Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes Chronicles: Clash of The Dragons (PC)
OkładkaHeroes Chronicles: Clash of The Dragons (PC)

Heroes Chronicles: Szarża Smoków PC

Heroes Chronicles: Clash of The Dragons

Szósta odsłona Heroes Kroniki, pobocznej miniserii turowych gier strategicznych w realiach fantasy, bazujących na okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III studia New World Computing.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes Chronicles: Szarża Smoków Premiera PC

15listopada2000

pudełko PL

1czerwca2006

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Producent serii Heroes of Might & Magic - firma New World Computing, po wydaniu dwóch dodatków do trzeciej części gry, postanowił zmienić nieco strategię tworząc kolejną sagę. Skierowana jest ona raczej do casualowych graczy, oferując szereg stosunkowo krótkich kampanii o niskim stopniu trudności. Seria wykorzystuje okrojony engine Heroes III: The Shadow Of Death, pozbawiony opcji multiplayer oraz możliwości rozgrywania pojedynczych scenariuszy. Poszczególne części Chronicles można traktować jako dodatkowe kampanie, wydane jednak w formie samodzielnych gier, nie wymagających do działania trzeciej części sagi.

Fabuła serii Heroes Chronicles to epicka opowieść o losach nieśmiertelnego bohatera zwanego Tarnum, przedstawiona w kilku odrębnych odcinkach. Uznany niegodnym przestąpienia bram raju, nasz bohater szuka odkupienia za popełnione w ziemskim życiu grzechy, walcząc ze złem i licząc na przychylność bogów. W dalszym ciągu mamy do czynienia z utrzymaną w klimacie fantasy klasyczną strategią turową, w której nasz protoplasta rozwija swoje terytorium, rozbudowując zamki i gromadząc armie, by wraz z innymi bohaterami poprowadzić je do walki z zastępami rozmaitych wrogów.

W tej części sagi, rozgrywającej się tuż przed finalnymi wydarzeniami z The Sword Of Frost, nasz bohater postanawia wyruszyć na ratunek dobrym smokom z AvLee, zniewolonym przy pomocy Fiolki Smoczej Krwi przez żądną władzy nad gadami Mutare. Tarnum buduje swoją armię, zdolną stawić czoła smoczej królowej, która przeciąga na swoją stronę coraz to nowe gatunki smoków. W trakcie przygotowań odkrywa w swoich szeregach szpiega, jakim okazuje się krasnolud Kurbon. Z pomocą elfiego doradcy Aspena i kapitan Vality, którą podczas wędrówki uwalnia z demonicznego więzienia, Tarnum staje do ostatecznej konfrontacji z Mutare. Samozwańcza królowa ginie jednak z rąk nieznanej osoby, a nasz bohater uwalnia Valitę i dokonuje zemsty na krasnoludzkim zdrajcy.

Clash Of The Dragons wydany został w pełnej polskiej wersji językowej jako część pakietu Heroes Chronicles: Complete Saga, obejmującego chronologicznie pierwsze cztery epizody sagi.

Ostatnia modyfikacja 30 lipca 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Heroes Chronicles: Szarża Smoków cena w dniu premiery: 59 PLN

Wymagania wiekowe Heroes Chronicles: Szarża Smoków: Odpowiednia dla każdego wieku.

Heroes Chronicles: Szarża Smoków Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133 MHz
  • 32 MB RAM
  • Windows 95/98/NT4