Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes Chronicles: Warriors of the Wastelands (PC)
OkładkaHeroes Chronicles: Warriors of the Wastelands (PC)

Heroes Chronicles: Wojownicy Pustkowi PC

Heroes Chronicles: Warriors of the Wastelands

Pierwsza odsłona Heroes Kroniki, pobocznej miniserii turowych gier strategicznych w realiach fantasy, bazujących na okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III studia New World Computing.

Strategiczne | fantasy | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes Chronicles: Wojownicy Pustkowi Premiera PC

27września2000

pudełko PL

1czerwca2006

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Producent serii Heroes of Might & Magic - firma New World Computing, po wydaniu dwóch dodatków do trzeciej części gry, postanowił zmienić nieco strategię tworząc kolejną sagę. Skierowana jest ona raczej do casualowych graczy, oferując szereg stosunkowo krótkich kampanii o niskim stopniu trudności. Seria wykorzystuje okrojony engine Heroes III: The Shadow Of Death, pozbawiony opcji multiplayer oraz możliwości rozgrywania pojedynczych scenariuszy. Poszczególne części Chronicles można traktować jako dodatkowe kampanie, wydane jednak w formie samodzielnych gier, nie wymagających do działania trzeciej części sagi.

Fabuła serii Heroes Chronicles to epicka opowieść o losach nieśmiertelnego bohatera zwanego Tarnum, przedstawiona w kilku odrębnych odcinkach. Uznany niegodnym przestąpienia bram raju, nasz bohater szuka odkupienia za popełnione w ziemskim życiu grzechy, walcząc ze złem i licząc na przychylność bogów. W dalszym ciągu mamy do czynienia z utrzymaną w klimacie fantasy klasyczną strategią turową, w której nasz protoplasta rozwija swoje terytorium, rozbudowując zamki i gromadząc armie, by wraz z innymi bohaterami poprowadzić je do walki z zastępami rozmaitych wrogów.

W pierwszym epizodzie serii cofamy się wiele wieków wstecz, by poznać bliżej barbarzyńcę Tarnuma, czyli głównego bohatera nowej sagi. On to bowiem po latach ucisku odkrywa prawdę o swoich przodkach i wszczyna rebelię, mającą na celu oswobodzenie swego ludu spod jarzma Magów z Bracaduun. Osiągając coraz większe sukcesy przeciąga na swoją stronę Błotny Lud, by wspólnie z nim podbić ziemie, które kiedyś dzielili. W miarę zyskiwania władzy Tarnum staje się coraz większym tyranem, powodując strach i zwątpienie nawet w szeregach swoich sprzymierzeńców. W obawie o spisek podstępnie truje swych doradców, kontynuując zwycięski marsz i prowadząc do ostatecznego upadku Bracaduun. Kilka lat później Tarnum ginie w bitwie z rąk Riona Gryphonhearta, który daje początek królestwu Erathii. Trafiając do Sali Sądów zostaje uznany niegodnym przekroczenia bram raju i odesłany z powrotem jako nieśmiertelny, aby odpokutować swe winy.

Warlords Of The Wastelands wydany został w pełnej polskiej wersji językowej jako część pakietu Heroes Chronicles: Complete Saga, obejmującego chronologicznie pierwsze cztery epizody sagi.

Ostatnia modyfikacja 30 lipca 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Heroes Chronicles: Wojownicy Pustkowi: Odpowiednia dla każdego wieku.

Heroes Chronicles: Wojownicy Pustkowi Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133 MHz
  • 32 MB RAM
  • Windows 95/98/NT4