Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOSWPWiiU
Okładka Zombie Defense (PC)
OkładkaZombie Defense (PC)

Zombie Defense

Reprezentant gatunku tower defense, w którym gracze stają na czele elitarnego oddziału komandosów walczącego z tytułowymi żywymi trupami.

Strategiczne | zagraj za darmo | tower defense | zombie | postapokalipsa | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie Defense Premiera

7kwi2014

AND

25lut2015

WP

11cze2015

iOS

17wrz2015

WiiU

30wrz2016

PC

Zombie Defense jest produkcją typu tower defense wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z gier strategicznych czasu rzeczywistego. Tytuł trafił na szereg platform, na których liście pojawia się PC, WiiU itd., a za jego stworzeniem stoi niezależne polskie studio Home Net Games.

Fabuła

Zombie Defense zabiera nas w podróż do postapokaliptycznego świata opanowanego przez tytułowe żywe trupy. Rząd Światowy, stworzony niedługo po wybuchu epidemii, posyła na pole bitwy elitarną Grupę Uderzeniową „Kobra 1”, której przewodzi doświadczony porucznik. To właśnie w niego wciela się gracz, biorąc na siebie odpowiedzialność za ostateczne rozprawienie się z nieumarłymi oraz za życie podległych mu komandosów.

Mechanika

W trakcie rozgrywki w wydanym na platformie PC, WiiU itd. Zombie Defense akcję obserwujemy z kamery zawieszonej wysoko nad polem bitwy. Naszym zadaniem jest obrona określonych punktów na mapie przed atakami ze strony nieumarłych. Autorzy przygotowali ponad dwadzieścia typów jednostek – mowa zarówno o żołnierzach, jak i o automatycznych wieżyczkach strzelniczych. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim takie ich rozmieszczenie, by nie pozwolić zombiakom na przedarcie się przez zasieki.

Nie mniej ważną rolę odgrywają też ulepszenia, w które zaopatrujemy podkomendnych pomiędzy kolejnymi etapami – jest ich ponad sto pięćdziesiąt, a mowa zarówno o nowych umiejętnościach, jak i o dodatkowym uzbrojeniu. Arsenał obejmuje nie tylko klasyczną broń palną (jak karabiny maszynowe, strzelby oraz karabiny snajperskie), ale też materiały wybuchowe oraz koktajle Mołotowa. Z uwagi na fakt, że truposze nadciągają ze wszystkich stron jednocześnie, często przydatne okazują się również pojazdy pokroju buldożera czy transporterów opancerzonych, potrafiące przerabiać przeciwników na krwawą miazgę. Od czasu do czasu warto także skorzystać z możliwości przyzwania wsparcia, choćby w postaci nalotu.

Tryby gry

Zombie Defense oferuje kilka trybów rozgrywki, wśród których prym wiedzie kampania składająca się z kilkudziesięciu misji – na sprawdzenie czekają też specjalne wyzwania oraz moduł, w którym stawiamy czoła kolejnym falom adwersarzy. Warto odnotować, że autorzy pozwalają na wybór jednego z czterech poziomów trudności, a swoimi osiągnięciami można się pochwalić na internetowej tablicy wyników.

Kwestie techniczne

Zombie Defense powstawało przede wszystkim z myślą o urządzeniach mobilnych, jednak trójwymiarowa oprawa graficzna tej produkcji prezentuje przyzwoity poziom wykonania również na pecetach. Na większości platform opisywany tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami (free-to-play) – nie dotyczy to jednak wersji na konsolę Nintendo Wii U, będącej płatną pozycją.

Ostatnia modyfikacja 25 listopada 2017

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Zombie Defense: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS
WP
WiiU