Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry MMO PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

Po premierze 11 Przed premierą 5
PC
MMO
hack'and'slash
Czas
Path of Exile
Path of Exile

RPG 23 października 2013

Przeznaczona do rozgrywki sieciowej gra z gatunku action-RPG stworzona przez nowozelandzkie studio deweloperskie Grinding Gear Games. Akcja Path of Exile toczy się w świecie fantasy, który zniszczony został wskutek potężnego kataklizmu. Gracze wcielają się w role wygnańców, usiłujących przeżyć na pełnym niebezpieczeństw kontynencie Wraeclast. Rozgrywka nastawiona jest na kooperację w drużynach złożonych z kilkorga bohaterów, którzy wspólnie przemierzają instancjowane lokacje. Każdą z postaci można rozwijać w oparciu o ponad 1300 umiejętności. Stylistyka wizualna Path of Exile nawiązuje do klasycznych produkcji action-RPG (Diablo, Sacred i inne) z charakterystycznym rzutem izometrycznym. Gra dystrybuowana jest za darmo na licencji free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

MU Legend
MU Legend

RPG 7 sierpnia 2018

Sequel jednej z najpopularniejszych koreańskich gier MMORPG. MU 2 jest dziełem studia deweloperskiego firmy Webzen Inc., która podjęła się również roli wydawcy. Akcja gry osadzona została na mitycznym kontynencie Mu, według teorii Jamesa Churchwarda zamieszkiwanego przez starożytną cywilizację Naascalów. Gracze wcielają się w role bohaterów, którzy na legendarnym lądzie poszukują bogactwa, przygód i potworów do zgładzenia. Rozgrywka w MU 2 nastawiona jest na dynamiczną walkę w stylu rasowego hack'n'slasha. Jak przystało na produkcję z gatunku MMO, w grze nie brakuje rozbudowanych funkcji społecznościowych, pozwalających m.in. na komunikację ze znajomymi, formowanie drużyn i tworzenie klanów. Wysokiej jakości oprawa wizualna MU 2 generowana jest przez popularny silnik Unreal Engine 3.

Warframe
Warframe

Akcji 25 marca 2013

Warframe to sieciowa gra akcji w modelu free-to-play. Trzonem gry jest ciągły grind na proceduralnie generowanych mapach w trakcie kooperacyjnej rozgrywki. Ten tytuł łączy w sobie charakterystyczne cechy zręcznościowych bijatyk, strzelanek oraz RPG w mrocznym klimacie science fiction. Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna, a sama gra ciągle rozwijana i aktualizowana przez jej twórców. Gracze przybierają role zapomnianych, starożytnych wojowników, więzionych przez wieki z obawy o ich nadprzyrodzone umiejętności. Zbudziwszy się z wielowiekowej hibernacji, zostają wciągnięci w samo centrum wojennej zawieruchy, która ogarnęła cały układ słoneczny.

Lost Ark
Lost Ark

RPG jeszcze nie ogłoszona

Dystrybuowane w formule free-to-play sieciowe RPG akcji, stworzone głównie na rynek azjatycki przez południowokoreańskie studio Tripod. Akcja gry toczy się w krainie fantasy, która przed wiekami uniknęła inwazji sił zła dzięki tytułowej Arce. Po latach pokoju przywódca demonicznych legionów Kazeroth pragnie wykorzystać artefakt do przejęcia władzy nad światem, a zadaniem graczy jest odnaleźć Arkę i powstrzymać nieuchronną katastrofę. Rozgrywka ukazana została w perspektywie izometrycznej, przypominającej klasyczne hity z serii Diablo czy Torchlight. Do naszej dyspozycji oddano aż 18 klas postaci, reprezentujących oryginalne podejście do klasycznych archetypów gier RPG. Podczas zabawy czeka nas eksploracja (także morska), zbieranie zasobów i odnajdywanie skarbów, jak również walka z potężnymi bossami i innymi użytkownikami w trybie PvP. Lost Ark cechuje się wysokiej jakości oprawą graficzną, uzyskaną dzięki zaawansowanemu silnikowi Unreal Engine 3.

Lineage Eternal: Twilight Resistance
Lineage Eternal: Twilight Resistance

RPG jeszcze nie ogłoszona

Trzecia odsłona przebojowego cyklu gier MMORPG, wykreowanego i rozwijanego przez firmę NCsoft. Zgodnie z zamysłem twórców, Lineage Eternal: Twilight Resistance stanowi powrót do korzeni serii, choć realizuje go w formie nowoczesnego hack’n’slasha. Akcja ponownie osadzona została w doskonale znanym fanom uniwersum fantasy. Osią przewodnią fabuły jest konflikt z siłami zła. Dwa stulecia po tym, jak armie dobra zostały pokonane, upadli bohaterowie zaczynają podnosić się z kolan. Wybucha nowa wojna, o której losach zadecydują gracze. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, sednem zabawy jest stworzenie własnego awatara i pokierowanie jego rozwojem w rozległym świecie, pełnym misji i innych atrakcji. Lineage Eternal: Twilight Resistance wyróżnia się jednak rozbudowaną mechaniką walki, pozwalającą wziąć udział w spektakularnych bitwach.

MU Online
MU Online

RPG 6 października 2003

Internetowa gra typu MMOcRPG, umożliwiająca użytkownikom z całego globu ziemskiego egzystowanie w fantastycznym świecie. Rzeczone uniwersum wykreowano w oparciu o kontrowersyjną teorię, spopularyzowaną za sprawą twórczości literackiej Jamesa Churchwarda, na temat istnienia w czasach prehistorycznych kontynentu o nazwie Mu.

Guardians of Ember
Guardians of Ember

RPG 2019 (wczesny dostęp od 13 grudnia 2016)

MMORPG z mechaniką hack-and-slash, stworzony przez studio Runewaker Entertainment, autorów Dragon's Prophet oraz Runes of Magic. Guardians of Ember zaprasza nas do fantastycznego świata pogrążonego w wojennym chaosie. Gracze dołączają do tytułowego zakonu, będącego ostatnią nadzieją krainy. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci, która może reprezentować jedną z kilku ras oraz dwie spośród sześciu specjalizacji, dzięki czemu możliwe są niestandardowe kombinacje klas. Swojego bohatera stopniowo ulepszamy korzystając z systemu rozwoju oraz zbierając lub tworząc nową broń i zbroje. Świat gry składa się z kilkudziesięciu zróżnicowanych lokacji oraz generowanych losowo lochów. Filar rozgrywki stanowi eksploracja i walka z napotkanymi przeciwnikami, w tym potężnymi bossami. Ponadto na wykonanie czekają setki misji fabularnych i pobocznych. Zadania te wykonujemy wspólnie z innymi graczami, a oprócz tego możemy wziąć udział w pojedynkach PvP. Interesującym dodatkiem jest możliwość posiadania własnej bazy wypadowej, którą możemy dowolnie dekorować.

Champions of Titan
Champions of Titan

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 10 sierpnia 2018)

Darmowa gra MMORPG w konwencji futurystycznego hack'n'slasha, w której wcielamy się w bohaterów stawiających czoła agresywnym robotom. Tytuł oferuje możliwość zabawy w trybach PvP i PvE, a w trakcie zmagań możemy poprowadzić do boju jedną z kilkunastu predefiniowanych postaci.

Monster Hunter Online
Monster Hunter Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Zrealizowana w konwencji MMO, spin-offowa odsłona popularnej serii gier action-RPG, w której podstawowym zajęciem graczy jest polowanie na rozmaite potwory. Cykl zadebiutował w 2004 roku na konsoli PlayStation 2, a za jego powstanie od początku odpowiada japoński gigant Capcom, który tym razem połączył siły ze znaną z Call of Duty Online ekipą Tencent Games. W grze przenosimy się do ogromnego, otwartego świata i wcielamy w tytułowego łowcę potworów. Poza tradycyjnymi atakami, poszczególne postacie dysponują również potężnymi umiejętnościami specjalnymi. Rozgrywka ma jednak charakter typowo zręcznościowy, a na wynik starć bardziej od statystyk bohaterów, wpływają umiejętności manualne samych graczy. Szczególny nacisk położono na współpracę w drużynie i jest ona wręcz niezbędna do pokonania niektórych, potężniejszych gatunków potworów. O wysokiej jakości warstwę wizualną gry zadbał zaawansowany silnik CryEngine 3. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play wspartym mikropłatnościami.

Mythos
Mythos

RPG 28 kwietnia 2011

Pozycja z gatunku action RPG przeznaczona do rozgrywki w sieci i nie wymagająca płacenia abonamentu. Możemy wybrać jedną z trzech klas: posługującego się magią ognia piromantę, wojowniczego nimroda i technologa uzbrojonego w przeróżne mechaniczne gadżety. Rozgrywkę wzbogacają dodatkowo elementy MMO.

Tree of Savior
Tree of Savior

RPG 28 marca 2016

Osadzona w realiach fantasy gra MMORPG, będąca duchowym spadkobiercą popularnego Ragnarok Online. Za powstanie tytułu odpowiada południowokoreańskie studio IMC Games, założone przez twórcę pierwowzoru, Hakkyu Kima. W grze wcielamy się w bohatera, który przemierza fantastyczny świat, rozwiązując rozmaite problemy jego mieszkańców i walcząc z różnego rodzaju przeciwnikami. Akcja ukazana jest w perspektywie izometrycznej, a model walki przypomina rozwiązania z klasycznych produkcji hack’n’slash. Jednym z wyróżników gry jest niezwykle rozbudowany system klas, których jest łącznie aż 80. Oprócz tych podstawowych, które wybrać możemy już na samym początku zabawy, istnieją tu również klasy unikalne, których odblokowanie wymaga wykonania całej sekwencji zadań lub odnalezienia nauczyciela, zamieszkującego trudno dostępne rejony świata gry. Kluczowe dla osiągnięcia sukcesu jest łączenie się graczy w drużyny i wspólne realizowanie zadań fabularnych lub walka z wymagającymi bossami.

Dungeon Hero
Dungeon Hero

RPG prace wstrzymane

Koreańskie MMORPG utrzymane w konwencji hack-n-slash. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu podziemi, zabijaniu potworów i gromadzeniu przedmiotów. Rozgrywkę wzbogacają ciekawe opcje rywalizacji. Wśród nich znajdziemy tryb oblężenia oraz areny PvP, na których toczymy bitwy wzorowane na gatunku MOBA.

MU Rebirth
MU Rebirth

RPG 12 sierpnia 2014

Nowa wersja popularnego MMORPG-a MU Online, bazująca na silniku i mechanice poprzedniczki. Rozgrywkę dostosowano jednak do zmieniających się trendów, koncentrując głównie na rywalizacji PvP. Zamiarem twórców było skłonienie grających na prywatnych serwerach graczy do powrotu na oficjalny serwer gry. W zamian zaoferowano m.in. szybsze „levelowanie” oraz całkowicie darmowy model rozgrywki.

Might & Magic: Raiders
Might & Magic: Raiders

RPG prace wstrzymane

Planowane, lecz finalnie skasowane RPG akcji w modelu free-to-play, osadzone w realiach popularnej serii fantasy Might and Magic. Akcja tytułu osadzona została w czasach bezpośrednio poprzedzających Zaćmienie Krwawego Księżyca z gry Might and Magic: Heroes VI. Inwazja demonów na nadmorskie miasto Hammerfall rozpoczyna interwencję Świętego Imperium Sokoła, którego władca chce przy tej okazji wszcząć rebelię i posiąść tajemną wiedzę oraz zdolności legendarnych kowali z Hammerfall. W Might & Magic: Raiders gracze wcielają się w Jeźdźców Ashanu, którzy wyruszają na odsiecz miastu, odpierając przy tym kolejne fale demonów. Całość kładzie nacisk na kooperacyjną zabawę drużynową, w której czteroosobowe ekipy graczy stawiają czoła demonom i potężnym bossom w krótkich, najwyżej 20-minutowych rajdach. Przystępując do zabawy, możemy wybrać jedną z czterech klas postaci o unikalnych umiejętnościach, mając jednocześnie sporą dowolność w kwestii jej tworzenia oraz personalizowania.

Ninety-Nine Nights Online
Ninety-Nine Nights Online

RPG 7 grudnia 2011

Ninety-Nine Nights Online to gra z gatunku MMORPG bazująca na serii slasherów znanych użytkownikom konsoli Xbox 360. Gracze mają okazję wcielić się w bohaterów świata targanego odwiecznym konfliktem pomiędzy światłem i mrokiem.

Dark Blood
Dark Blood

RPG prace wstrzymane

Dark Blood to opracowane przez studio JCR Soft i wydane przez firmę Outspark zręcznościowe MMORPG akcji osadzone w realiach mrocznego fantasy. Rozgrywka przypomina chodzone bijatyki. Niewielkie drużyny bohaterów przemierzają liniowe poziomy i czyszczą je z potworów. Wszystko to wzbogacają elementy RPG, w tym system rozwoju postaci.