Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieSwitch
Okładka Party Planet (Switch)
OkładkaParty Planet (Switch)

Party Planet Switch

Kompilacja trzydziestu minigier opracowanych z myślą o towarzyskiej wieloosobowej rozgrywce – choć nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę.

Towarzyskie | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | polskie | minigry | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Party Planet Premiera Switch

12grudnia2017

producent: Teyon wydawca: Mastiff Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Party Planet jest kompilacją minigier, opracowaną z myślą o konsoli Switch. Za powstanie tego tytułu odpowiada niezależne polskie studio Teyon Games, w którego portfolio można znaleźć między innymi Urban Trial Freestyle 2 w wersji na handhelda Nintendo 3DS, Zombie Defense na Nintendo WiiU czy choćby Rambo: The Video Game.

Mechanika

W skład Party Planet wchodzi trzydzieści minigier, opartych na zróżnicowanych zasadach – kolejne elementy obszernej listy odblokowujemy w miarę postępów. Zestawienie otwiera Viking Defense, czyli celowniczek, w którym zadaniem graczy jest obrona wybrzeża przed atakiem ze strony Wikingów; następna pozycja to Mystical Totem, gdzie kontrolujemy Eskimosów pracujących przy wyrębie totemów spadających z nieba; znalazło się tu miejsce również na Hopper Jump przywodzące na myśl klasyczne platformówki, Fruit Invaders nawiązujące do shoot'em upów czy choćby Super Vegan Anaconda inspirowane kultowym Wężem.

Na osobną wzmiankę zasługują: Bouncing Fish, gdzie wcielamy się w rybę odbijającą się od krawędzi ekranu, starając się przy tym unikać rozmaitych przeszkód (na przykład w postaci kolców pojawiających się w losowych miejscach); Block the Bug, w którym otrzymujemy ograniczoną liczbę kamieni, z kolei naszym zadaniem jest zablokowanie tytułowego robala poruszającego się po planszy pokrytej heksagonalną siatką; a także Fennec Fox Tower budzący jednoznaczne skojarzenia z Icy Towerem, gdzie próbujemy dostać się do jak najwyższego punktu niekończącej się wieży, nim pochłonie nas woda.

Tryby gry

Minigry wchodzące w skład Party Planet zaprojektowano z myślą o wieloosobowej zabawie –lokalny tryb multiplayer pozwala na rozgrywkę w towarzystwie maksymalnie trójki innych osób. Pomimo że nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę, warto pamiętać o tym, że im więcej graczy zaprosimy do zmagań, tym szybciej odblokujemy kolejne minigry.

Kwestie techniczne

Wydane na konsolę Switch Party Planet może się pochwalić dwuwymiarową grafiką przyzwoitej jakości – całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce i bogatej kolorystyce.

Ostatnia modyfikacja 2 stycznia 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Party Planet: Odpowiednia dla każdego wieku.