Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCWiiUPSVXONEPS4
Okładka Action Henk (PS3)

Action Henk

Dynamiczna gra zręcznościowa, opracowana przez holenderskie studio RageSquid. Henk, czyli główny bohater, to jeden z najlepszych kaskaderów lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.

Zręcznościowe | platformówki 3D | multiplayer | indie

Okładka Action Henk (PS3)

data premiery gry:

anulowana

WiiU PS3 PSV

11maj2015

PC

4mar2016

XONE

8mar2016

PS4

Action Henk to barwna trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w tytułowego kaskadera w średnim wieku, przemierzając na czas kolejne lokacje, osadzone w kolorowym, zabawkowym świecie. Za powstanie gry odpowiada holenderskie studio RageSquid.

Bohater gry – Henk – w latach 70. i 80. był jednym z najlepszych kaskaderów, który wsławił się m.in. niezwykłą szybkością. Niestety nasz protagonista dziś nie jest już najmłodszy, a lata prawdziwej świetności ma w zasadzie za sobą. Kiedy jednak niejaki Dr Kentony rzuca mu wyzwanie, Henk postanowią udowodnić, że nie stracił wiele ze swego dawnego wigoru i nadal potrafi błyskawicznie się poruszać.

Zabawa sprowadza się do przemierzania ponad 70 zróżnicowanych poziomów, w których zadaniem Henka jest dobiegnięcie z punktu A do punktu B w możliwie jak najkrótszym czasie. Podczas biegu bohater wykorzystuje przede wszystkim siłę pędu oraz podstawowe prawa fizyki, skacząc, ślizgając się oraz odkrywając rozmaite skróty. W tych iście kaskaderskich wyczynach pomagają mu także zróżnicowane sztuczki i triki, opanowywane stopniowo podczas rozgrywki. Zabawa toczy się w niezwykle szybkim tempie i wymaga od graczy nie lada zręczności, a każdy z raz zaliczonych etapów możemy powtarzać wielokrotnie celem poprawy osiągniętego wyniku. Najlepsi gracze w toku rozgrywki mogą też odblokować 5 innych grywalnych postaci oraz przeznaczone dla nich dodatkowe skórki.

Action Henk charakteryzuje się wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną, mogącą budzić nostalgiczne skojarzenia z czasami dzieciństwa. Czas spędzony z grą pozwala przedłużyć funkcjonalny edytor, pozwalający na projektowanie własnych tras oraz możliwość rywalizacji z przyjaciółmi. W grze możemy bawić się samodzielnie, wspinając się w górę specjalnych internetowych rankingów, bądź wziąć udział w rozgrywanych w czasie rzeczywistym wyścigach online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI Action Henk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Action Henk

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista/7/8
Minimalne: Intel Core i5, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 430 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista/7/8

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

Wykorzystuje: Nintendo eShop

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC
XONE
WiiU
PS3
PS4
PSV