Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Disney Princess (GBA)
OkładkaDisney Princess (GBA)

Disney Princess GBA

Disney Princess to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych użytkownikach. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki – daje szansę na stanie się jedną z disney'owskich księżniczek.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Princess Premiera GBA

4kwietnia2003

producent: Disney Interactive Studios wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Disney Princess to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych użytkowniczkach konsoli GBA. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki – daje szansę na stanie się jedną z disney'owskich księżniczek. W palecie dostępnych postaci znajdują się następujące panny: Kopciuszek, Jasmina, Śnieżka, Bella, Ariel i Aurora. Jednak nikt nie powiedział, że życie księżniczki jest proste. W trakcie trzech poziomów, z których każdy zawiera sześć unikalnych środowisk, będących reminiscencją bajkowego otoczenia, gracz pomaga bohaterkom w ich perypetiach z chmarą czarnych charakterów. Na całe szczęście liczyć można na pomoc innych klasycznych postaci z disney’owskiego świata – między innymi Dżina z czarodziejskiej lampy i trzech dobrych wróżek. Zaliczając poszczególne poziomy, użytkownik otrzymuje hasło, pozwalające na zapis gry oraz stanowiące przepustkę do następnego levelu.

Stając się Śnieżką należy ocalić siedmiu krasnoludków. W tym celu trzeba przejść przez zaczarowany las i zmierzyć się z ciemnościami kopalni, aby ostatecznie stanąć twarzą w twarz ze złą czarownicą. Bella dzielnie broni magicznego zamku oraz wyrusza na poszukiwanie zaczarowanej róży. Bohaterka przemierza las, w którym czyha na nią wiele niebezpieczeństw. Wraz z Jasminą użytkownikowi nadarza się niepowtarzalna okazja przelecenia się perskim dywanem. Zadaniem Aurory jest wyzwolenie trzech wróżek spod uroku złej Diaboliny. Dokonawszy tego Śpiąca Królewna przedziera się przez tereny, okalające zamek i porośnięte krzewami cierniowymi, aby ostatecznie skonfrontować się z Wiedźmą. Jedyne wdzięczne zadanie przypadło w udziale Kopciuszkowi. Gracz kieruje postacią w wirującym tańcu, który odmienia całe dotychczasowe życie bohaterki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Disney Princess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.