Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

15. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael
Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael

Wyścigi 29 września 2001

Wyścigi motocrossowe, w których możemy wcielić się w jednego z mistrzów tego sportu. Do wyboru pięć różnych motocykli oraz kilkadziesiąt tras, na których organizowane są kolejne zawody.

Hot Wheels Burnin' Rubber
Hot Wheels Burnin' Rubber

Wyścigi 21 listopada 2001

Dynamiczne wyścigi tytułowych miniaturowych samochodzików. Do wyboru ponad 20 różnych autek. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz dostępnych trybów zabawy.

Scooby-Doo
Scooby-Doo

Przygodowe 9 listopada 2001

Połączenie gry logicznej, przygodówki oraz zręcznościówki. Gra ta bazuje na pełnometrażowym filmie, z udziałem tytułowego Scooby'ego. Do pokonania kilkanaście różnych poziomów.

Yu Yu Hakusho: Tournament Tactics
Yu Yu Hakusho: Tournament Tactics

RPG 18 listopada 2004

Yu Yu Hakusho: Tournament Tactics to gra strategiczna z elementami bijatyki. Dzieło nawiązuje do popularnego anime autorstwa Yoshihiro Togashiego, emitowanego na antenie stacji Cartoon Network i kierowanego do chłopców w wieku 9-14 lat.

Disney's Kim Possible 3: Team Possible
Disney's Kim Possible 3: Team Possible

Zręcznościowe prace wstrzymane

Disney's Kim Possible 3: Team Possible to już trzecia odsłona przygód tytułowej Kim na GBA. Podobnie jak w wypadku wcześniejszych części, mamy tu do czynienia z prostą, dwuwymiarową platformówką z udziałem bohaterów popularnego serialu Disney'a.

Strawberry Shortcake: Ice Cream Island Riding Camp
Strawberry Shortcake: Ice Cream Island Riding Camp

Akcji 12 grudnia 2005

Pozycja, adresowana do najmłodszych użytkowników konsoli GBA. Zbliża się jesień, dlatego tytułowa "Truskaweczka", aby wykorzystać ostatnie dni lata wraz z Ginger Snapem, Orange Blossomem, Angel Cake'm i Honey Pie'm postanawia wziąć udział w obozie jeździeckim.

Pac-Man Collection
Pac-Man Collection

Zręcznościowe 12 lipca 2001

Zestaw składający się z czterech różnych wersji słynnego Pac-Mana. Jedną z gier z zestawu jest oczywiście pierwotna wersja tej zręcznościówki.

Army Men: Operation Annihilation
Army Men: Operation Annihilation

Akcji 2 grudnia 2001

Dynamiczna gra akcji z udziałem tytułowych plastikowych żołnierzyków. Przystępujemy do wielu różnych rodzajów misji, wymagających między innymi ochraniania sojuszników czy niszczenia wybranych celów.

Army Men Advance
Army Men Advance

Akcji 10 czerwca 2001

Jedna z pierwszych gier z serii Army Men, wydanych na konsolkę firmy Nintendo. Wcielamy się w jedną z dwóch możliwych postaci i zajmujemy się likwidacją napotykanych (plastikowych) żołnierzy wroga.

Motocross Maniacs Advance
Motocross Maniacs Advance

Wyścigi 21 marca 2002

Ciekawie zrealizowane wyścigi motocyklowe. Całość rozgrywana jest w dwuwymiarowym środowisku, a gracz obserwuje zawodnika z boku. Do pokonania kilkanaście zróżnicowanych tras.

Samurai Jack: The Amulet of Time
Samurai Jack: The Amulet of Time

Akcji 30 marca 2003

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w tytułowego walecznego samuraja. Zręcznościówka ta bazuje oczywiście na bardzo popularnej kreskówce, wyświetlanej przez stację Cartoon Network.

Ice Climber: NES Classics
Ice Climber: NES Classics

Zręcznościowe 2 czerwca 2004

Kolejna konwersja z konsoli NES. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną zręcznościówką z 1984 roku. Gracz stara się wspiąć na szczyt góry, rozwiązując napotykane po drodze problemy.

Monster Trucks Mayhem
Monster Trucks Mayhem

Wyścigi 5 września 2006

Wyścigi tytułowych monster-trucków. Przystępujemy zarówno do klasycznych zawodów, w których liczy się jedynie dotarcie do mety, jak i wyzwań polegających na miażdżeniu ustawionych w rzędzie aut.

CT Special Forces
CT Special Forces

Akcji 26 lipca 2002

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanka. Przejmujemy kontrolę nad jednym z trzech żołnierzy - ekspertem od broni ciężkiej, elitarnym snajperem oraz pilotem śmigłowca.

Dave Mirra Freestyle BMX 3
Dave Mirra Freestyle BMX 3

Sportowe 26 listopada 2002

Trzecia część słynnej serii gier o tematyce sportowej. Wykonujemy zwariowane akrobacje, wykorzystując do tego celu tytułowe rowery BMX. Na uwagę zasługuje spore zróżnicowanie przygotowanych plansz.

Top Gun: Firestorm Advance
Top Gun: Firestorm Advance

Akcji 26 listopada 2002

Niezbyt skomplikowany symulator lotu, wyraźnie nawiązujący do znanego filmu sensacyjnego. Zasiadamy za sterami myśliwca, wykonując niebezpieczne misje. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym.

Onimusha Tactics
Onimusha Tactics

RPG 11 listopada 2003

Połączenie taktycznej, turowej strategii oraz klasycznej gry role-playing. Bierzemy udział w serii pojedynków, rozgrywanych na specjalnie przygotowanych do tego celu planszach.

Sonic Advance 2
Sonic Advance 2

Akcji 9 marca 2003

Kontynuacja przygód zwariowanego jeżyka. Tym razem możemy pokierować jedną z pieciu różnych postaci. Usprawnienia objęły wygląd oraz wielkość poziomów, a także jakość oprawy audiowizualnej.

The Cheetah Girls
The Cheetah Girls

Akcji 12 września 2006

The Cheetah Girls to zręcznościówka, oparta na filmie i książkach pod tym samym tytułem. Opowiada ona o losach grupy piosenkarek, która pragnie zdobyć światową sławę. Zostaje ona zauważona przez producenta podczas szkolnego konkursu talentów.

Phil of the Future
Phil of the Future

Akcji 18 września 2006

Główny bohater gry Phil of the Future to nastolatek urodzony w 2121 roku, który dziwnym trafem ląduje w czasach z przełomu XX i XXI wieku. A ląduje razem z bagażem gadżetów z przyszłości, takich jak maszyna postarzająca i odmładzająca czy przyrząd do klonowania.

Superman Returns: Fortress of Solitude
Superman Returns: Fortress of Solitude

Zręcznościowe 17 listopada 2006

Superman Returns: Fortress of Solitude to hybryda gry logicznej z tzw. chodzoną bijatyką, przygotowana w oparciu o dalszy ciąg przygód alter ego Clarka Kenta (polski tytuł: Superman: Powrót). Niemniej jednak fabuła niniejszej produkcji nie jest odwzorowaniem filmowej historii. Raczej pozwala ona na niczym nieskrępowane latanie i korzystanie z mocy bohatera.

Blades of Thunder
Blades of Thunder

Akcji 1 lutego 2005

Klasyczna strzelanka z widokiem z trzeciej osoby (TPP), w której wcielamy się w postać pilota bojowego śmigłowca. Do pokonania mamy kilkanaście rozbudowanych misji, rozgrywanych w zróżnicowanym środowisku.

Polly Pocket: Super Splash Island
Polly Pocket: Super Splash Island

Akcji 30 sierpnia 2006

Polly Pocket: Super Splash Island to pozycja, przeznaczona dla najmłodszych graczy. Pierwowzorem do stworzenia tytułowej bohaterki i jej przyjaciół, stały się miniaturowe lalki. Protagonistka i jej towarzysze postanowili wybrać się do parku wodnego, w którym czeka na nich wiele niezapomnianych przygód.

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms
The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms

Akcji 6 października 2006

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o dzieciach. Zainspirowana jest filmem animowanym The Little Mermaid (polski tytuł: Mała Syrenka) wytwórni Walta Disney'a. Użytkownik ma możliwość, wraz z ulubionymi bajkowymi bohaterami, przeżyć niezapomniane przygody, rozmieszczone w dwóch królestwach: na lądzie i pod wodą.