Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition (PC)
OkładkaStar Wars: Battlefront - Ultimate Edition (PC)

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition

Kompletne wydanie gry Star Wars: Battlefront, trzeciej odsłony popularnego cyklu strzelanin sieciowych osadzonych w świecie filmowych Gwiezdnych wojen.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | Star Wars | FPS | TPS | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition Premiera

18lis2016

PC PS4 XONE

Gry podobne do Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition

Titanfall 2

Battlefield 1

Call of Duty: Infinite Warfare

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition na PC, PS4 i XONE to nowe wydanie trzeciej odsłony cyklu strzelanin nastawionych na rozgrywkę wieloosobową, których akcja osadzona jest w uniwersum Gwiezdnych wojen. Za powstanie tytułu odpowiada studio DICE należące do Electronic Arts, które w świadomości wielu fanów elektronicznej rozrywki zapisało się przede wszystkim popularnym cyklem FPS-ów Battlefield. Oczywiście zespół ten ma na swoim koncie kilka innych projektów, w tym obie odsłony serii Mirror's Edge oraz gry Pinball Fantasies i RalliSport Challenge. Star Wars: Battlefront zadebiutowało w sklepach w połowie listopada 2015 roku, spotykając się z ogromnym zainteresowaniem graczy, które zaowocowało wielomilionowymi wynikami sprzedaży.

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition zawiera cyfrowe bonusy, które w 2015 roku znalazły się w edycji specjalnej tytułu, takie jak dodatkowe emotki czy możliwość natychmiastowego odblokowania najlepszych broni, a także przepustkę sezonową, gwarantującą dostęp do wszystkich wydanych DLC. Dzięki nim do rąk graczy trafiają nowi bohaterowie, a także mapy na takich planetach jak Jakku, Sullust, Tatooine, Bespin lub stacji Gwiazda Śmierci.

W skład zestawu wchodzą rozszerzenia:

 1. Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Scarif
 2. Star Wars: Battlefront - Gwiazda Śmierci
 3. Star Wars: Battlefront - Bespin
 4. Star Wars: Battlefront - Zewnętrzne Rubieże
 5. Star Wars: Battlefront - Bitwa o Jakku

Fabuła

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition skupia się jedynie na potyczkach wieloosobowych i nie posiada kampanii fabularnej. Gra przedstawia zmagania Sojuszu Rebeliantów (Rebel Alliance) ze szturmowcami Imperium, rozgrywające się w rozmaitych lokacjach doskonale znanych fanom uniwersum George’a Lucasa. Podczas zabawy możemy przejąć kontrolę nad takimi ikonami świata Star Wars jak Darth Vader, Luke Skywalker, Han Solo, Imperator Palpatine, księżniczka Leia oraz Boba Fett, a dodatkowo pojawiają się niegrywalne postacie R2-D2 i C-3PO.

Mechanika

Rozgrywka w Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition przypomina wiele innych sieciowych strzelanek. Gracze obserwują akcję z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, pomiędzy którymi mogą się przełączać w dowolnym momencie zabawy. W zależności od wybranego trybu gry, w potyczkach uczestniczy naraz do czterdziestu osób. Podczas zabawy, w której liczą się nie tylko indywidualne umiejętności, ale także współpraca z pozostałymi członkami drużyny, wykorzystujemy rozmaite bronie oraz pojazdy, a zmagania toczą się w takich lokacjach jak Hoth, Tatooine, Endor czy też Sullust.

Tryby gry

Zabawa w Star Wars: Battlefront - Ultimate Editions odbywa się w dwóch głównych trybach – offline i online. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z rozgrywką dla osób preferujących lokalnego multiplayera. Są to tak zwane Misje podzielone na kilka typów. Naszym zadaniem jest m.in. odpieranie kolejnych fal sterowanych przez sztuczną inteligencję wrogów; bawimy się także w Bitwach, Starciach bohaterów i Próbach. Główną atrakcją jest jednak sieciowy multiplayer, w którym walczymy z osobami z całego świata w takich wariantach jak:

 1. Eskadra (Fighter Squadron) – walka za sterami pojazdów, w tym X-wingów, myśliwców TIE, Sokoła Millenium i nie tylko;
 2. Potyczka (Blast) – tradycyjny drużynowy deathmatch;
 3. Supremacja (Supremacy) – starcia o pięć punktów kontrolnych, z udziałem bohaterów, pojazdów i statków;
 4. Atak AT-AT (Walker Assault) – drużynowe bitwy dla czterdziestu graczy, w których trzeba odpierać ataki machin AT-AT lub bronić ich – w zależności od wybranej frakcji;
 5. Strefa zrzutu (Drop Zone) – dynamiczne starcia o spadające z nieba kapsuły ratunkowe;
 6. Pogoń za droidami (Droid Run) – walka o trzy droidy przemieszczające się po mapie;
 7. Ładunek (Cargo) – capture the flag, w którym zamiast flag są skrzynie z ładunkiem;
 8. Łowy na bohatera (Hero Hunt) – jeden gracz staje się bohaterem, a reszta stara się go wyeliminować. Uczestnik, któremu się to uda, sam zostaje bohaterem i zabawa toczy się dalej;
 9. Bohaterowie i złoczyńcy (Heroes vs Villains) – starcie bohaterów. Wyeliminowany gracz odradza się jako zwykły żołnierz; przegrywa strona, która straci wszystkich bohaterów.

Kwestie techniczne

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition na platformie PC Windows zostało stworzone dzięki autorskiej technologii studia DICE – silnikowi Frostbite, znanemu z takich tytułów jak: Battlefield 4, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, Need for Speed czy Mirror's Edge Catalyst. Produkcja w akcji prezentuje się świetnie, oferując wysokiej jakości tekstury, śliczne efekty specjalne i przede wszystkim klimat Star Wars wprost wylewający się z ekranu.

Ostatnia modyfikacja 20 października 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition cena w dniu premiery: 114,90 PLN

Wymagania wiekowe Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition: 16+

Star Wars: Battlefront - Ultimate Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 6300T 3.30 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 660 GTX/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 6600 3.9 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
 • Windows 7/8/10 64-bit
PS4
XONE
PC