Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPNDS
Okładka Worms: Open Warfare (PSP)

Worms: Open Warfare

Strategiczne | turowe

Okładka Worms: Open Warfare (PSP)

producent: Team17

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

22mar2006

PSP NDS

Worms: Open Warfare jest debiutem popularnych różowych robali na platformie PlayStation Portable i Nintendo DS. Ludzie z brytyjskiej firmy Team17 postanowili w niniejszym dziele powrócić do głębokiej przeszłości cyklu Worms, ponieważ zrezygnowali z całkowicie trójwymiarowego środowiska (vide m.in. Worms 4: Mayhem) i ponownie zaserwowali graczom płaską komiksową oprawę graficzną niczym w Worms: Armageddon.

Ogólna formuła zabawy nie uległa zmianie od 1995 roku, więc nadal dowodzimy drużyną zwariowanych bohaterów w walce przeciwko wrogiemu zespołowi. Wirtualni awanturnicy rozlokowani są na mapie, którą obserwujemy z ujęcia bocznego, a ruchy wykonujemy w systemie naprzemiennych tur. Możemy dowolnie przemieszczać się po planszy (zarówno o własnych siłach, jak i przy pomocy lin, plecaków odrzutowych etc.), celem zajęcia dogodnej pozycji do ataku. Ten ostatni organizujemy dzięki mnóstwu rozmaitych środków ofensywnych – np. wyrzutnia rakiet, strzelba, granat, bombardowanie lotnicze i zdalnie sterowana owca-kamikadze. Oczywiście przeprowadzając militarne manewry musimy nieustannie kontrolować kierunek i moc wiatru (niezwykle istotne sprawy podczas wielu akcji zaczepnych) oraz uważać, aby przypadkiem nie utopić swojego robaczego żołnierza w wodzie.

Chociaż developerzy zaimplementowali zaawansowany system Sztucznej Inteligencji, to i tak największą frajdę zapewnia rywalizacja z żywymi oponentami. Tryb multiplayer obsługuje maksymalnie czterech chętnych za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia typu Wi-Fi, ale możliwa jest także rozgrywka w takim samym gronie przy użyciu jednej konsoli (uczestnicy przekazują sobie urządzenie według ustalonej uprzednio kolejności). Całość uzupełnia przejrzysty interfejs i wszechobecny humor, tak charakterystyczny dla serii Worms.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 226 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Worms: Open Warfare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Worms: Open Warfare

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
THQ zapowiada Wormsy na Wii

wiadomość31 sierpnia 2007

Firma THQ zapowiedziała kolejną część Wormsów. Tym razem wojowniczymi robaczkami pogramy na konsoli Wii. Deweloperzy z Team17 obiecują, że w tej odsłonie serii doczekamy się wielu zmian. Akcja gry zostanie osadzona w sceneriach znanych z filmów s-f, odwiedzimy sześć planet i weźmiemy udział w licznych mini-gierkach.

Robaki przypuszczają szturm na telefony komórkowe

wiadomość24 kwietnia 2007

Tytuł Człowieka Roku magazynku Time jest jedną z bardziej prestiżowych nagród, przyznawaną jak się ostatnio okazuje nie tylko osobom ze świata społeczno-politycznego. Już po raz trzeci nominacja trafia do osoby bezpośrednio związanej z elektroniczną rozrywką. W 2004 roku był to Ken Kutaragi, powszechnie uważany za ojca konsol marki Sony, a dwanaście miesięcy później wśród zaproponowanych znalazło się trio twórców Halo. Obecnie w gronie polityków, naukowców i artystów usytuował się Shigeru Miyamoto.

Tryb rozgrywki sieciowej w przenośnych Worms: Open Warfare 2

wiadomość19 kwietnia 2007

Pierwsze wiadomości na temat kontynuacji gry Worms: Open Warfare mogliśmy Wam przekazać na początku kwietnia. Dzisiaj dysponujemy kolejnymi oficjalnymi informacjami ujawniony przez wydawcę Worms: Open Warfare 2, firmę THQ. Wiemy chociażby, że posiadacze Nintendo DS i PSP będą mogli bawić się w trybie rozgrywki sieciowej.

Przenośne Worms: Open Warfare doczeka się kontynuacji

wiadomość3 kwietnia 2007

Firma THQ ujawniła za sprawą publikacji swojego najnowszego planu wydawniczego, że już za trzy miesiące, tj. w lipcu 2007 roku, właściciele przenośnych konsol PSP i Nintendo DS będą mogli przetestować drugą odsłonę gry Worms: Open Warfare.

Worms Open Warfare pojawi się już w pierwszym kwartale 2006
Worms Open Warfare pojawi się już w pierwszym kwartale 2006

wiadomość5 stycznia 2006

Ostatnimi czasy sympatycznych bohaterów gier z cyklu Worms oglądaliśmy w całkowicie trójwymiarowym świecie, co niekoniecznie przypadło do gustu tzw. starym wyjadaczom. Różowi awanturnicy powrócą jednak wkrótce do klasycznej płaskiej rzeczywistości (vide m.in. Worms: Armageddon) w pozycji, zatytułowanej Worms Open Warfare.

PSP
NDS