72. Gry Zręcznościowe
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 72. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Midway Arcade Treasures: Extended Play
Zręcznościowe 12 grudnia 2005
Midway Arcade Treasures: Extended Play jest kolejną kompilacją klasycznych gier, stworzonych przez słynną elektroniczno-rozrywkową korporację w ciągu kilkudziesięcioletniej swojej działalności. Wśród dostępnych w pakiecie pozycji znajdują się między innymi takie produkcje, jak Gauntlet, Defender i Rampage.

Kirby: Power Paintbrush
Zręcznościowe 13 czerwca 2005
Historia Kirby’ego rozpoczęła się, gdy spotkał na swojej drodze pewna czarodziejkę, która była odpowiedzialna za zmienienie całego świata w jeden wielki obraz. Ta następnie przetransformowała naszego głównego bohatera w kulkę, a ten postanowił wyruszyć w podróż, by przywrócić dawny porządek na świecie i powrócić do swojej pierwotnej postaci.

Naruto: Ninja Council
Zręcznościowe 7 marca 2006
Przygotowana z myślą o przenośnej konsolce Game Boy Advance produkcja studia Tomy, bazująca na niezwykle popularnej nie tylko w Japonii serii mangi i anime Naruto. Fabuła gry opowiada historię dwóch młodych adeptów szkoły ninja: Naruto Uzumakiego i jego rywala z klasy, Sasuke Uchihy, którzy mierzą się ze sobą celem udowodnienia, który z nich jest lepszym wojownikiem. W grze pojawia się również trzecia grywalna postać – ich nauczyciel Kakashi. Naruto: Ninja Council należy do gatunku tzw.

Chibi-Robo
Zręcznościowe 6 lutego 2006
Chibi-Robo jest nieco dziwną grą z gatunku action-adventure, opowiadającą o dziesięciocentymetrowym robocie z wtyczką przyczepioną do pleców, którego głównym celem jest... uszczęśliwianie ludzi. Chibi jest prezentem urodzinowym dla pewnej młodej i szalonej mieszkanki domu państwa Sanderson - Jenny. Lekkie niezrównoważenie dziewczynki objawia się tym, iż ubiera się w „żabie ciuchy” oraz często rechocze. Zachowanie Jenny jest spowodowane problemami jej rodziców - głównie brakiem pracy jej ojca.

The Rub Rabbits!
Zręcznościowe 7 lutego 2006
The Rub Rabbits! (japońska nazwa gry brzmi Where do Babies Come From?) to kontynuacja zabawnej zręcznościówki zatytułowanej Feel the Magic: XY/XX.

EyeToy: Play
Zręcznościowe 9 lipca 2003
Dosyć leniuchowania przed TV z padem w ręku! Czas ruszyć zadki, dać uchwycić się kamerze i odstawiać wygibasy przed ekranem! Większa interakcja – cecha nowoczesnych rozwiązań w elektronicznej rozrywce!

Codename: Gordon
Zręcznościowe 17 listopada 2004
Codename: Gordon to gra zręcznościowa zrealizowana przez firmę NuclearVision dla koncernu Valve Software, którą mogą pobrać za darmo wszyscy użytkownicy internetowej usługi Steam. Program luźno oparto o fabułę popularnej strzelaniny o nazwie Half-Life 2. Podobnie jak tam, także i tu gracz wcieli się w rolę naukowca Gordona Freemana.

Home Alone 2: Lost in New York
Zręcznościowe 21 czerwca 1992
Druga część przygód Kevina McCallistera, który w wyniku kolejnego nieporozumienia związanego z wyjazdem został sam – tym razem w Nowym Jorku. Perspektywa spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w dużym mieście nie byłaby dla małego chłopca z pewnością tak straszna, gdyby nie znajomi złodzieje, którzy niegdyś próbowali włamać się do posiadłości McCallisterów. Mając w pamięci marny los zgotowany im przez Kevina, opryszkowie postanawiają go złapać i zemścić się. W tym też momencie do akcji wkracza gracz.

Drive ’n’ Kill
Zręcznościowe 21 lipca 2005
Utrzymana w konwencji science-fiction zręcznościowa gra samochodowa, w której zasiadamy za kierownicą solidnie opancerzonego oraz uzbrojonego auta i wyjeżdżamy rozprawić się z innymi kierowcami. Za wygrane pojedynki nagradzani jesteśmy gotówką, którą wydajemy na ulepszanie bryki.

Magic Pockets
Zręcznościowe 11 czerwca 1992
W Magic Pockets, platformówce przygotowanej przez firmę Bitmap Brothers, wcielisz się w rolę małego chłopca, któremu podłe stworki ukradły wszystkie zabawki. Aby je odzyskać, będziesz musiał przemierzyć cztery rozległe światy, podzielone na kilka mniejszych etapów.

Lightweight Ninja
Zręcznościowe 15 lipca 2001
Bardzo przyjemna gra platformowa zrealizowana przy użyciu ładnej dwuwymiarowej rysunkowej grafiki, przeznaczona dla najmłodszych graczy.

Impossible Mission II
Zręcznościowe 21 kwietnia 1988
Impossible Mission 2, to platformówka, będąca kontynuacją znanego przeboju z 1984 roku. Mimo, że pierwowzór ukazał się na kilka platform sprzętowych (w tym Apple II), gra ostatecznie nie trafiła na ekrany PeCetów. Dopiero cztery lata później, firma Epyx pomyślała o właścicielach tych maszyn i zaprezentowała im drugą odsłonę serii.

Kickoff 2002
Zręcznościowe 16 lutego 2002
Nowa odsłona starego hitu, Kickoff 2, znanego jeszcze z komputerów ATARI ST i Commodore 64. Kickoff 2002 to gra zręcznościowa, która pozwala graczowi samodzielnie pokierować drużyną piłkarską.

Pearl Harbor: Cienie nad Oahu
Zręcznościowe 21 marca 2002
Zręcznościowa strzelanina rozgrywająca się w historycznej scenerii amerykańskiej bazy wojskowej Pearl Harbor, którą trzeba obronić przed nadlatującymi bombowcami przy użyciu artylerii przeciwlotniczej.

Hostages
Zręcznościowe 23 stycznia 1988
Jedna z ambasad w bliżej niezidentyfikowanym kraju została opanowana przez terrorystów. Groźba wybuchu międzynarodowego skandalu oraz pogarszająca się z godziny na godzinę sytuacja zakładników, wymaga szybkiej interwencji jednostki specjalnej. Kto stanie na jej czele? Oczywiście Ty, graczu...

Fast Food!
Zręcznościowe 22 sierpnia 1989
Fast Food! to gra zręcznościowa z popularnym Dizzym w roli głównej. Programiści z firmy Codemasters całkowicie odeszli tutaj od wątku przygodowego, serwując miłośnikom jajowatego bohatera klon wielkiego hitu o nazwie Pac-Man.

Gremlins 2: The New Batch
Zręcznościowe 20 listopada 1990
Gremlins 2: The New Batch firmy Elite to jedna z dwóch gier zręcznościowych, opartych o fabułę popularnej na początku lat dziewięćdziesiątych komedii fantastycznej. Akcja programu rzuca nas do Nowego Jorku, gdzie wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności wylęgają się niezwykle złośliwe stwory.

Disney's Kim Possible: Kimmunicator
Zręcznościowe 9 listopada 2005
Sympatyczna Kim, znana z serialu Disney'a, powraca w kolejnej grze akcji. Tym razem do pokonania mamy piętnaście nowych poziomów, a do wyboru nowe stroje i umiejętności szpiegowskie głównej bohaterki.

Me and My Katamari
Zręcznościowe 21 marca 2006
Zabawa w Me and My Katamari polega na kontrolowaniu kuli, która ma możliwość zbierania i „przyklejania” mniejszych od siebie przedmiotów. W ten sposób zwiększa swą objętość. Większość zadań wymaga osiągnięcia odpowiedniej wielkość w określonym czasie. Problem tkwi w tym, że wraz ze wzrostem objętości, coraz trudniej jest kontrolować wielki obiekt.

Around the World in 80 Days
Zręcznościowe 5 lipca 2004
Platformówka oparta na motywach filmu „W 80 dni dookoła świata” z Jackie Chanem w roli Passepartout, służącego słynnego wynalazcy Fileasa Fogga. W grze wcielamy się właśnie w Passepartout i przemierzamy zróżnicowane lokacje (Londyn, Paryż, Indie, itd.). Bohater musi walczyć z przeciwnikami, rozwiązywać proste zagadki i omijać pułapki.

Batman: The Movie
Zręcznościowe 20 czerwca 1989
Batman: The Movie to gra zręcznościowa, która jak nietrudno się domyślić, oparta jest o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcielając się w rolę Mrocznego Rycerza będzie musiał ukrócić zbrodnicze zapędy Jokera i uratować miasto Gotham od zagłady.

Namco Museum Battle Collection
Zręcznościowe 23 sierpnia 2005
Kolejna składanka kilkunastu najciekawszych klasycznych gier Namco, tym razem w kieszonkowym wydaniu. Co ciekawe, autorzy Battle Collection przygotowali wiele ciekawych zmian, obejmujących między innymi jakość zastosowanej grafiki.

Thomas the Tank Engine
Zręcznościowe 11 marca 1992
Thomas the Tank Engine to gra zręcznościowo-logiczna, przeznaczona głównie dla małych dzieci, która wykorzystuje postacie lokomotyw znanych z książek i filmów. Głównym bohaterem zmagań jest oczywiście Tomasz, najsłynniejsza i najlepiej rozpoznawalna ciuchcia w historii literatury dziecięcej.

Fallout!
Zręcznościowe 21 sierpnia 1990
Chociaż tytuł programu nasuwa jednoznaczne skojarzenia ze słynną marką produktów RPG, rozgrywających się w post-nuklearnej rzeczywistości, dzieło Brada Taylora nie ma z nimi nic wspólnego. Fallout! to prosta gra zręcznościowo-logiczna z gatunku „tetrisowatych”.