Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Crush (PSP)

Crush PSP

Crush jest pozycją zręcznościowo-logiczną, łącząca w unikalny sposób świat 2D i 3D. Gracze przejmują kontrolę nad bohaterem imieniem Dan, który dzięki hipnozie próbuje wyleczyć się ze swoich lęków.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Crush (PSP)

producent: Kuju Entertainment

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

25maja2007

14czerwca2007

pudełko PL

Crush jest dość interesującą grą zręcznościowo-logiczną, łącząca w unikalny sposób świat dwuwymiarowy z trójwymiarowym. Posiadacze kieszonkowej konsoli PlayStation Portable przejmują kontrolę nad bohaterem imieniem Dan, który dzięki hipnozie próbuje wyleczyć się ze swoich lęków. Musimy pomóc protagoniście w zrealizowaniu celu, co wiąże się z przebrnięciem przez czterdzieści surrealistycznych etapów. Na każdym z nich trzeba radzić sobie z rozmaitymi zagadkami, wymagającymi nie lada wysiłku umysłowego.

Rozwiązywanie problemów wymaga od użytkowników PSP przełączania się pomiędzy perspektywą 2D i 3D. Obie ukazują wirtualny świat w zupełnie inny sposób, więc czynności niemożliwe do wykonania w jednej są drobnostką w drugiej i odwrotnie. Wybierając więc należyty sposób przedstawiania rzeczywistości musimy m.in. uruchamiać mechanizmy, przesuwać obiekty i wywoływać reakcje łańcuchowe z wykorzystaniem pozornie niepasujących do siebie przedmiotów.

Poziom trudności wyskalowano tak, aby zagwarantować znakomitą zabawę zarówno początkującym graczom, jak i osobom zaawansowanym. Odnalezienie się w dwóch różnych perspektywach ułatwia dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika, a wielobarwna oprawa wizualna przykuwa wzrok swoją atrakcyjnością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Crush

Klasyfikacja PEGI Crush

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Crush

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Europejski oddział Sega ujawnia daty premier gier na konsole przenośne

wiadomość25 kwietnia 2007

Europejski oddział firmy Sega ujawnił daty wydania kilku najnowszych gier przeznaczonych na konsole przenośne. Są wśród nich m.in. pierwsza odsłona serii Crazy Taxi zapowiedziana na PSP, oraz Sonic Rush Adventure na Nintendo DS.

Połączenie 2D i 3D w grze Crush
Połączenie 2D i 3D w grze Crush

wiadomość24 stycznia 2007

Dzięki współpracy, nawiązanej przez korporację Sega i brytyjską firmę developerską Kuju Entertainment, posiadacze PlayStation Portable doczekają się latem bieżącego roku interesującej gry zręcznościowo-logicznej o nazwie Crush. Ma ona w cokolwiek unikalny sposób łączyć świat dwuwymiarowy z trójwymiarowym.