Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stronghold Warchest (PC)
OkładkaStronghold Warchest (PC)

Twierdza Warchest PC

Stronghold Warchest

Stronghold Warchest (pol. Twierdza Warchest) to pakiet dwóch gier z serii Stronghold, tj. znakomitej strategii rozgrywającej się w średniowiecznej Brytanii pt. Stronghold (pol. Twierdza) oraz jej sequela, osadzonego w realiach Wypraw Krzyżowych - Stronghold: Crusader (pol.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twierdza Warchest Premiera PC

11lipca2003

pudełko PL

15września2006

producent: Firefly Studios wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Twierdza Warchest

Warrior Kings

Lords of the Realm III

Castles

Stronghold Warchest (pol. Twierdza Warchest) to pakiet dwóch gier z serii Stronghold, tj. znakomitej strategii rozgrywającej się w średniowiecznej Brytanii pt. Stronghold (pol. Twierdza) oraz jej sequela, osadzonego w realiach Wypraw Krzyżowych - Stronghold: Crusader (pol. Twierdza: Krzyżowiec), poszerzony o ponad 50 premierowych map oraz ośmiu nowych komputerowych oponentów do pokonania.

Twierdza to połączenie symulatora budowy średniowiecznych zamczysk i strategii ekonomicznej polegającej na zarządzaniu miastem. Akcja gry osadzona została w średniowiecznej Europie, a gracze mogą: zakładać nowe osady, rozwijać je, budować potężne twierdze oraz toczyć zajadłe batalie z udziałem dziesiątek różnorodnych wojsk. Nasze zamczyska możemy dowolnie projektować i konstruować z szeregu gotowych elementów (wieże, zwodzone mosty, tajemne wejścia, wilcze doły, balisty, kilka rodzajów muru itp.), tak by jak najlepiej pełniły funkcje obronne i nawet podczas oblężenia życie w mieście toczyło się normalnym tokiem. Podobnie tworzymy infrastrukturę ekonomiczną i gospodarczą osady - budując: domy mieszkalne, siedziby drwali, targ, farmy itp., czyli budynki, które zapewnią naszym poddanym pracę, jadło i pieniądze. Jednym z istotniejszych i zarazem widowiskowych elementów gry są walki. Szczególnie atrakcyjne są oblężenia zamków, w nich ścierają się różne jednostki, w tym specjalne jak: inżynierowie, saperzy wykonujący podkopy, żołnierze szturmujący mury z drabinami oraz mobilnym sprzętem (wieże oblężnicze, tarany, przenośne tarcze, balisty i katapulty).

 • Bardzo ładna grafika pozwalająca zobaczyć jak żyje osada.
 • Specjalny system zarządzania zasobami - wieśniacy tworzeni są automatycznie i sami starają się znaleźć sobie zajęcie.
 • Wiele typów murów i wież, sprzętu obronnego itp.
 • 3 dodatkowe darmowe gry w zestawie: Lords of The Realm 1 PL, Lords of the Realm 2, oraz najlepsza gra biurowa zeszłego roku Atak na Zamek.

Stronghold: Crusader to sequel świetnej gry strategicznej Stronghold (w Polsce Twierdza), tym razem przenoszący nas do świata Bliskiego Wschodu w epoce wypraw krzyżowych (XI – XII wiek). Podobnie jak poprzednik, Stronghold: Crusader jest określany mianem „symulator twierdzy”. Gracz może od podstaw wybudować swoją twierdzę, zapewnić jej ludności i żołnierzom wyżywienie oraz odeprzeć niejeden potężny atak, czy nawet samemu zdobyć wrogi zamek. W stosunku do Twierdzy poza oczywistą zmianą scenerii oferuje m.in. cztery oddzielne kampanie, zarówno po stronie europejskiego rycerstwa prowadzonego przez Ryszarda Lwie Serce, jak i arabskich wojowników dowodzonych przez Saladyna. Do tego nowe jednostki, m.in. konni łucznicy, teutońscy rycerze, grenadierzy i przenośne ballisty oraz nowy element strategiczny – woda, a raczej jej brak.

 • W sumie ponad 25 jednostek bojowych.
 • Cała gama wymyślnych maszyn oblężniczych, m.in.: wieże oblężnicze, balisty, mangonele i trebusze.
 • Bogaty asortyment środków defensywnych, począwszy od różnej grubości murów, wież, a skończywszy na wilczych dołach, fosie i wrzącym oleju.
 • Nowy tryb rozgrywki - skirmish mode.
 • Edytor pozwalający na tworzenie własnych scenariuszy.
 • Możliwość rozgrywki jedno i wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu (do ośmiu osób równocześnie).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 984 głosów czytelników.

Twierdza Warchest cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Twierdza Warchest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Twierdza Warchest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium III 500MHz
 • 128MB RAM
 • akcelerator 3D