rush Adventure to kolejna pozycja z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej. Ów tytuł, przygotowany wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo, wykorzystuje wszystkie atuty platformy docelowej z panelem dotykowym na czele. Tym razem kolczasty protagonista wyrusza na poszukiwanie ukrytego skarbu, a w swojej wyprawie często ma do czynienia z piratami.