Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCN
Okładka Amazing Island (GCN)
OkładkaAmazing Island (GCN)

Amazing Island GCN

Amazing Island to gra przygodowo-zręcznościowa, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli GameCube. Fabuła nie jest zbyt zawiła i traktuje o odwiecznej walce dobra ze złem.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Amazing Island Premiera GCN

25sierpnia2004

producent: Hit Maker wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Amazing Island to gra przygodowo-zręcznościowa, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli GameCube. Fabuła nie jest zbyt zawiła i traktuje o odwiecznej walce dobra ze złem. Mroczne moce, aby przejąć kontrolę nad wyspą plemienia Maboo, postanawiają przywołać do życia ohydnych złoczyńców i demony. Zadanie polega na wcieleniu się w małą, niebieskowłosą osóbkę (do wyboru dziewczynka lub chłopczyk), na której powinność składa się stworzenie oddziału kreatur, broniących niepodległości wspomnianej krainy.

Z początku system kreacji potworów jest nieco ubogi – odblokowanie większości elementów ciała i akcesoriów umożliwia sukcesywne zaliczanie kolejnych etapów gry. Warto pamiętać, aby w miarę sposobności wyposażyć monstra w skrzydła i odpowiednie obuwie. Dobrze zbudowana postać i właściwie dobrany ekwipunek pozytywnie wpływa na ich naturalne zdolności (gdy odchudzi się stwora, to biega ona szybciej). Developerzy pozwolili również na zakup pewnych drobiazgów, jak np. szpony czy rogi. W przypadku, gdy nie posiada się "artystycznych" zdolności, należy odpowiedzieć na serię pytań w stylu „Gdybyś pewnego dnia obudził się jako zwierzątko, to co byś zrobił?”. Na podstawie udzielonych odpowiedzi Sztuczna Inteligencja dopasowuje do użytkownika odpowiedni rodzaj kreatur.

W trakcie trzydziestu mini-gier zmierzyć trzeba własny odział z demonicznymi siłami. Rozgrywki są stosunkowo proste, gdyż wymagają jedynie odrobiny zręczności i szybkości. W przypadku, gdy dany stwór wygrywa dwadzieścia osiem bitew, zło zostaje pokonane a wyspa uratowana. Zwycięstwo dodatkowo gwarantuje zdobycie power-upów oraz odblokowanie trybu multiplayer, pozwalającego na wspólną zabawę nawet czterech osób. Dużym atutem omawianej pozycji jest niezwykle kolorowa i bogata grafika o typowo japońskim stylu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Amazing Island: Odpowiednia dla każdego wieku.

Amazing Island Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci