Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC3DSWiiU
Okładka C-Wars (PC)
OkładkaC-Wars (PC)

C-Wars

C-Wars to nietypowa strategia czasu rzeczywistego, w której dowodząc siłami porządkowymi księżycowej kolonii musimy odeprzeć inwazję zombie. Bitwy rozgrywane są na podzielonych na kwadraty planszach, których kolory decydują o tym jakie jednostki możemy na nie przywołać.

Strategiczne | science fiction | RTS | zombie | 2D | crowdfunding | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

C-Wars Premiera

anulowana

WiiU PC 3DS

Gry podobne do C-Wars

Freedom Force

Evil Genius

Dreadline

C-Wars to nietypowa gra RTS osadzona w klimacie science-fiction. Projekt opracowało studio Onipunks.

Akcja gry toczy się ponad sto lat po wojnie nuklearnej, która zniszczyła większość naszej planety. Ocaleli mieszkańcy zostali zmuszeni do ucieczki z Ziemi i skolonizowania powierzchni Księżyca. Założone tam bazy rozwijały się w spokoju przez następnych kilkadziesiąt lat. W momencie rozpoczęcia kampanii sytuacja ta ulega zmianie; koloniści coraz częściej padają ofiarami tajemniczej infekcji, która przeobraża ich w zombie. Gracze obejmują dowództwo nad oddziałami lokalnych służb bezpieczeństwa, których zadaniem jest powstrzymać żywe trupy.

Wydarzenia przedstawione w kampanii rozgrywają się na terenie dwóch księżycowych miast, które możemy dość swobodnie eksplorować. Gracze nie mogą jednak odkrywać lokacji w nieskończoność - jeżeli w określonym czasie nie opanujemy sytuacji, metropolie zostaną zniszczone za pomocą pocisków nuklearnych, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji.

Najważniejszym elementem C-Wars są bitwy, które odbywają się na planszach pokrytych siatką 36 kwadratowych pól. Ich kolor wskazuje, kto ma nad nimi kontrolę – nasze pola oznaczone są na niebiesko, a te należące do wrogów na czerwono. Główni bohaterowie mogą bez problemu przemieszczać się po planszy, ale jednostki wsparcia przywołamy jedynie na niebieskie kwadraty, tym samym odbijanie kolejnych pól z rąk wrogów odgrywa kluczową rolę. Starcia toczone są w czasie rzeczywistym, a zapanowanie nad ich przebiegiem ułatwia aktywna pauza. Rozgrywkę wzbogacają elementy RPG, takie jak system rozwoju postaci.

Ostatnia modyfikacja 15 maja 2013

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,3 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe C-Wars: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
3DS
WiiU