Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tytuły ekskluzywne Nintendo - Gry Towarzyskie

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku towarzyskie o tematyce tytuły ekskluzywne Nintendo ułożone według popularności.

Gry towarzyskie. Gatunek gier, w których nacisk położony jest na rozgrywkę wieloosobową i interakcje pomiędzy oddającymi się wspólnej zabawie graczami, przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Gry towarzyskie głównie przybierają formę zestawu minigier zręcznościowych. Najbardziej znani przedstawiciele tego gatunku to np. serie Rock Band czy SingStar.

Po premierze 181 Przed premierą 1
Towarzyskie
tytuły ekskluzywne Nintendo
PC
PC Windows
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch5 Nintendo Wii96 Nintendo DS68 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS7 Game Boy Advance3 Nintendo GameCube8
WIĘCEJ
MNIEJ
Super Mario Party
Super Mario Party

Towarzyskie 5 października 2018

Następna część serii zręcznościowych produkcji, będąca kompilacją rozmaitych minigier stworzonych z myślą o zabawie w trybie multiplayer. Super Mario Party wykorzystuje unikalne możliwości Nintendo Switch – tytuł pozwala na łączenie dwóch konsol w taki sposób, by ekran jednej stanowił swoiste przedłużenie wyświetlacza drugiej.

Switch

Rabbids: Adventure Party
Rabbids: Adventure Party

Towarzyskie 2021

Kolejna odsłona serii zabawnych gier imprezowych ze zwariowanymi kórlikami. W Rabbids: Adventure Party szalone futrzaki zabierają nas na przygodę w starożytnych Chinach rodem z fantastycznej Wędrówki na Zachód.

Switch

Mario Party 9
Mario Party 9

Towarzyskie 2 marca 2012

Dziewiąta odsłona bestsellerowego cyklu gier towarzyskich przeznaczonych dla całej rodziny, w której występują najpopularniejsze postacie stworzone przez firmę Nintendo. Gracze konkurować mogą ze sobą w serii różnorodnych mini-gier, korzystających z kontrolera ruchu konsoli Wii.

Wii

Just Dance
Just Dance

Towarzyskie 17 listopada 2009

Gra muzyczna, w której chodzi o dotrzymywanie kroku wirtualnym mistrzom tańca. Mechanika zabawy robi dobry użytek z kontrolera ruchowego Wii. Na ekranie wyświetlany jest cień tancerza, a naszym zadaniem jest odtwarzanie wykonywanych przez niego ruchów. Możemy też wykazać się talentami wokalnymi w trybie karaoke.

Wii

Mario Party 8
Mario Party 8

Towarzyskie 29 maja 2007

Mario Party 8 to kolejna część rozbudowanej serii gier z gatunku party game, rozwijanej od 1998 roku. Jest to zarazem debiut niniejszego cyklu na platformie Wii, co wiąże się z oparciem systemu sterowania na bezprzewodowym pilocie. Ponieważ MP8 stanowi grę typowo zespołową, maksymalna liczba obsługiwanych kontrolerów wynosi cztery.

Wii

Wii Party U
Wii Party U

Towarzyskie 25 października 2013

Wii Party U to kontynuacja gry Wii Party, przenosząca ją na następną generację konsoli stacjonarnej firmy Nintendo. Tak jak w pierwowzorze, wyprawiamy imprezę dla maksymalnie czterech osób, które rywalizują ze sobą w wielu wesołych konkurencjach. Jedną z nowości są minigry, do zabawy w których wystarcza sam kontroler GamePad i jego mały ekran.

WiiU

Animal Crossing: Amiibo Festival
Animal Crossing: Amiibo Festival

Towarzyskie 13 listopada 2015

Spin-offowa odsłona popularnej serii Animal Crossing, zrealizowana w formie elektronicznej gry planszowej, osadzonej w uniwersum cyklu, rozwijanego od 2001 roku przez firmę Nintendo. Podczas zabawy wykorzystywane są figurki i karty amiibo, przenoszone w świat gry za pomocą specjalnego czytnika NFC. W trakcie zabawy rzucamy wirtualnymi kości i przemieszczamy się po specjalnej planszy, gdzie czeka na nas masa rozmaitych minigier, nagród, a czasem pułapek, przez które tracimy np.

WiiU

Just Dance 2
Just Dance 2

Towarzyskie 12 października 2010

Kontynuacja popularnej gry tanecznej, stworzonej przez firmę Ubisoft. Ponownie zabawa polega na dotrzymywaniu kroku wyświetlanym na ekranie sylwetkom tancerzy. W porównaniu z pierwowzorem pojawiło się wiele nowych utworów i układów tanecznych. Możemy występować samotnie, w duecie z przyjacielem lub wziąć udział w turnieju dla ośmiu osób.

Wii

Wii Party
Wii Party

Towarzyskie 3 października 2010

Gra w stylu serii Mario Party, w której możemy rywalizować w szeregu mini-gierek, gdzie często najbardziej liczy się zręczność. Tytuł ten wykorzystuje ludziki Mii jako postacie, które będą uczestniczyć w poszczególnych konkurencjach.

Wii

Mario Party 6
Mario Party 6

Towarzyskie 6 grudnia 2004

Mario Party 6 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych na świecie imprezowych gier stworzonych przez Nintendo. Po raz kolejny nie obyło się bez wprowadzenia drobnych zmian w zasadach rozgrywki.

GCN

Easy Piano
Easy Piano

Towarzyskie 4 grudnia 2009

Muzyczna gra edukacyjna, będąca prostym symulatorem pianina. Gra posiada specjalny kontroler-nakładkę do konsoli NDS, dzięki której od razu wczujemy się w początkującego pianistę. Czeka na nas kilkanaście lekcji i utworów edukacyjnych, a także 40 słynnych piosenek, które udało się przenieść na uproszczoną wersję instrumentu.

NDS

Guitar Hero: On Tour
Guitar Hero: On Tour

Towarzyskie 22 czerwca 2008

Guitar Hero: On Tour to pierwsza odsłona niesamowicie popularnej serii, która trafiła na przenośną konsolkę. Program, sprzedawany ze specjalną nakładką na konsolę, pozwala nam doświadczyć przyjemności, jaką daje wcielenie się w sławnego gitarzystę.

NDS

Mario Party: Star Rush
Mario Party: Star Rush

Towarzyskie 7 października 2016

Przeznaczona na przenośną konsolkę 3DS kolejna odsłona serii Mario Party firmy Nintendo, będącej czymś w rodzaju klasycznej, towarzyskiej gry planszowej, przeniesionej do cyfrowego świata. Produkcja przeznaczona jest głównie do zmagań wieloosobowych dla max. 4 graczy, którzy wcielają się w kolorowe pionki i przemieszczają po planszy zgodnie z wyrzuconą na kostce liczbą pól.

3DS

The Ultimate Battle of The Sexes
The Ultimate Battle of The Sexes

Towarzyskie 17 grudnia 2010

The Ultimate Battle of The Sexes to zbiór towarzyskich mini-gierek, w których kobiety i mężczyźni mogą zmierzyć się ze sobą w dziwacznych pojedynkach. Deweloperzy ze studia Conspiracy Entertainment przygotowali 24 zadania związane ze stereotypami na temat obu płci. Wśród konkurencji znalazły się m.in. parkowanie samochodu, gotowanie, orientacja w terenie i robienie zakupów. Tryb rozgrywki wieloosobowej pozwala na wspólną zabawę 8 graczom.

Wii

Zumba Fitness 2
Zumba Fitness 2

Towarzyskie 15 listopada 2011

Zumba Fitness 2 to kontynuacja cieszącej się olbrzymią popularnością wśród użytkowników konsoli Nintendo Wii gry muzycznej, która oferuje graczom trening fitness w rytmie popularnych tańców. W rolę wirtualnych trenerów wcielili się Beto, Tanya Beardsley oraz Gina Grant. Deweloperzy ze studia Zoë Mode zadbali o sporą dawkę nowych układów choreograficznych, aren i efektów specjalnych towarzyszących tańcom.

Wii

Party Planet
Party Planet

Towarzyskie 12 grudnia 2017

Kompilacja trzydziestu minigier opracowanych z myślą o towarzyskiej wieloosobowej rozgrywce – choć nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę. Na liście dostępnych pozycji pojawiają się zarówno "celowniczki" i shoot’em upy, jak i dwuwymiarowe platformówki czy zręcznościówki premiujące refleks.

Switch

Mario Party 7
Mario Party 7

Towarzyskie 8 listopada 2005

Mario Party 7 należy do tradycyjnej linii produktów, zapoczątkowanej w drugiej połowie XX wieku na pamiętnej platformie Nintendo 64. Jak zwykle mamy więc do czynienia z grą, świetnie sprawdzającą się podczas rywalizacji wieloosobowej z udziałem maksymalnie ośmiu użytkowników.

GCN

Grease: The Game
Grease: The Game

Towarzyskie 27 sierpnia 2010

Śpiewaj, tańcz i zostań gwiazdą musicalu Grease. Poczuj się jak John Travolta i Olivia Newton-John. Jest to produkcja należąca gatunku gier muzycznych i pozwala na wzięcie udziału w słynnym widowisku oraz wcielenie się w doskonale znane postacie, w tum Dannego i Sandy.

WiiNDS

Wii Music
Wii Music

Towarzyskie 20 października 2008

Wii Music to gra muzyczna, pozwalająca na bawienie się rozmaitymi instrumentami (np. perkusja, gitara i saksofon), obsługiwanymi poprzez Wii Remote, Nunchuk i Balance Board.

Wii

Wii Play
Wii Play

Towarzyskie 19 listopada 2006

Wii Play jest specjalnym zestawem gier, przygotowanym jako tzw. tytuł startowy konsoli Wii. Omawiany pakiet ma za zadanie zaznajomić użytkowników w sposób praktyczny z możliwościami, oferowanymi przez rewolucyjną konsolę marki Nintendo. Rzecz jasna sprowadza się to głównie do intensywnego używania unikalnego Wii-pilota.

Wii

Mario Party DS
Mario Party DS

Towarzyskie 19 listopada 2007

Kolejny przedstawiciel popularnej serii zręcznościówek. Jest to produkcja z gatunku party game, w której przystępujemy do zwariowanych zabaw, na ekranie obserwując słynne postaci znane z innych gier firmy Nintendo.

NDS

Monopoly (2004)
Monopoly (2004)

Towarzyskie 16 listopada 2004

Monopoly to znana i lubiana przez wszystkich gra planszowa, polegająca na inwestowaniu pieniędzy w nieruchomości oraz czerpaniu zysków z ich posiadania. Twórcą opisywanej pozycji jest firma Takara, wydawcą natomiast Destination Software.

GBA

Donkey Konga
Donkey Konga

Towarzyskie 27 września 2004

Muzyczna gra zręcznościowa z małpiego cyklu Donkey Kong, skierowana do młodszej części graczy. Do gry dołączony jest specjalny kontroler – w kształcie dwóch bębenków. Rozgrywka opiera się na odpowiednim wystukiwaniu rytmów słynnych utworów i przechodzeniu do kolejnych etapów. Gra oferuje również możliwość zabawy w kilka osób.

GCN

Dancing Stage: Mario Mix
Dancing Stage: Mario Mix

Towarzyskie 24 października 2005

Dance Dance Revolution: Mario Mix jest kolejną częścią niezwykle popularnego cyklu gier muzycznych, zapoczątkowanego w 1998 roku. Do niniejszego produktu dołączono specjalny kontroler w formie maty do tańczenia, pozwalającej na wciskanie stopami odpowiednich kombinacji kierunkowych w rytm konkretnych melodii.

GCN