Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes Chronicles: Collector's Edition (PC)
OkładkaHeroes Chronicles: Collector's Edition (PC)

Heroes Kroniki: Antologia PC

Heroes Chronicles: Collector's Edition

Zestaw czterech epizodów (z łącznej liczby ośmiu) gry Heroes Kroniki - pobocznej miniserii turowych strategii w realiach fantasy, bazującej na okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | 2D | pakiet

Heroes Kroniki: Antologia Premiera PC

1grudnia2001

pudełko PL

1czerwca2006

producent: New World Computing wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Heroes Kroniki: Antologia to wydany na platformie PC pakiet guer należących do miniserii turowych strategii w realiach fantasy, bazującej na nieco okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III. Nie mamy tu jednak do czynienia z edycją kompletną, gdyż w skład wydania weszły jedynie cztery z ośmiu epizodów cyklu. Za jego stworzenie odpowiadają zaś twórcy popularnych Herosów z kalifornijskiego studia New World Computing.

Fabuła

Fabuła miniserii Heroes Kroniki opowiada o losach nieśmiertelnego bohatera imieniem Tarnum, który szuka odkupienia za swe ziemskie uczynki, walcząc ze złem w nadziei na zyskanie przychylności bogów. W epizodzie Podbój Podziemi, po latach cierpień i zniewolenia, jakie dotknęły jego lud, nasz protagonista zwołuje w twierdzach armie, aby ruszyć przeciw tyranom. Maszerując przez kolejne ziemie powtarza – a nawet przewyższa – czyny legendarnego króla barbarzyńców, uważanego za pierwszego pogromcę uzurpatorów. We Władcy Żywiołów nieśmiertelny bohater Tarnum okazuje się jedynym zdolnym uchronić świat przed chciwymi szponami potężnej i krwiożerczej władczyni Mutare, która wraz ze swą armią smoków rozbija w pył nawet połączone armie elfów.

W epizodzie zatytułowanym Szarża Smoków jesteśmy świadkami odrodzenia Władców Żywiołów, którzy po dziesięciu tysiącach lat zniewolenia zrzucili kajdany i ruszyli na wojnę. Aby powstrzymać nadciągający chaos, Tarnum musi przezwyciężyć swój wstręt do magii i nauczyć się potrzebnych zaklęć, a następnie przemierzyć szereg niebezpiecznych lokacji, stopniowo podbijając wszystkie wymiary żywiołów. W rozdziale Wojownicy Pustkowi, podróżując przez ciemne i splątane labirynty Podziemi, nasz protagonista próbuje stawić czoła zastępom demonów, które porwały z raju duszę ojca królowej Allison, a teraz pragną posiąść także Tarnuma i jego nieśmiertelną duszę.

Mechanika

Pod względem ogólnych założeń rozgrywki, seria Heroes Kroniki nie odbiega w znaczącym stopniu od rozwiązań serii Heroes of Might and Magic. W dalszym ciągu mamy więc do czynienia z utrzymaną w klimacie fantasy klasyczną strategią turową, w której nasz protagonista rozwija swoje terytorium, rozbudowując zamki i gromadząc armie, by wraz z innymi bohaterami poprowadzić je do walki z zastępami rozmaitych wrogów. Sama mechanika zabawy została jednak w istotny sposób uproszczona, przez co seria nadaje się znacznie bardziej dla mniej wprawionych graczy, oferując ciąg stosunkowo krótkich minikampanii o niewielkim stopniu trudności. Poszczególne części Heroes Chronicles można więc traktować jako dodatkowe kampanie wydane jednak w formie samodzielnych gier, niewymagających do działania trzeciej części sagi.

Tryby gry

Obok uproszczenia mechaniki w stosunku do pełnoprawnych części cyklu Heroes of Might and Magic, miniseria Heroes Kroniki oferuje też mocno okrojony wachlarz trybów rozgrywki. W poszczególnych epizodach bawić możemy się bowiem wyłącznie w ramach przygotowanych przez twórców kampanii, bez możliwości rozegrania lub tworzenia pojedynczych scenariuszy. Gra pozbawiona została również opcji rozgrywki wieloosobowej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heroes Kroniki: Antologia: Odpowiednia dla każdego wieku.

Heroes Kroniki: Antologia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 133 MHz
  • 32 MB RAM
  • 230 MB HDD
  • Windows 95/98/Me/NT/XP