Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Disney Princess (GBA)

Disney Princess GBA

Disney Princess to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych użytkownikach. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki – daje szansę na stanie się jedną z disney'owskich księżniczek.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Disney Princess (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

4kwietnia2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Princess to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych użytkowniczkach konsoli GBA. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki – daje szansę na stanie się jedną z disney'owskich księżniczek. W palecie dostępnych postaci znajdują się następujące panny: Kopciuszek, Jasmina, Śnieżka, Bella, Ariel i Aurora. Jednak nikt nie powiedział, że życie księżniczki jest proste. W trakcie trzech poziomów, z których każdy zawiera sześć unikalnych środowisk, będących reminiscencją bajkowego otoczenia, gracz pomaga bohaterkom w ich perypetiach z chmarą czarnych charakterów. Na całe szczęście liczyć można na pomoc innych klasycznych postaci z disney’owskiego świata – między innymi Dżina z czarodziejskiej lampy i trzech dobrych wróżek. Zaliczając poszczególne poziomy, użytkownik otrzymuje hasło, pozwalające na zapis gry oraz stanowiące przepustkę do następnego levelu.

Stając się Śnieżką należy ocalić siedmiu krasnoludków. W tym celu trzeba przejść przez zaczarowany las i zmierzyć się z ciemnościami kopalni, aby ostatecznie stanąć twarzą w twarz ze złą czarownicą. Bella dzielnie broni magicznego zamku oraz wyrusza na poszukiwanie zaczarowanej róży. Bohaterka przemierza las, w którym czyha na nią wiele niebezpieczeństw. Wraz z Jasminą użytkownikowi nadarza się niepowtarzalna okazja przelecenia się perskim dywanem. Zadaniem Aurory jest wyzwolenie trzech wróżek spod uroku złej Diaboliny. Dokonawszy tego Śpiąca Królewna przedziera się przez tereny, okalające zamek i porośnięte krzewami cierniowymi, aby ostatecznie skonfrontować się z Wiedźmą. Jedyne wdzięczne zadanie przypadło w udziale Kopciuszkowi. Gracz kieruje postacią w wirującym tańcu, który odmienia całe dotychczasowe życie bohaterki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Disney Princess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Disney'owskie Księżniczki przybędą jeszcze w tym roku

wiadomość19 czerwca 2007

O tym, że gracz to nie tylko mężczyzna w przedziale wiekowym od dwunastu do dwudziestu pięciu lat co rusz przekonują nas kolejne zapowiedzi tytułów dedykowanych dla osób preferujących lekką i przyjemną rozrywkę. Młodszym przedstawicielkom żeńskiej części graczy do gustu raczej przypadną dwie zapowiedziane produkcje, należące do serii traktującej o Disney’owskich Księżniczkach.