Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Strategiczne PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne na platformę PSP.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

PSP

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
The Lord of the Rings: Tactics
The Lord of the Rings: Tactics

Strategiczne 8 listopada 2005

The Lord of the Rings: Tactics to gra taktyczna z licznymi elementami RPG, w niektórych aspektach przypominająca Final Fantasy Tactics. Produkcja przenosi graczy do fantastycznego świata Śródziemia.

Final Fantasy Tactics: The War of the Lions
Final Fantasy Tactics: The War of the Lions

Strategiczne 5 października 2007

Udoskonalona wersja klasycznej starategii turowej (z elementami typowego RPG-a). Zmiany objęły zarówno jakość oprawy audiowizualnej, jak i dodanie dwóch zupełnie nowych klas postaci (onion knight i dark knight).

Metal Gear Acid
Metal Gear Acid

Strategiczne 22 marca 2005

Metal Gear Acid jest pierwszą grą dla mobilnej konsoli PSP z udziałem słynnego Solid Snake’a, czyli znaku firmowego produktów z cyklu Metal Gear Solid. Niniejsza pozycja różni się jednak dość wyraźnie od tytułów z serii MGS, ponieważ oferuje nam taktyczną zabawę w konwencji turowej z wykorzystaniem specjalnych kart.

Constructor
Constructor

Strategiczne 14 stycznia 2010

Humorystyczna strategia ekonomiczna, w której przejmujemy kontrolę nad własną firmą budowlaną, a naszym celem jest bezpardonowa rywalizacja z branżową konkurencją. Wznosząc odpowiednie warsztaty oraz domy na wynajem staramy się jednocześnie – przy pomocy niekoniecznie zgodnych z prawem środków – spowolnić rozwój naszych rywali.

Metal Gear Acid 2
Metal Gear Acid 2

Strategiczne 21 marca 2006

Oficjalna kontynuacja innowacyjnej strategii turowej znanej z serii firmy Konami. Metal Gear Acid 2 rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części. Gra oferuje ponadto ciekawą, stylizowaną na komiks, oprawę graficzną.

Worms: Open Warfare
Worms: Open Warfare

Strategiczne 22 marca 2006

Ludzie z brytyjskiej firmy Team17 postanowili w niniejszym dziele powrócić do głębokiej przeszłości cyklu Worms, ponieważ zrezygnowali z całkowicie trójwymiarowego środowiska (między innymi Worms 4: Mayhem) i ponownie zaserwowali graczom płaską komiksową oprawę graficzną niczym w Worms: Armageddon.

Commander: Europe at War
Commander: Europe at War

Strategiczne 20 marca 2009

Turowa gra wojenna osadzona w realiach II wojny światowej. Możemy pokierować siłami Aliantów odpierających pochód hitlerowskich armii lub miażdżyć wrogów ku chwale III Rzeszy. Autorzy zaoferowali sześć wielkich kampanii rozgrywających się na wszystkich krańcach świata. Mechanika bitew koncentruje się na głębi taktycznej i realizmie historycznym.

Worms: Battle Islands
Worms: Battle Islands

Strategiczne 23 listopada 2010

Worms: Battle Islands jest strategią turową z kultowymi robalami w rolach głównych. Gra wyprodukowana została przez studio Team 17 Software. Twórcy pozostali wierni podstawowym zasadom rozgrywki w Wormsach oraz tradycyjnej dla serii humorystycznej oprawie wizualnej. Kampanię dla jednego gracza uzupełniają tryb Puzzle Challange oraz funkcjonalny multiplayer.

Creature Defense
Creature Defense

Strategiczne 1 kwietnia 2010

Ciekawe połączenie gry z gatunku tower defense z karcianką. Podczas obrony naszych włości wykorzystujemy stworzoną przez siebie talię kart reprezentujących różne ataki i potwory.

Field Commander
Field Commander

Strategiczne 22 maja 2006

Field Commander to wojenna strategia turowa rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Twórcy gry wyraźnie wzorowali się w swojej pracy na Advance Wars, wielkim hicie dostępnym na konkurencyjnym urządzeniu.

The History Channel: Great Battles of Rome
The History Channel: Great Battles of Rome

Strategiczne 15 czerwca 2007

The History Channel: Great Battles of Rome to kolejna odsłona znanej serii gier strategicznych, powstała we współpracy firmy Black Bean oraz popularnego historycznego kanału telewizyjnego. Tym razem użytkownik otrzymuje niepowtarzalną okazję wnikliwego prześledzenia przebiegu największych wojen Imperium Rzymskiego z okresu od IV do I w. p.n.e.

Worms: Open Warfare 2
Worms: Open Warfare 2

Strategiczne 31 sierpnia 2007

Worms: Open Warfare 2 to strategia turowa, należąca do popularnego cyklu, traktującego o zaciętym konflikcie tytułowych różowych robaczków.

Populous: The Beginning
Populous: The Beginning

Strategiczne 20 grudnia 2007

Trzecia odsłona popularnej serii strategicznej, która była jednym z prekursorów gatunku powszechnie nazywanego „symulatorem boga”. Gra przynosi masę nowości, w tym po raz pierwszy prezentuje akcję w pełnym trójwymiarze.

Wild Arms: Crossfire
Wild Arms: Crossfire

Strategiczne 11 marca 2008

Połączenie klasycznej japońskiej gry role-playing oraz strategii turowej. Całość wzorowana jest chociażby na "Final Fantasy Tactics". Wcielamy się w postać dzielnego rycerza, dowodząc jednak całą drużyną.

R-Type Tactics
R-Type Tactics

Strategiczne 6 maja 2008

Kolejna odsłona serii R-Type. Tym razem nie jest to jednak strzelanina, a strategia turowa. W zależności od dokonanego wyboru, dowodzi się ludźmi lub oddziałami rasy Bydo.

Mytran Wars
Mytran Wars

Strategiczne 17 kwietnia 2009

Turowa gra strategiczna, w której obejmujemy kontrolę nad mechem. Do dyspozycji mamy dwie strony konfliktu i cztery kampanie przeznaczone dla jednego gracza.

What Did I Do to Deserve This?
What Did I Do to Deserve This?

Strategiczne 6 grudnia 2007

Zabawna strategia nawiązująca do Dungeon Keepera. Wcielamy się w lorda ciemności, który musi powstrzymać armię najeźdźców, składającą się ze szlachetnych śmiałków oraz herosów.

Legends of War: Patton's Campaign
Legends of War: Patton's Campaign

Strategiczne 20 października 2010

Pierwsza część nowej serii gier strategiczno-taktycznych przeznaczonych na konsole przenośne. Jako tytułowy generał Pattona prowadzimy amerykańskich żołnierzy przeciwko siłom nazistów. Wpierw kompletujemy własną armię, a następie z jej pomocą rozgrywamy bitwy w systemie turowym.

Warhammer: Battle for Atluma
Warhammer: Battle for Atluma

Strategiczne 14 listopada 2006

Warhammer: Battle for Atluma jest kolekcjonerską grą karcianą w wydaniu elektronicznym, powstałą w oparciu o licencję z firmy Games Workshop. Zabawa jest atrakcyjna przede wszystkim dla zwolenników spokojnych posunięć strategicznych, połączonych ze zbieraniem kolejnych atutów niczym w Magic: The Gathering.

Star Trek: Tactical Assault
Star Trek: Tactical Assault

Strategiczne 3 października 2006

Star Trek: Tactical Assault jest pierwszą grą, związaną ze światem Gwiezdnej Wędrówki, przeznaczoną dla konsol kieszonkowych nowego typu (PlayStation Portable i Nintendo DS). Za developing omawianej pozycji, powstałej z okazji czterdziestych urodzin wspomnianego uniwersum, odpowiadają pracownicy studia Quicksilver Software.

Steel Horizon
Steel Horizon

Strategiczne 2 lipca 2007

Steel Horizon jest grą strategiczną, przedstawiającą użytkownikowi ogromne morskie bitwy. w czasach II wojny światowej, jak na przykład tę w rejonie atolu Midway, gdzie w czerwcu 1942 roku naprzeciw siebie stanęły siły amerykańskie i japońskie.

Zombie Tycoon
Zombie Tycoon

Strategiczne 29 października 2009

Zombie Tycoon to tryskająca humorem strategia ekonomiczna z elementami gry akcji, pozwalająca graczom wcielić się w rolę władcy nieumarłych i rozprzestrzenić epidemię zombie na całą Ziemię. Gra wyprodukowana i wydana została przez kanadyjską firmę Frima Studios w ramach programu PSPMinis.

Tom Clancy's EndWar
Tom Clancy's EndWar

Strategiczne 4 listopada 2008

Sygnowany nazwiskiem popularnego pisarza Toma Clancy'ego RTS autorstwa zespołu Ubisoft Szanghaj. Fabuła Tom Clancy’s EndWar osadzona została w roku 2020 i opowiada o losach fikcyjnego konfliktu między Stanami Zjednoczonymi, Unią Europejską i Rosją, u którego źródeł legła rywalizacja o surowce oraz dominację w przestrzeni kosmicznej, a także próba zaburzenia równowagi sił pomiędzy Wschodem a Zachodem.

Yu-Gi-Oh! GX Tag Force 3
Yu-Gi-Oh! GX Tag Force 3

Strategiczne 28 listopada 2008

Kolejna odsłona popularnej serii gier karcianych. Całość bazuje na popularnym serialu anime autorstwa Kazukiego Takahashiego. Tym razem pulę kart zwiększono do około 3500 obiektów.