Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka International Karate (PC)

International Karate PC

International Karate to słynne mordobicie firmy System 3, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika, uprawiającego jedną z najbardziej popularnych sztuk walki. Jego zadaniem jest pokonać ośmiu pretendentów do tytułu i zdobyć czarny pas.

Akcji

PC Windows
Okładka International Karate (PC)

producent: System 3

wydawca: System 3

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30marca1989

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marzeniem chyba każdego karateki, zarówno tego początkującego jak i bardziej zaawansowanego jest zdobycie czarnego pasa, co jednocześnie oznacza osiągnięcie najwyższego wtajemniczenia. Nie inaczej jest w International Karate, słynnym mordobiciu firmy System 3, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika, uprawiającego jedną z najbardziej popularnych sztuk walki. O ile jednak w prawdziwym życiu uzyskanie czarnego pasa okupione jest wieloma latami ciężkich treningów i mozolnym pogłębianiu wiedzy na temat techniki, w omawianej grze wydaje się to być o wiele prostsze. Aby osiągnąć cel wystarczy bowiem pokonać ośmiu pretendentów do tytułu. Wiemy już czemu Karate, ale dlaczego International? To proste. Każdy z zawodników znajduje się w innej części naszego globu. Aby odbyć wszystkie planowane walki, jesteśmy zmuszeni więc podróżować po całym świecie.

Nasz bohater dysponuje obfitym zestawem ciosów, z których każdy premiowany jest określoną ilością punktów, symbolizowanych przez kropki u góry ekranu. Zwycięstwo w danym pojedynku wymaga uzyskanie dwóch pełnych punktów – w przypadku najmocniejszych uderzeń, oznacza to dwa celne trafienia. Przeciwnicy oczywiście nie pozostaną dłużni i wykorzystają każdą okazję aby nas wyeliminować. Gra jest stosunkowo trudna, zwłaszcza po osiągnięciu wyższego pasa niż żółty.

Mimo, że gra jest bezpośrednią konwersją programu z Commodore 64 (w dodatku wydaną trzy lata później), daleko jej do oryginału. Grafika w trybie CGA nie zachwyca. Owszem, wszystkie lokacje jak i animacje zawodników są ładne, ale brakuje im większej ilości kolorów. Oprawa dźwiękowa składa się z jednego motywu muzycznego, całkiem niezłego zresztą, Tym większe uznanie dla autorów, że odgrywa go PC Speaker. Jedyną poważną wadą programu jest brak obsługi zawodnika z klawiatury. Grać można tylko za pomocą joysticka, co w przypadku programów na PC jest dużym niedopatrzeniem. Jeśli do pojedynku zaprosimy kolegę – bo program i taką możliwość przewiduje – potrzebne będą dwa joysticki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Gry podobne do International Karate

Wymagania wiekowe International Karate

12+

Specjalny koncert na rozpoczęcie tegorocznej edycji targów Games Convention
Specjalny koncert na rozpoczęcie tegorocznej edycji targów Games Convention

wiadomość28 lutego 2005

Zaplanowana na 17 sierpnia 2005 roku kolejna edycja targów Games Convention w Lipsku, rozpocznie się od mocnego uderzenia. Jak informuje niemiecki magazyn GameStar, ceremonię otwarcia imprezy uświetni specjalny koncert, podczas którego orkiestra symfoniczna pod batutą Andy’ego Bricka wykona utwory z klasycznych, jak i nowych gier komputerowych.