Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPS3X360
Okładka GripShift (PSP)
OkładkaGripShift (PSP)

GripShift

GripShift jest grą wyścigową, w której gracze zasiadają za kierownicą fikcyjnych pojazdów, ścigając się na fantazyjnie zaprojektowanych trasach.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GripShift Premiera

12wrz2005

PSP

23mar2007

PS3

4gru2007

X360

producent: Sidhe Interactive wydawca: Ubisoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

GripShift to gra wyścigowa, która pierwotnie ukazała się na platformie PlayStation Portable. Jakiś czas po premierze produktu developerzy udostępnili swoje dzieło w usprawnionej formie również posiadaczom konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Opisywana gra posiada przede wszystkim rozbudowany singleplayer, w którym możemy przystępować do kilku rodzajów zawodów. W zależności od wybranego trybu zabawa może koncentrować się na wykonywaniu niecodziennych akrobacji, przeskakiwaniu na kolejne platformy, czy też układaniu map z dostępnych elementów. W grze nie zabrakło również klasycznych wyścigów. Przygotowane przez producentów trasy wypełnione zostały całą masą ciekawych obiektów – licznymi skoczniami, korkociągami, czy też pochylniami, dzięki którym można w łatwy sposób zwiększyć aktualną prędkość. Poszczególne poziomy, których w całej grze jest kilkadziesiąt zawierają także liczne skróty i inne ukryte elementy.

Oprócz standardowych trybów singleplayer można przystąpić do jednej z ośmiu rozbudowanych minigier, będących nietypową odmianą kręgli, bilardu, hokeja, czy piłki nożnej. W całej grze można zresztą odnaleźć znacznie więcej tego typu niecodziennych elementów. Do dyspozycji gracza oddano sześciu kierowców. Każda z tych osób zasiada za kierownicą nieco innej maszyny. Poszczególne pojazdy różnią się między innymi przyśpieszeniem, czy też przyczepnością na zakrętach. Istotną rolę odgrywa więc dopasowanie wozu do aktualnie zaliczanego poziomu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

GripShift cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI GripShift

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

GripShift Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
PSP
PS3
X360