Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

18. przygodowe gry akcji - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Gry z gatunku przygodowe o tematyce przygodowe gry akcji ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 563 Przed premierą 57
Przygodowe
przygodowe gry akcji
PC
PC Windows469 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 515 Sony PlayStation 4116 Sony PlayStation 376 Sony PlayStation 292 Sony PlayStation 112 PlayStation Portable25 PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S11 Microsoft XBOX ONE100 Microsoft Xbox 36063 Microsoft Xbox49
Mobile
Android28 Apple iOS35 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch63 Nintendo Wii49 Nintendo DS44 Nintendo Wii U23 Nintendo 3DS19 Game Boy Advance16 Nintendo GameCube34
WIĘCEJ
MNIEJ
First Samurai
First Samurai

Przygodowe 23 kwietnia 1991

Na pierwszy rzut oka First Samurai przypomina tradycyjną platformówkę. Poruszając się za pomocą klawiszy kursorów będziemy skakać, wspinać się po pionowych ścianach i eksterminować wrogów z pomocą bogatego wachlarzu uderzeń pięścią i kopnięć.

PC

Feud
Feud

Przygodowe 23 marca 1988

W Feud, grze action/adventure sygnowanej logiem koncernu Mastertronic, wcielisz się w rolę czarodzieja Learica, który został wyzwany na śmiertelny pojedynek przez swojego brata, Leanorica.

PC

Where Time Stood Still
Where Time Stood Still

Przygodowe 12 kwietnia 1987

Where Time Stood Still to gra z gatunku action/adventure, za której powstanie odpowiadają programiści z firmy Denton Design, odpowiedzialni m.in. za The Great Escape. Powyższy tytuł padł tu zresztą nieprzypadkowo, gdyż pod wieloma względami oba produkty są do siebie bardzo podobne.

PC

Happy Feet
Happy Feet

Przygodowe 14 listopada 2006

Happy Feet to gra komputerowa będąca adaptacją zabawnego, animowanego filmu o tej samej nazwie. Program należy do gatunku action/adventure, łączy więc elementy przygodowe z familijną, muzyczną grą akcji, stanowczo opierając się oczywiście na scenariuszu filmowego pierwowzoru.

PCPS2WiiNDSGBAGCN

The X Files: Resist or Serve
The X Files: Resist or Serve

Przygodowe 16 marca 2004

X-Files powraca w drugiej odsłonie na konsolach. Tym razem przygody agentów federalnych Foxa Muldera i Dany Scully zostały osadzone w realiach siódmego sezonu filmowych odcinków.

PS2XBOX

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Przygodowe 22 lipca 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca na filmie pod samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją między innymi chińskich katakumb, rozwiązując zagadki oraz staczając pojedynki z podległymi nieumarłemu cesarzowi wojownikami.

PS2WiiNDS

Generator Rex: Agent of Providence
Generator Rex: Agent of Providence

Przygodowe 1 listopada 2011

Gra akcji, w której wcielamy się w postać młodocianego Rexa. Chłopak dzięki nanorobotom znajdującym się w jego ciele potrafi tworzyć oręż wykorzystywany do pokonywania przeciwników. Całość bazuje na serialu animowanym stacji Cartoon Network.

X360PS3WiiNDS3DS

The Guardian of Darkness
The Guardian of Darkness

Przygodowe 20 czerwca 1999

Produkt łączący w sobie elementy gry akcji, RPG-a oraz przygodówki. Wcielamy się w postać mnicha-egzorcysty, zajmując się rozwiązywaniem spraw śledczych o charakterze paranormalnym.

PC

Pitfall: The Mayan Adventure
Pitfall: The Mayan Adventure

Przygodowe 10 czerwca 2001

Klasyczna platformówka. Wcielamy się w postać Harry'ego Pitfalla Juniora i wyruszamy na poszukiwania ojca. Do pokonania 10 zróżnicowanych poziomów, między innymi amazońska dżungla.

GBA

Shadow of the Eternals
Shadow of the Eternals

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Duchowy następca Eternal Darkness – cieszącego się uznaniem survival horroru na konsolę Nintendo Gamecube. Jest to hybryda przygódowki i gry akcji w konwencji TPP z elementami cechującymi gatunek grozy. Fabuła opowiada o losach różnych postaci z różnych epok – akcja rozgrywa się na przestrzeni ponad 2500 lat.

PC

Long Night
Long Night

Przygodowe 7 lipca 2014

Long Night jest klasycznym reprezentantem gatunku trzecioosobowych survival horrorów, inspirowanym takimi tytułami jak Resident Evil czy Silent Hill. Wcielamy się w postać Davida, nastolatka, który spędza wakacje z kolegami w leśnym obozie letniskowym. Pewnej nocy przygoda zamienia się w koszmar, a bohater musi sobie poradzić ze swoimi najgłębszymi lękami.

PCX360PS3

Eden Star
Eden Star

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 30 stycznia 2015)

Eden Star to survivalowy sandbox FPP osadzony na obcej planecie. Zadaniem graczy jest eksplorowanie otwartego świata oraz gromadzenie surowców, za pomocą których konstruowane są coraz potężniejsze struktury czy przedmioty. Bawić można się samotnie lub w multiplayerze (kooperacja i PvP).

PC

Star Trek Deep Space Nine: Harbinger
Star Trek Deep Space Nine: Harbinger

Przygodowe 29 lutego 1996

Przygodowa gra akcji, rozgrywająca się w realiach serialu Star Trek: Deep Space Nine. Jako młody tirrioński dyplomata przybywamy na stację kosmiczną Federacji, gdzie zostajemy wmieszani w zabójstwo ambasadora. Naszym celem będzie rozwiązać zagadkę morderstwa i doprowadzić do porozumienia z tajemniczą rasą obcych.

PC

Pirates of Black Cove: Origins
Pirates of Black Cove: Origins

Przygodowe 15 grudnia 2011

Dodatek do gry strategicznej Pirates of Black Cove. Rozszerzenie ponownie przenosi nas w realia pirackich przygód i walk na morzu – tym razem wcielamy się w postać legendarnego kapitana Kroga.

PC

The Tale of Three
The Tale of Three

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Utrzymana w baśniowych klimatach przygodowa gra akcji z elementami RPG, inspirowana twórczością takich pisarzy, jak Andersen, Perrault i bracia Grimm. Za powstanie gry odpowiada warszawskie studio gameDNA, które w swej pracy wzorowało się zarówno na klasykach pokroju Fable, jak i nowoczesnych produkcjach action/RPG. W grze krzyżują się losy trojga bohaterów, których połączyła żądza bogactwa i sławy.

PC

Dark Years
Dark Years

Przygodowe 17 października 2015

Opracowana przez niezależne studio RSK Entertainment przygodowa gra akcji, bazująca na autentycznych wydarzeniach z historii Iranu. Fabuła Dark Years przenosi nas do lat 50. ubiegłego wieku, kiedy w wyniku tajnego paktu między Wielką Brytanią i USA dochodzi do obalenia rządu Mohammada Mosaddegha, czego efektem jest poważny kryzys państwa oraz okres destabilizacji i przemocy.

PC

A Blind Legend
A Blind Legend

Przygodowe 28 września 2015

Niezwykła przygodowa gra akcji, której fabuła oraz mechanika oparte zostały tylko i wyłącznie na warstwie dźwiękowej. Tytuł powstał we współpracy francuskiego studia DOWiNO ze stacją radiową France Culture i adresowany jest zarówno do graczy niewidomych, jak i wszystkich szukających w grach zupełnie nowych doznań.

PCANDiOS

HeadLander
HeadLander

Przygodowe 26 lipca 2016

Osadzona w realiach science fiction side-scrollowa platformówka autorstwa doświadczonego studia Double Fine Productions Tima Schafera. HeadLander łączy elementy klasycznej serii Metroid z kilkoma autorskimi rozwiązaniami. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera, który budzi się w kiczowatym świecie przyszłości, zamieszkałym wyłącznie przez roboty i odkrywa, że składa się wyłącznie z… głowy, umieszczonej w specjalnym hełmie z napędem rakietowym.

PCPS4XONE

Paws: A Shelter 2 Game
Paws: A Shelter 2 Game

Przygodowe 24 marca 2016

Opracowana przez studio Might and Delight przygodówka akcji, osadzona w świecie stworzonym na potrzeby sandboksowego symulatora Shelter 2. Gra jest opowieścią o losach małego rysia, który wraz ze swoim towarzyszem, młodym niedźwiadkiem, przemierza rozległy i pełen niebezpieczeństw świat w poszukiwaniu swojego domu. Pod względem mechaniki Paws: A Shelter 2 Game łączy unikalne cechy symulacyjnej serii Shelter z elementami gier przygodowych i platformowych.

PC

ENKI
ENKI

Przygodowe 31 lipca 2015

Pierwszoosobowy survival horror z elementami logicznymi, będący drugim (po przygodówce NERO) projektem włoskiego studia Storm in a Teacup. Motywem przewodnim gry jest ucieczka przed niebezpiecznym seryjnym mordercą. Bohater budzi się w ponurej, ciemnej piwnicy, zamknięty przez nieznanego sprawcę. Podejmując desperacką próbę ucieczki, musi zmierzyć się z szeregiem wyzwań i zagadek logicznych.

PCXONE

Nova-111
Nova-111

Przygodowe 25 sierpnia 2015

Nietypowa przygodówka akcji studia Funktronic Labs, łącząca elementy platformówek z mechanizmami strategii turowych. Fabuła gry Nova-111 obraca się wokół efektów eksperymentu 111 genialnych naukowców, pochodzących z alternatywnego świata, w którym czas upływa w turach. Skutkiem ich działań była anomalia, która scaliła oba światy. Jako pilot statku badawczego Nova mamy za zadanie odnalezienie i uratowanie naukowców, a także usunięcie anomalii i rozdzielenie wymiarów.

PCPS4XONEPS3WiiU

Zombie Vikings
Zombie Vikings

Przygodowe 1 września 2015

Dwuwymiarowa gra platformowa z elementami gatunku hack’n’slash, opracowana przez niezależne studio Zoink Games, znane za sprawą mocno absurdalnej produkcji Stick It to the Man!. Akcja gry rozpoczyna się w chwili, gdy złośliwy bóg Loki postanawia ukraść ostatnie magiczne oko Odyna, zaś ten przywołuje do życia czwórkę odrażających Wikingów-zombie, zlecając im zadanie odzyskania utraconego przedmiotu.

PCPS4XONE

Submerged
Submerged

Przygodowe 4 sierpnia 2015

Trzecioosobowa przygodówka akcji, łącząca cechy postapokaliptyczne z elementami nurtu fantasy. Za jej powstanie odpowiada studio Uppercut Games, założone przez weteranów branży, mających na swoim koncie prace nad takimi klasykami jak Fallout Tactics czy seria BioShock. W grze wcielamy się w postać dziewczyny, która wraz ze swym ciężko chorym bratem przemierza ruiny zatopionego miasta.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Last Inua
Last Inua

Przygodowe 8 maja 2014

Dwuwymiarowa gra przygodowo-platformowa, której akcja toczy się na dalekiej, skutej lodem Północy. Wcielając się w postaci ojca i syna, dysponujących odpowiednio: mocą magiczną oraz nadludzką siłą fizyczną, stawiamy czoła złowrogiemu Tonrarowi, oraz kontrolowanym przez niego lodowym demonom.

PCiOS