Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPNDS
Okładka Worms: Open Warfare (PSP)
OkładkaWorms: Open Warfare (PSP)

Worms: Open Warfare

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Worms: Open Warfare Premiera

22mar2006

PSP NDS

producent: Team17 wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Worms: Open Warfare

The Lord of the Rings: Tactics

Metal Gear Acid

Thrillville

Worms: Open Warfare jest debiutem popularnych różowych robali na platformie PlayStation Portable i Nintendo DS. Ludzie z brytyjskiej firmy Team17 postanowili w niniejszym dziele powrócić do głębokiej przeszłości cyklu Worms, ponieważ zrezygnowali z całkowicie trójwymiarowego środowiska (vide m.in. Worms 4: Mayhem) i ponownie zaserwowali graczom płaską komiksową oprawę graficzną niczym w Worms: Armageddon.

Ogólna formuła zabawy nie uległa zmianie od 1995 roku, więc nadal dowodzimy drużyną zwariowanych bohaterów w walce przeciwko wrogiemu zespołowi. Wirtualni awanturnicy rozlokowani są na mapie, którą obserwujemy z ujęcia bocznego, a ruchy wykonujemy w systemie naprzemiennych tur. Możemy dowolnie przemieszczać się po planszy (zarówno o własnych siłach, jak i przy pomocy lin, plecaków odrzutowych etc.), celem zajęcia dogodnej pozycji do ataku. Ten ostatni organizujemy dzięki mnóstwu rozmaitych środków ofensywnych – np. wyrzutnia rakiet, strzelba, granat, bombardowanie lotnicze i zdalnie sterowana owca-kamikadze. Oczywiście przeprowadzając militarne manewry musimy nieustannie kontrolować kierunek i moc wiatru (niezwykle istotne sprawy podczas wielu akcji zaczepnych) oraz uważać, aby przypadkiem nie utopić swojego robaczego żołnierza w wodzie.

Chociaż developerzy zaimplementowali zaawansowany system Sztucznej Inteligencji, to i tak największą frajdę zapewnia rywalizacja z żywymi oponentami. Tryb multiplayer obsługuje maksymalnie czterech chętnych za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia typu Wi-Fi, ale możliwa jest także rozgrywka w takim samym gronie przy użyciu jednej konsoli (uczestnicy przekazują sobie urządzenie według ustalonej uprzednio kolejności). Całość uzupełnia przejrzysty interfejs i wszechobecny humor, tak charakterystyczny dla serii Worms.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 228 głosów czytelników.

Worms: Open Warfare cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Worms: Open Warfare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Worms: Open Warfare Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
NDS