Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Magic & Mayhem: The Art of Magic (PC)

Magic & Mayhem: The Art of Magic PC

Czy zdołasz przeżyć choć sekundę w pełnym magii fantastycznym świecie? Jeżeli chcesz odpowiedzieć sobie na to pytanie lub po prostu lubisz gry, w których wcielasz się w bohaterów przeżywających niesamowite przygody to zagraj w tą grę.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Magic & Mayhem: The Art of Magic (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2001

12listopada2002

pudełko PL

Jest to druga część gry Magic & Mayhem, będącej dziełem Julliana Gallopa, twórcy wielkiego hitu z roku 1994 X-Com: UFO Defense. Akcja gry rozgrywa się 500 lat przed wydarzeniami znanymi z poprzedniej części. Wcielamy się w postać początkującego maga Aurax’a, który odkrywa swoje nadprzyrodzone zdolności, pozwalające mu na rzucanie czarów i przywoływanie potworów, a następnie wyrusza w długą podróż mającą na celu odnalezienie porwanej siostry.

Zaczynając jako adept magii, szybko osiągniemy najwyższe tajniki wiedzy koniecznej do walki z niebezpiecznymi istotami zamieszkującymi fantastyczny świat oraz zostaniemy wciągnięci w epicką historię składającą się z trzydziestu rozdziałów. Nowością w tej części jest przeniesienie rozgrywki w trójwymiarowo modelowany świat oraz rozszerzenie liczby czarów, których teraz jest teraz 54 z czego 22 przywołują różne niesamowite potwory, a także możliwość obserwacji akcji z dowolnego miejsca (swobodna kamera).

  • Duża liczba wrogów: centaury, demony i wiele innych.
  • Olbrzymia ilość składników potrzebnych do tworzenia czarów.
  • 54 dostępne zaklęcia.
  • Wielka epicka historia rozgrywająca się w rozległym fantastycznym świecie.
  • Opcja rozgrywki w trybie single i multiplayer.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Gry podobne do Magic & Mayhem: The Art of Magic

Klasyfikacja PEGI Magic & Mayhem: The Art of Magic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Magic & Mayhem: The Art of Magic

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D

Magic & Myhem: The Art of Magic - poradnik

wiadomość16 grudnia 2002

Zapraszamy do skorzystania z poradnika do jednej z ciekawszych strategii osadzonej w realiach fantasy - Magic & Myhem: The Art of Magic. Gra trafiła na polski rynek całkiem niedawno, jako cover CD dołączony do grudniowego numeru miesięcznika „Click!”. Szczególną uwagę na tą pozycję powinni zwrócić miłośnicy mieszanki cRPG i fantastycznych batalii w stylu HoMM czy Warlords, pamiętając, że gra powstawała pod czujnym okiem ludzi z Bethesda Softworks, twórców doskonałego Morrowinda.

Magic and Mayhem: The Art of Magic - premiera w CLICK! 12/02!

wiadomość7 listopada 2002

Ostatni tegoroczny CLICK! trafi do kiosków w dniu 12 listopada. Na dołączonej do magazynu płycie CD znajdziecie trójwymiarową grę RPG z elementami strategii – Magic and Mayhem: The Art of Magic. Jest to polska premiera tego naprawdę interesującego programu! Prócz tego na płycie pojawi się patch naprawiający Toon Car, pełną wersję gry z poprzedniego numeru.

Magic & Mayhem: Art of Magic trafił do sklepów

wiadomość27 października 2001

Najwyraźniej zespołowi Click Entertainment udało się jednak zakończyć prace nad kontynuacją fantastycznej strategii Magic & Mayhem, gdyż Art of Magic dostępny jest od dzisiaj w sklepach na Zachodzie. Z dużym zainteresowaniem śledziliśmy wcześniejsze perypetie gry, która przecież po rozpadzie zespołu Charybdis, mogła nigdy się nie ukazać.

Magic & Mayhem: The Art of Magic coraz bliżej...

wiadomość23 września 2001

Dobra wiadomość dla miłosnków gry Magic & Mayhem Jak poinformowała firma Bethesda druga część tej ciekawej gry, opatrzona podtytułem „The Art of Magic” w przyszłym tygodniu powędruje do tłoczni, co oznacza, że najprawdopodobniej na początku października znajdzie się na amerykańskich półkach sklepowych.

Nowości w dziale Pliki (15/09/01)

wiadomość15 września 2001

Zapraszam do znajdującego się na naszych stronach działu Pliki, gdzie znajdziecie dziś kolejną porcję bardzo ciekawych dem, uaktualnień, dodatków i filmów z gier.