Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

18. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Monster House
Monster House

Przygodowe 18 lipca 2006

Przygodowa gra akcji, nawiązująca do filmu pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad DJ'em, Chowderem lub Jenny, zajmując się eksploracją tytułowej posiadłości.

Charlotte's Web
Charlotte's Web

Zręcznościowe 17 listopada 2006

Charlotte’s Web to gra z gatunku platformówek, oparta na kinowym filmie, będącym z kolei ekranizacją książki dla dzieci (polski tytuł: Pajęczyna Charlotty), napisanej przez Elwyna Brooksa White’a.

Crazy Frog Racer
Crazy Frog Racer

Wyścigi 11 listopada 2005

Crazy Frog Racer to gra wyścigowa, stworzona przez studio deweloperskie Neko Entertainment z myślą o fanach tytułowego płaza. Gracz kieruje poczynaniami szalonej żaby, która w zwariowanych wyścigach latających motocykli rywalizuje m.in. z Ellie the Fairy, Ninja Gorilla, Mad French Chef, Geerty the Cow oraz the Gangsta kids. Twórcy przewidzieli kilka wariantów zabawy, w tym tryby mistrzostw, pościgu i bitwy.

Super Bubble Pop
Super Bubble Pop

Logiczne prace wstrzymane

Super Buble Pop to wydana przez Jaleco Etertainment gra logiczna na wzór nieśmiertelnego Bust-a-Move. Celem zabawy jest zbijanie widocznych na ekranie kul poprzez układanie ich minimum po trzy w rzędzie. Jednak trzeba się spieszyć, gdy czas minie zestaw opadnie niżej, a gdy dotknie krawędzi – kończymy zabawę.

Backyard Baseball 2007
Backyard Baseball 2007

Sportowe 9 czerwca 2006

Backyard Baseball 2007 to gra familijno-sportowa, adresowana przede wszystkim do najmłodszych miłośników baseballu. Jednocześnie jest ona piątą pozycją w serii, lecz jako pierwsza przygotowana została na licencji Major League Baseball (MLB) oraz Major League Baseball Players Association (MLBPA).

Shrek Smash n' Crash Racing
Shrek Smash n' Crash Racing

Wyścigi 17 stycznia 2007

Shrek Smash n’ Crash Racing to szalone wyścigi, inspirowane animacjami komputerowymi, pochodzącymi ze stajni DreamWorks i opowiadającymi o przygodach Shreka. Użytkownik, wcielając się w jedną z filmowych postaci, ma niepowtarzalną okazję zasiąść na grzbiecie przeróżnych zwierzaków lub za sterami innych niekonwencjonalnych środków lokomocji.

The Polar Express
The Polar Express

Zręcznościowe 1 listopada 2004

The Polar Express to gra z gatunku action/adventure, którą w całości oparto na opublikowanym w listopadzie 2004 roku filmie animowanym pod tym samym tytułem. Obraz wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa („Powrót do Przyszłości”, „Forrest Gump”) opowiada historię chłopca, który traci wiarę w istnienie Świętego Mikołaja.

Elf Bowling 1 & 2
Elf Bowling 1 & 2

Zręcznościowe 25 listopada 2005

Elf Bowling 1 & 2 to kompilacja, składająca się z dwóch prostych zręcznościówek. Oba tytuły w dość nietypowy sposób podchodzą do tematu Świąt Bożego Narodzenia.

Jonny Moseley: Mad Trix
Jonny Moseley: Mad Trix

Zręcznościowe 15 marca 2002

Jonny Moseley w 1998 roku wygrał konkurencje ewolucji narciarskich na olimpiadzie zimowej. Freestyle w narciarstwie zaczął zdobywać popularność.

Wakeboarding Unleashed Featuring Shaun Murray
Wakeboarding Unleashed Featuring Shaun Murray

Sportowe 11 października 2003

Gra, stworzona dzięki popularności pozycji z serii Tony Hawk’s Pro Skater i podobnych produktów (Kelly Slater’s Pro Surfer, Shaun Palmer’s Pro Snowboarder i cykl Mat Hoffman’s Pro BMX). Człowiek z przymocowaną do stóp specjalną deską ciągnięty jest przez motorówkę za pomocą długiego przewodu, a powstające fale stanowią swoisty punkt wyjścia dla rozmaitych akrobatycznych ewolucji powietrznych i nie tylko.

Uno 52
Uno 52

Logiczne 26 września 2006

Wirtualny odpowiednik niezwykle popularnej gry karcianej stworzonej przez Merle'a Robbinsa w 1971 roku. Aby podnieść atrakcyjność owego tytułu, developerzy do klasycznej wersji zabawy dodali elementy pokera.

World Championship Poker
World Championship Poker

Logiczne 3 listopada 2004

Symulacja gry w różne odmiany tytułowego pokera, m.in. Texas Hold'em, czy Five Card Draw. Na uwagę zasługuje obecność lekcji treningowych, dzięki którym można zapoznać się z zasadami każdej z dostępnych gier.

Happy Feet
Happy Feet

Przygodowe 14 listopada 2006

Happy Feet to gra komputerowa będąca adaptacją zabawnego, animowanego filmu o tej samej nazwie. Program należy do gatunku action/adventure, łączy więc elementy przygodowe z familijną, muzyczną grą akcji, stanowczo opierając się oczywiście na scenariuszu filmowego pierwowzoru.

High Heat Baseball 2003
High Heat Baseball 2003

Sportowe 19 marca 2002

Warto czasem spróbować zagrać w baseball. A żeby z nas się nie śmiali może pierwsze kroki postawić ma murawie takich Yankees wirtualnie? Czemu nie!

Tony Hawk's Downhill Jam
Tony Hawk's Downhill Jam

Sportowe 26 października 2006

Tony Hawk's Downhill Jam to kolejna gra, firmowana nazwiskiem amerykańskiego mistrza jazdy na deskorolce.

Hot Wheels: Velocity X
Hot Wheels: Velocity X

Wyścigi 31 października 2002

Czy z tematu zabawek, jakimi niewątpliwie są samochodziki z serii Hot Wheels można zrobić dobra grę wyścigową? Jeśli tylko założymy, że będą to wyścigi z przymrużeniem oka, to czemu nie?

Drome Racers
Drome Racers

Wyścigi 19 czerwca 2003

Firma Lego, oprócz typowych klocków, produkuje także samochody sterowane radiem, w których łatwo można wymieniać poszczególne części (np. silniki); to właśnie w krainie takich zabawek wprowadza nas Drome Racers.

kill.switch
kill.switch

Akcji 21 września 2004

kill.switch to trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w wysoko wykwalifikowanego żołnierza wykonującego samodzielnie misje. W tym celu podróżujemy do rozmaitych miejsc (północna część Półwyspu Koreańskiego, tereny bliskowschodnie, region wokół Morza Kaspijskiego itd.).

Tom and Jerry Tales
Tom and Jerry Tales

Zręcznościowe 7 listopada 2006

Dynamiczna zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad tytułowym gryzoniem. Próbujemy uprzykrzać życie kocurowi Tomowi, przygotowując różnorakie pułapki.

Charlie and the Chocolate Factory
Charlie and the Chocolate Factory

Akcji 11 lipca 2005

Charlie and the Chocolate Factory to przygodowa gra akcji zrealizowana w oparciu o kinową ekranizację (w reżyserii Tim Burtona i z Johnym Deppem w roli głównej) klasycznej książki Roalda Dahla o tym samym tytule.

Shark Tale
Shark Tale

Akcji 27 września 2004

Trójwymiarowa zręcznościówka skierowana raczej w stronę młodszych użytkowników komputerów. „Shark Tale” (w Polsce „Rybki z ferajny”) to komputerowa adaptacja kolejnego filmu animowanego zrealizowanego przez Dreamworks Pictures.

Xevious (NES Classics)
Xevious (NES Classics)

Zręcznościowe 2 czerwca 2004

Xevious to klasyczna strzelanina, którą w 1982 r. przygotowano z myślą o popularnych w tamtym czasie platformach. Po dwudziestu pięciu latach od daty premiery owej pozycji postanowiono ją odświeżyć.

Crash of the Titans
Crash of the Titans

Zręcznościowe 4 października 2007

Crash of the Titans to stworzona przez Radical Entertainment kolejna odsłona przygód popularnego bohatera - jamraja Crasha Badicoota. Produkcja jest familijną, przygodową grą akcji.

Puppy Luv: Spa & Resort
Puppy Luv: Spa & Resort

Strategiczne 18 września 2007

Prosta strategia, w której zajmujemy się prowadzeniem ośrodka wypoczynkowego dla psów i kotów. Opiekujemy się przyjmowanymi zwierzakami, sukcesywnie rozwijając swoje imperium.