Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiNDS
Okładka Wipeout: The Game (Wii)

Wipeout: The Game

Gra video oparta na amerykańskim programie telewizyjnym Wipeout emitowanym w stacji ABC. Uczestnicy pokonują w niej tor przeszkód, w którym ważna jest precyzja, refleks, odpowiedni balans ciałem i szybkość.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Wipeout: The Game (Wii)

producent: Endemol

wydawca: Mindscape

data premiery gry:

9lis2009

Wii NDS

Wipeout: The Game powstało na bazie popularnego w Stanach Zjednoczonych programu telewizyjnego o tym samym tytule. Grę stworzyło studio Endemol i nie ma ona nic wspólnego ze znaną serią wyścigową o podobnym tytule. Jako że program jest mało znany w Europie, u nas produkcja ta występuje pod nazwą The Ultimate Red Ball Challenge.

Cała zabawa polega na pokonywaniu kolejnych konkurencji doskonale znanych z wersji telewizyjnej. Gracze przemierzają więc kolejne tory przeszkód skacząc po wielkich czerwonych kulach, przeskakując po materacach unoszących się na powierzchni wody, czy przechodząc przez ścianę, gdzie wbudowane w nią wielkie rękawice próbują nas z niej zepchnąć.

Gratką dla fanów jest możliwość przejścia przez wszystkie etapy programu, począwszy od kwalifikacji, a kończąc na ostatniej rundzie zwanej tutaj Wipeout Zone. Wszystkie przeszkody występujące na torach przetrwania są zgodne z rzeczywistością, także zasady panują tutaj identyczne jak w telewizji.

Oprawa graficzna prezentuje się dość prosto i pełni raczej umowną funkcję, oferując nieco kreskówkowy wygląd postaci. Całości dopełnia licencjonowany komentarz, w którym występują znani z programu John Anderson, John Henson oraz Jill Wagner. Choć gra oferuje też tryb dla jednego gracza, to najważniejszy tak naprawdę jest tutaj multiplayer, gdzie maksymalnie czterech graczy może się wspólnie bawić przy konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Wipeout: The Game

odpowiednia dla każdego wieku

Wii
NDS