Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes Chronicles: Conquest of the Underworld (PC)

Heroes Chronicles: Podbój Podziemi PC

Heroes Chronicles: Conquest of the Underworld

Druga odsłona Heroes Kroniki, pobocznej miniserii turowych gier strategicznych w realiach fantasy, bazujących na okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III studia New World Computing.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Heroes Chronicles: Conquest of the Underworld (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27września2000

1czerwca2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Producent serii Heroes of Might & Magic - firma New World Computing, po wydaniu dwóch dodatków do trzeciej części gry, postanowił zmienić nieco strategię tworząc kolejną sagę. Skierowana jest ona raczej do casualowych graczy, oferując szereg stosunkowo krótkich kampanii o niskim stopniu trudności. Seria wykorzystuje okrojony engine Heroes III: The Shadow Of Death, pozbawiony opcji multiplayer oraz możliwości rozgrywania pojedynczych scenariuszy. Poszczególne części Chronicles można traktować jako dodatkowe kampanie, wydane jednak w formie samodzielnych gier, nie wymagających do działania trzeciej części sagi.

Fabuła serii Heroes Chronicles to epicka opowieść o losach nieśmiertelnego bohatera zwanego Tarnum, przedstawiona w kilku odrębnych odcinkach. Uznany niegodnym przestąpienia bram raju, nasz bohater szuka odkupienia za popełnione w ziemskim życiu grzechy, walcząc ze złem i licząc na przychylność bogów. W dalszym ciągu mamy do czynienia z utrzymaną w klimacie fantasy klasyczną strategią turową, w której nasz protoplasta rozwija swoje terytorium, rozbudowując zamki i gromadząc armie, by wraz z innymi bohaterami poprowadzić je do walki z zastępami rozmaitych wrogów.

W drugiej części sagi Tarnum zostaje wysłany przez Przodków na pomoc królowej Allison z Erathii. Dusza jej ojca Riona Gryphonhearta została bowiem po śmierci porwana z raju i uwięziona w głębi Podziemi. Po drodze nasz bohater poznaje tragiczną historię swej siostry, która nieomal zginęła z jego ręki. Została jednak uratowana przez Gryphonhearta i zaszła z nim w ciążę. Tarnum pokonuje kolejne poziomy Podziemi, eliminując kolejnych przeciwników i dowiadując się kto odpowiada za uwięzienie Riona. Z pomocą demona Deezeliska Tarnum odnajduje i pokonuje Jorma, nie udaje mu się jednak ochronić Allison, która zostaje porwana przez demona. Nasz protoplasta ginie, ale dzięki swej nieśmiertelności powraca i po przegrupowaniu sił pokonuje Deezeliska, ratując Allison i otrzymując tytuł obrońcy królowej.

Conquest Of The Underworld wydany został w pełnej polskiej wersji językowej jako część pakietu Heroes Chronicles: Complete Saga, obejmującego chronologicznie pierwsze cztery epizody sagi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Heroes Chronicles: Conquest of the Underworld

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Heroes Chronicles: Podbój Podziemi

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 133 MHz
  • 32 MB RAM
  • Windows 95/98/NT4