Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

78. Gry PlayStation 3

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 78. Najpopularniejsze gry na platformę PS3.

PS3

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Deception IV: The Nightmare Princess
Deception IV: The Nightmare Princess

Strategiczne 26 marca 2015

Japońska gra strategiczno-zręcznościowa, w której stajemy po stronie zła. Zadaniem gracza jest konstruowanie skomplikowanych pułapek w celu wyeliminowania dobrych herosów, którzy próbują zabić córkę Diabła. Deception IV: The Nightmare Princess jest ulepszoną wersją Deception IV: Blood Ties. Została ona wzbogacona o dodatkową kampanię, grywalne bohaterki, edytor poziomów oraz drobne poprawki techniczne.

Śródziemie: Cień Mordoru - Świetlisty Władca
Śródziemie: Cień Mordoru - Świetlisty Władca

Akcji 24 lutego 2015

Drugie rozszerzenie do Middle-earth: Shadow of Mordor, czyli ciepło przyjętej gry akcji opracowanej przez studio Monolith Productions. Dodatek przenosi nas w odległą przeszłość, pozwalając wcielić się w Celebrimbora. Mając w pamięci krzywdy, jakie Mroczny Władca wyrządził jego rodzinie, protagonista wypowiada wojnę Sauronowi i stara się nie dopuścić do tego, by Pierścień Władzy trafił w jego ręce.

Chroma Squad
Chroma Squad

Strategiczne prace wstrzymane

Utrzymana w oldskulowej stylistyce humorystyczna gra strategiczna, opracowana przez twórców Knights of Pen & Paper – studio Behold. Produkcja opowiada o grupie kaskaderów, którzy po latach występów postanawiają nakręcić swój własny serial i jako swojego menadżera zatrudniają właśnie gracza. Rozgrywka skupia się zarówno na warstwie ekonomicznej, jak i taktycznych bitwach w systemie turowym. Do naszych obowiązków należy m.in.

Ms. Germinator
Ms. Germinator

Logiczne 14 sierpnia 2013

Druga część serii dwuwymiarowych gier logicznych, w których gracze walczą z zarazkami, atakującymi spokojne przedmieścia. W trakcie rozgrywki niszczymy kolejne warstwy i grupy bakcyli, starając się połączyć ze sobą te posiadające identyczny kolor. Tytuł korzysta z kontrolera PlayStation Move.

Another World: 20th Anniversary Edition
Another World: 20th Anniversary Edition

Przygodowe 8 lipca 2014

Odświeżona wersja cieszącej się dużym uznaniem przygodowej gry akcji. Gracz kieruje poczynaniami młodego naukowca - Lestera Knighta Chaykina, który wskutek nieudanego eksperymentu trafia do pełnego niebezpieczeństw, obcego świata.

Kick-Ass 2
Kick-Ass 2

Akcji 2 maja 2014

Utrzymana w konwencji „chodzonej bijatyki” (brawler) gra akcji, będąca adaptacją filmu pod tym samym tytułem. Kick-Ass 2 jest dziełem studia Freedom Factory, którego dorobek obejmuje również takie produkcje jak Cycling Evolution 2009 oraz BloodBath. Fabuła gry opiera się na motywach kinowego pierwowzoru. Główni bohaterowie, dwoje licealistów w kostiumach super-bohaterów - Kick-Ass i Hit Girl - musi oczyścić miasto z przestępców, którym przewodzi groźny The Motherfu**er.

Wicked Monsters BLAST! HD
Wicked Monsters BLAST! HD

Zręcznościowe 5 września 2012

Zestaw kilkunastu dwuwymiarowych minigier zręcznościowych, które przeznaczone są dla całej rodziny. Pomagamy kolorowym zwierzakom zdobyć stanowisko szefa w syndykacie przestępczym. Tytuł pozwala na wspólną zabawę czterem osobom i wspiera obsługę kontrolera PlayStation Move.

Do Not Fall
Do Not Fall

Zręcznościowe 23 lipca 2013

Trójwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna. Gracze wcielają się w tajemniczych mieszkańców automatów z napojami, wyruszających w misję, której celem jest znalezienie składników niezbędnych do stworzenia owocowych i gazowanych drinków. Wszystkie poziomy skonstruowane są z unoszących się w powietrzu platform, które szybko rozsypują się pod nogami postaci.

Big Fest
Big Fest

Strategiczne prace wstrzymane

Opracowany przez Sony Computer Entertainment symulator festiwalu muzycznego, dostępny w modelu free-to-play wyłącznie na konsolach firmy Sony. W grze Big Fest zadaniem graczy jest zaplanowanie i organizacja plenerowej imprezy festiwalowej. Do naszych obowiązków należy m.in. ustalenie wszelkich szczegółów, związanych z infrastrukturą np. położenia sceny czy rozmieszczenia stoisk z jedzeniem.

Who's That Flying?!
Who's That Flying?!

Akcji 16 listopada 2010

Who's That Flying?! to utrzymana w komiksowej stylistyce, zręcznościowa strzelanina typu „shump”. Gracz wciela się w rolę obdarzonego super mocami Strażnika Ziemi, a jego zadaniem jest odeprzeć ataki Bestii Zagłady (Doom Beasts) i oczyścić swoje imię z zarzutów niekompetencji. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Mediatonic.

MotoGP 14
MotoGP 14

Wyścigi 20 czerwca 2014

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier motocyklowych, który od ubiegłego roku powrócił ponownie pod skrzydła doświadczonego włoskiego studia Milestone. W grze możemy poprowadzić początkującego motocyklistę przez wszystkie szczeble sportowej kariery, bądź wziąć udział w symulacji pojedynczych zawodów lub całego sezonu wyścigowego.

Arcana Heart 3: Love Max!!!!!
Arcana Heart 3: Love Max!!!!!

Bijatyki 29 maja 2014

Poprawiona i rozszerzona wersja bijatyki, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku. Gra zawiera nowy scenariusz fabularny oraz tryb rozgrywki. Do dyspozycji graczy oddano 23 żeńskie postacie – każda z nich dysponuje własnym zestawem ciosów i ruchów.

Call of Duty: Ghosts - Devastation
Call of Duty: Ghosts - Devastation

Akcji 8 maja 2014

Drugie z rozszerzeń DLC do gry Call of Duty: Ghosts, opracowanej przez ekipę studia Infinity Ward w 2013 roku. Wraz z nim otrzymujemy tradycyjnie cztery nowe mapy przeznaczone do zabawy wieloosobowej. Ich akcję osadzono m.in. w świątyni Majów na szczycie góry (mapa Ruins), na pokładzie kontenerowca (Collision) i na wielkiej platformie wydobywczej (Behemoth). Czwarta z map, Unearthed, stanowi odświeżoną wersję Dome, znanej z gry Modern Warfare 3.

Call of Duty: Ghosts - Onslaught
Call of Duty: Ghosts - Onslaught

Akcji 25 lutego 2014

Pierwszy z dodatków DLC do gry Call of Duty: Ghosts studia Infinity Ward. Wprowadza on cztery zupełnie nowe, zróżnicowane mapy, przeznaczone do trybu multiplayer - inspirowaną klasycznymi filmami grozy Fog, osadzoną na słonecznym, kalifornijskim wybrzeżu Bayview oraz rozgrywającą się w niewielkiej meksykańskiej wiosce Containment. Ostatnią z nich jest Ignition, stanowiąca nieco przemodelowaną wersję klasycznej mapy Scrapyard z gry Modern Warfare 2.

El Chavo Kart
El Chavo Kart

Wyścigi 21 lutego 2014

Trójwymiarowa humorystyczna gra wyścigowa, w której gracze zasiadają za kierownicami gokartów. Tytuł został oparty na animowanej adaptacji meksykańskiego sitcomu El Chavo, który cieszy się ogromną popularnością w Ameryce Łacińskiej.

Battlefield 4: Drugie uderzenie
Battlefield 4: Drugie uderzenie

Akcji 4 marca 2014

Drugi z przygotowanych do gry Battlefield 4 dodatków DLC, rozszerzających możliwości rozgrywki wieloosobowej. Niesie on ze sobą tradycyjnie 4 nowe mapy – tym razem jednak nie są to zupełnie nowe lokacje, lecz przygotowane na nowo mapy znane z Battlefield 3. Operacja Metro, Kaspijska Granica, Operacja Ognista Burza i Zatoka Omańska w swych odświeżonych wersjach, oferują przede wszystkim nieco lepszą grafikę oraz większy stopień destrukcji, możliwy do uzyskania dzięki silnikowi Frostbite 3.

Aabs Animals
Aabs Animals

Towarzyskie 17 grudnia 2013

Trójwymiarowa aplikacja pozwalająca na opiekę nad małymi kotami, wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej. Gracze mogą obserwować zachowanie pupili, których modele są nałożone na obraz z kamery konsoli.

Backgammon Blitz
Backgammon Blitz

Logiczne 29 stycznia 2014

Trójwymiarowa wersja tryktraka, jednej z najstarszych i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Gracze mają możliwość zmierzenia się z komputerowym przeciwnikiem na kilku poziomach trudności, a także grę w sieci z innymi osobami. Twórcy tytułu przygotowali dodatkowo swój własny wariant rozgrywki z bonusami urozmaicającymi zabawę.

Hohokum
Hohokum

Zręcznościowe 12 sierpnia 2014

Gra zręcznościowa, pozwalająca na zabawę w fantastycznym i oryginalnym dwuwymiarowym świecie. Eksplorujemy i poznajemy go wraz z głównym bohaterem, dziwacznym kolorowym stworkiem przypominającym węża.

CounterSpy
CounterSpy

Akcji 19 sierpnia 2014

Osadzona w zimnowojennych realiach, szpiegowska gra platformowa z elementami skradankowymi. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Dynamighty, w skład którego wchodzą m.in. byli pracownicy LucasArts i filmowego studia Pixar. Podczas gry wcielamy się w agenta elitarnej organizacji, której zadaniem jest dbanie o równowagę sił pomiędzy mocarstwami i zapobieżenie wybuchowi otwartego konfliktu zbrojnego.

Hunter's Trophy 2: Europe
Hunter's Trophy 2: Europe

Akcji 16 października 2012

Hunter's Trophy 2: Europe to zaawansowana symulacja myśliwska, wyprodukowana przez studio deweloperskie Kylotonn Entertainment. Gracze mogą spróbować swoich sił w polowaniu na ponad 20 gatunków dzikich zwierząt zamieszkujących różne zakątki Starego Kontynentu. Wśród ciekawych opcji rozgrywki pojawia się m.in. możliwość tropienia z użyciem psa myśliwskiego.

Stick It to The Man!
Stick It to The Man!

Przygodowe 19 listopada 2013

Pełna absurdalnego humoru gra szwedzkiego studia Zoink! Games, łącząca elementy platformówki i przygodówki. Akcja toczy się w świecie kartonowych wycinanek. Główny bohater przypadkowo staje się nosicielem macki, która pozwala mu odczytywać i przenosić myśli innych osób. Umiejętności te okazują się niezwykle pomocne w ucieczce przed agentami i tajemniczym jegomościem, znanym jako tytułowy The Man.

Doki-Doki Universe
Doki-Doki Universe

Przygodowe 10 grudnia 2013

Kolorowa dwuwymiarowa gra przygodowa, w której wcielamy się w małego robota podróżującego pomiędzy najróżniejszymi planetami, na których spotkamy osoby, wymagające od nas pomocy. Tytułu stworzyło niezależne studio HumaNature Studio.

Dare to Fly
Dare to Fly

Zręcznościowe 26 czerwca 2013

Trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w odważne ptaki-nieloty, które próbują udowodnić, że także potrafią wznosić się w niebiosa. Gracze sterują wystrzelonym z procy ptakami, starając się dolecieć do przeciwnego końca planszy. Tytuł został stworzony z myślą o kontrolerze PlayStation Move, ale korzysta również ze zwykłych padów DualShock 3.