Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360Wii
Okładka Winter Sports 2010: The Great Tournament (X360)

Winter Sports 2010: The Great Tournament

Produkcja firm 49Games i RTL Entertainment przeznaczona dla fanów sportów zimowych. Tym razem liczba dyscyplin ograniczona została do ośmiu.

Sportowe

Okładka Winter Sports 2010: The Great Tournament (X360)

data premiery gry:

11lis2009

X360

12lis2009

Wii

19lis2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Winter Sports 2010 - The Great Tournament to produkcja sportowa opracowana przez hamburskie studio deweloperskie 49Games na zlecenie niemieckiej korporacji RTL Entertainment. Wraz z odsłoną na 2010 rok cykl Winter Sports przechodzi metamorfozę, wynikającą z zaprojektowania gry przede wszystkim z myślą o konsolach nowej generacji.

Jednym z jej elementów jest chociażby umieszczenie w Winter Sports 2010 - The Great Tournament zaledwie ośmiu konkurencji (w poprzedniej edycji było ich aż osiemnaście). Głównym powodem tak radykalnej zmiany była chęć jak najlepszego dopracowania każdej z dyscyplin. W grze otrzymujemy zatem szansę wcielenia się w łyżwiarza figurowego, załogę bobsleja, snowboardera uczestniczącego w zawodach snowcrossowych, narciarza alpejskiego (zjazd), skoczka narciarskiego, biathlonistę, narciarza freestyle’owego, a także łyżwiarza szybkiego (short-track).

Głównym trybem rozgrywki w Winter Sports 2010 - The Great Tournament jest kariera podzielona na szesnaście konkursów (po dwa na każdą z konkurencji). Rywalizujemy w niej z reprezentantami czterech państw. Przedstawiciele jednej z narodowości pełnią w grze rolę naszych głównych przeciwników, trudniejszych do pokonania od pozostałych sportowców. Za zwycięstwa otrzymujemy nie tylko medale i wyróżnienia, ale również punkty doświadczenia. Możemy je przeznaczyć zarówno na podniesienie poziomu naszych umiejętności, jak i ulepszenie sprzętu, z którego korzystamy podczas zawodów. Z żółtodziobów stajemy się tu zatem wysokiej klasy specjalistami.

W Winter Sport 2010 możemy ponadto wziąć udział w pojedynczym wyzwaniu, doskonaląc w ten sposób swoje własne umiejętności. Do naszej dyspozycji oddano również tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób (w opcji podzielonego ekranu oraz hot-seat). Zmagania, po raz pierwszy w historii serii, można również toczyć przez Internet.

System rozgrywki został kompletnie przebudowany, choć w dalszym ciągu opiera się na rozwiązaniach znanych dla wszystkich fanów gier sportowych tego typu. Poprawie uległa również oprawa graficzna – cechuje się ona płynniejszą animacją, większą liczbą szczegółów oraz dokładniejszymi teksturami (także tymi, mającymi imitować śnieg).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Winter Sports 2010: The Great Tournament

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
Wii
PS3