Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPPS3PS1PC
Okładka Constructor (PSP)

Constructor

Humorystyczna strategia ekonomiczna, w której przejmujemy kontrolę nad własną firmą budowlaną, a naszym celem jest bezpardonowa rywalizacja z branżową konkurencją.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | gangsterskie | widok izometryczny | budowa miasta

Okładka Constructor (PSP)

producent: System 3

wydawca: System 3

data premiery gry:

1cze1997

PC

1paź1998

PS1

14sty2010

PSP PS3

Constructor jest humorystyczną strategią ekonomiczną, w której przejmujemy kontrolę nad własną firmą budowlaną, a naszym celem jest bezpardonowa rywalizacja z lokalną branżową konkurencją. Tytuł został opracowany przez doświadczone brytyjskie studio System 3, znane m.in. z takich klasycznych produkcji, jak International Karate czy seria The Last Ninja.

Dla graczy pecetowych twórcy przewidzieli wariant rywalizacji wieloosobowej, pozwalającej na współzawodnictwo do czterech graczy za pośrednictwem sieci IPX.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w dość luźny sposób nawiązuje do kultowej serii Sim City i wprowadza do zabawy mnóstwo nowatorskich rozwiązań. Karierę rozpoczynamy na pustym placu, mając do dyspozycji jedynie kwaterę główną oraz budynek rady miejskiej. Aby zapewnić sobie dostęp do materiałów budowlanych, musimy zacząć od wzniesienia odpowiednich warsztatów, które produkują dla nas drewno, beton, cegły czy też metal. Mając takie zaplecze, możemy przystąpić do budowy domów – gdy wynajmiemy je nowo przybyłym obywatelom, zapewnią nam dochód i pozwolą naszej firmie prześcignąć konkurencję. Potencjalni mieszkańcy dzielą się na kilka segmentów, a każdy z nich może zamieszkać tylko w nieruchomości o standardzie spełniającym jego wymagania. Z kolei wznoszenie budynków specjalnych, takich jak szkoły czy szpitale, zapewnia rozmaite zyski.

Istotnym elementem zabawy są rozmaite zdarzenia losowe oraz ostra rywalizacja z konkurencyjnymi firmami budowlanymi. Na drodze do realizacji naszych planów stają np. hipisi, którzy protestują przeciw produkcji danego surowca, lub wyposażeni w piły mechaniczne oraz hokejowe maski psychopaci, terroryzujący naszą ekipę budowlaną. Aby skutecznie spowolnić konkurencję możemy korzystać z całego arsenału nieczystych zagrań, jak na przykład wynajęcie złodziei, sabotażystów, imprezowiczów, a nawet duchów. W późniejszym etapie rozgrywki na naszej drodze staje także mafia. Wkradłszy się w jej łaski, możemy liczyć na niekoniecznie zgodne z prawem działania, które wydatnie spowalniają rozwój naszych rywali.

Constructor oferuje kilka trybów zabawy, wyróżniających się nieco innymi celami rozgrywki. W grze znalazł się także swobodny tryb „Build, Build, Build”, w którym nie istnieją żadne ograniczenia, a my możemy stworzyć prawdziwe miasto naszych marzeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Constructor

12+

Wymagania sprzętowe Constructor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • 4 MB HDD
  • DOS
Wieści ze świata (ArmA III, Warhammer 40,000: Regicide, Constructor HD) 31/7/15
Wieści ze świata (ArmA III, Warhammer 40,000: Regicide, Constructor HD) 31/7/15

wiadomość31 lipca 2015

Dziś piszemy m.in. o dodatku do ArmA III, dacie premiery Warhammer 40,000: Regicide oraz odświeżonej wersji gry Constructor. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

ostatnio oglądali:

koza143

jaxPL

zvr

T_bone

g40st

PC
PS1
PSP
PS3